בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיר השכונה 

שיר השכונה

 
 
סנונית ליס

התרענו, ביקשנו, התחננו והוא בשלו – צביקה הדר פשוט מתעקש להמשיך במופע הסטנד-אפ המעיק על חשבון המתמודדים והמוסיקה. והיו גם מתמודדים: מיכל יעקובוביץ' עשתה את השבוע, ברוך שליו בן יעקב המשיך את הקו של הדר, ומרגול הפגיזה בפניני לשון. "רואים בכוכבים", מעקב כוכב נולד, הולך ומתחמם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
משנכנס הדר, מרבים בשכונה (צילום: יח"צ)
 משנכנס הדר, מרבים בשכונה (צילום: יח"צ)   
השבוע, תוך צפייה בכוכב נולד, נתקפתי בפלאשבאק מטריד: מול עיניי הופיע הילד המעיק מהטיול השנתי. אותו ילד שכולנו הכרנו – הסובל מקול חזק מדי, ממקרה קשה של חבר'המניות יתר ומהפרעת קשב וריכוז בלתי מאובחנת. הילד ההוא התגלם בדמותו של צביקה הדר, שהפך אודישן שטח ברכבת ישראל לטיול שנתי מהגיהינום, בעזרת שירת "כרטיסן כרטיסן".

אם בשבוע שעבר האמנו שהדר הוריד את הטונים, הפעם גילינו שהוא חזר לסורו. בין סעיפי כתב האישום: התקפי צחוק בלתי מוסברים, חיקויים, הצטרפות מעיקה לשירת הנבחנים, המצאת ביטויים מלקסיקון ז'וז'ו חלסטרה והשלטת אווירת חאפלה כללית. כל אלה עשויים להתאים למופע סטנד-אפ או לתכנית אירוח, אך ב"כוכב נולד" הם מסיטים את תשומת הלב מהמוסיקה ומהנבחנים, וחבל.
השבוע אמנם לא נתקלנו במתחרה שני לישראל בר און – תגלית השבוע שעבר, אך גם הפעם נוספו לחיינו שמות מבטיחים, הופעות מרגשות ותופעות משעשעות. דיווח מלא – במעקב כוכב נולד שלפניכם:

מיקום האודישנים: חיפה, נתניה, באר-שבע ואודישן שטח ברכבת תל אביב- חיפה, במרחבים פתוחים בצפון ובדימונה.

המצטיינת

מיכל יעקובוביץ': שבתה את ליבנו בזכות הניגוד המפתיע שבין המראה לשירתה. סיפקה ביצוע מלא עוצמה ל"מה שעובר עליי". יש לה קול ענק ומחוספס והגשה ייחודית ובועטת. יהיה מעניין לראות את הגוון המטאליסטי שלה משתלב בתכנית – במיוחד בשלב האודישנים.
 
הפיק מרגליות. צוק (צילום: מתוך התוכנית)
 הפיק מרגליות. צוק (צילום: מתוך התוכנית)   
תגליות נוספות

בן צוק: או אם תרצו – "בנצוק". המפיק הכריזמטי מערוץ 24 נבחן מול הטאלנטית שלו לשעבר – דפנה לוסטיג. אל דאגה, לוסטיג נבצרה עקב חוסר אובייקטיביות. בנצוק, סולן להקת סולמה, שר את "בגלגול הזה" ונתן לו פרשנות פריק פולקית. לרגעים זה נראה כמו אדי ודר עושה דייויד ברוזה – או ההיפך. איכותי אבל, קצת מתאמץ מדי. למרות זאת, אין ספק שהוא אחד הנבחנים המיוחדים שראינו, נשמח לראות ולשמוע עוד.

רוני קורקוס: הוציאה את השופטים לאודישן שטח מאולתר ועמדה באומץ בתנאים הקשים. הגיטרה ובחירת "אמריקה" בישרו טובות. הופעתה המיוחדת והמגניבה קיימה את ההבטחה. רוני הביאה לשירים שביצעה פרשנות מעניינת. התואר "סביר", לו זכתה ממרגול - לא היה מספק, אך בזכותו שמענו ביצוע נוסף - את "תגידי" של שלמה ארצי עם נגיעות בלוז.

יהושפט מרסר: סיפק הופעה מחשמלת עם להקתו באודישן שטח. הפגין כריזמה נדירה והשמיע גוספל שנדיר למצוא במקומותינו. אנחנו מתים לראות אותו מגיע לנבחרת ומעניק פרשנות ייחודית לשירים בתחרות.

