בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טוויסט XL 
 
 
עידית גיל-אשל

שום דבר לא הכין את עידית גיל-אשל להתמודדות עם הקילר פיצ'ר האמיתי של הטלנובלה "משחק החיים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על פי התכנון המקורי, הקטע על "משחק החיים", הטלנובלה הישראלית החדשה של ערוץ 3, אמור היה להיפתח ברמיזה לכך שבעוד שלכם אין שמץ של מושג מה קורה בפרק הראשון של הסידרה, אני כבר יודעת איך מסתיים השני. משהו בדינמיקה המוכרת והשחוקה של היחסים המורכבים בין טלנובלה לאוהדיה, גרם לי לחשוב שיהיה בכך מן התענוג הסאדיסטי.

אבל כבר באמצע הדרך אל תוך הפרק הראשון בקלטת, במהלך אחד העימותים הבין-אישיים המגושמים והמוגחכים שהניעו את העלילה בכבדות (שאלה: האם אכן קיים יקום מקביל כלשהו שבו דינו של כל מפגש בין שני אנשים להסתיים בעימות?), גרמו תובנה אחת ותגלית אחרת לערעור האסטרטגיה שלי מן הבסיס. הן אירעו בסמיכות מטורפת כל כך האחת לשניה, עד כי לרגע העזתי לנחש כי אולי יש יד נעלמה הבוחשת בדברים מלמעלה. ידו של שאול ברגר, אולי?

התובנה, בואו נוריד את זה מעל ליבנו כבר כעת, היתה כי אין כל סיכוי שאמשיך לבלוע את קורותיהם של בני משפחת ברגר ותיאטרון "הכוכב" שבבעלותה, הלאה בכביש העפר המפולש המוביל אל הפרק השני. ההבנה הפתאומית הזו נסכה עלי שלווה מבורכת - בדומה לזו שתוקפת, ודאי, איכרים יגעים שייבוליהם מתחסלים לפתע על ידי נחיל של ארבה בתחילת עונת הקציר - שהכינה את הקרקע, כך אני ממשיכה ומשכנעת את עצמי עד רגע כתיבת שורות אלה, לתגלית המדהימה שבעקבותיה.

אקדים ואומר כי אינני אחת מאותן נשים המופתעות בקלות. רבים ממכריי אף יודו - חלקם באי רצון בולט - כי נדמה שאינני מופתעת לעולם. הו, עודני מודה לאל הטוב על כך שאלה שלא ראו אותי באותו רגע בלתי ייאמן. אותה שניה בה נלכד מבטי בזה של ליה, והראציו התקשה להבין. ליה זו - אשתו של קובי הקריזיונר, אחותה של ריקי הבוגדנית, ביתם של שאול החידתי ונירה ברגר המחושבת - האם יכול להיות שאותה ליה עצמה, תחת שם שונה, כמובן, היתה איתי בצבא?

מאותו רגע בדיוק, אותה הלימת גונג פרועה ששיתקה את רקותיי, לא יכולתי עוד להביא את עצמי להתרכז גם בשאריותיו הטורדניות של הפרק הראשון, שרק מספר שניות קודם לכן אמרתי לעצמי ששרידי האתיקה המקצועית שלי מחייבים לפחות התעמקות שטחית בו.

כיווצתי את עיניי ומצחי בניסיון תיאטרלי להצליב בין תווי הפנים החדים שעל המרקע עם אלו שנשתמרו, מטושטשים ודהויים, בזכרוני. אם חשדותיי מבוססים, הרי שמשמעות הדבר חמורה להפליא. אין שום סיבה שמש"קית החינוך הזאת תגיע לטלוויזיה לפני. רציתי להיות שם קודם, לעזאזל. בפרופיל מסויים, כשהיא מביטה מחוייכת במי שעומד להיות, כפי הנראה, אהבתה החדשה של ליה, היא נראית פתאום זרה. אני נאנחת בהקלה, אך הנה שוב, כשהיא מישירה אלי מבט, נשימתי כמעט ונעתקת וגרוני מתייבש באחת.

בדקות האחרונות של הפרק לא יכולתי עוד לשאת את המתח. הזיעה הקרה התנקזה אל תוך חריץ התחת שלי, וממנו - אל המזרון; חושיי - החדים בדרך כלל - התערפלו באימת מוות. הרגשתי את לחיי מחווירות, והבעה מיוסרת התפשטה על פניי כשסימני השאלה האכזריים מרחפים מסביב לגולגלתי המדממת. מי את, ליה? מה את זוממת? איך הגעת לשם? למה את לא רשומה בחבר'ה? והאם ידו של שאול ברגר, אביך החידתי, במעל?

___________________________________
משחק החיים, א'-ה', 20:05 בערוץ 3 של הכבלים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by