שיר זהבי ישראלי: מצטיינת בוויבראטו מרגש ובאישיות קורנת. הגישה את "סליחה" של מתי כספי בצורה שעשתה לנו צמרמורת. לבקשת אוחובסקי ביצעה גם את שיר האודישנים בצורה מרגשת לא פחות. אנחנו ממליצים לה לעבוד על הדיקציה, אבל בשביל ההתחלה – זה נפלא.
אנאל זאנה: בעלת קול רך, גוון אר.אנ.בי וקסם אישי שובה לב. העובדה שעלתה מצרפת לפני כשנה וחצי בלבד, היא בגדר קמפיין ספונטני לעידוד עלייה.
 
 
 
נכנסו לפלייליסט

כרמל אקמן: בין נופי הצפון ביצעה את "ואולי", תוך שהיא מלווה את עצמה בכינור. בחירת השיר המיוחדת וכלי הנגינה שלה הופכים אותה ללא ספק למתמודדת מסקרנת. לכרמל קול יציב, עדין ומיוחד. כדי להגיע לנבחרת ולשרוד בתחרות, יהיה עליה לחזק את בטחונה העצמי.

יהלומית שיימוביץ: שרה את "כשהלכת" של שירי מימון, נשמעה טוב בצלילים הנמוכים בעזרת קולה העמוק והמחוספס, אך התקשתה להגיע לצלילים הגבוהים. כדי להעפיל לנבחרת תצטרך לשייף את הגבוהים ולצמח אישיות – ולא מהזן השירי מימוני.

בזייט עדי אדוניאב: הגישה את "נוצה ברוח" בצורה מרגשת ומלאת עוצמה. למרות קולה המיוחד, לא השתכנענו ששירתה טובה ובשלה מספיק כדי להביאה לנבחרת.

מורן שמואלי: כמעט נכנסה לנבחרת בשנה שעברה, חזרה לאודישנים ושוב נשמעה נהדר. שרה את "עוד יהיה לי" של מרגול, בקול נמוך ומלא ובהגשה בלוזית. למרות שהתחננו שנבחנים לא ישירו את שירי השופטים, אנחנו בעדה. חוץ מזה - זה רק אנחנו, או שהיא דומה למזי כהן?

אלכס קרול: שר את "עכשיו" של ג'וני שועלי באופן עדין ורגיש. הגשתו החשופה עשתה לנו חשק לשמוע ממנו עוד. למרות התלהבות השופטים, לא השתכנענו ששירתו מלוטשת וחזקה מספיק כדי להביאו לנבחרת.

שרון רוזנבאום, ליאור צברי: נשמעו בחטף.
 
רוק מעושן. בן יעקב (צילום: מתוך התוכנית)
 רוק מעושן. בן יעקב (צילום: מתוך התוכנית)   
פינת הווי ובידור

ברוך שליו בן יעקב: סיפק בשירו הופעת רוק חסידית-סטלנית בלב רכבת ישראל. כמה חבל שצביקה הדר התעקש להצטרף.

אורלי מגורי כהן: התפרסמה בשירה המיתולוגי "חתולה" בכוכב נולד 3 וחזרה בשירה הבלתי נשכח "פקה פקה". מה עם די.וי.די לילדים?

גרישה ברזון: שהדגים איך היה נשמע זהר ארגוב, לו היה נולד בכפר ליד מוסקווה.

מרים פיירברג: ראש עיריית נתניה נתנה ללא ספק הופעת אורח תמוהה.

צלמי התכנית: התנדבו למלא זמן מסך ונבחנו בחוסר התלהבות צורם.

אליקו כהן: נבחן גם בשנה שעברה - אז האשים את ההפקה בגזענות. חזר להתנצל בפני ההפקה - בתנאי שיעבור שלב. לא עבר וסירב להתפנות לקול צהלות ההפקה, שמרחה את האודישן שלו על פני דקות ארוכות.

מחדל השבוע: איך לא קודם אחיו של בן צוק לבימת האודישנים? הבו לו עוד זמן מסך!

ציטוטים נבחרים

"אתמול בערב הלכתי לאסוף קקי" (הנבחנת כינרת שלא רוצה להיות זמרת)

"אפילו בסאות' קרוליינה לא הבינו מה אמרת" (מרגול בשיעור גיאוגרפיה לרם שיינפלד )

"זה עושה גירודים בגוף" (מרגול מאבחנת)

"אתה גועה ופועה" (מרגול חומדת לצאן)

"אני צריכה בן כזה, בנצוק כזה" (מרגול שודדת עריסות)

"הפעלת את המג'יק והמג'יק אבד" (צביקה הדר בתרגום להמנון – "הוא קוסם")

"יש מצב עוד פרי גנך?" (אליקו כהן רוצה לשיר הדרן)

"מי שם אותך במקום הזה? אתה לא צריך להיות שופט" (אליקו כהן זועק את זעקת העם)

"הסתפרת יפה דווקא" (הדר במחווה למיקי בוגנים בפאנל "הדוגמניות")
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by