בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שינקין פארק 
 
 כמו מוסיקאי מניו-יורק שהולך להופיע במונטנה. מוניקה סקס   
 
תמר גלזרמן

פיטר רוט, הגיטריסט של מוניקה סקס, בשיחה אופטימית על האלבום החדש, על רוק בתל-אביב והאפשרות המקסימה להזדקן ביחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי עשור, ברוטו, של פעילות, שני אלבומים מצליחים, אלבום סולו ליהלי סובול ופחות או יותר עסקים חובקי שינקין ועולם לכל חברי הלהקה, חוזרת מוניקה סקס באלבום שלישי, "חיות מחמד", שהוקלט לייב בארבעה ימים, תחת ניצוחו של יזהר אשדות.

פיטר רוט, גיטריסט וג'נטלמן, אומר שלעומת "יחסים פתוחים", אלבומה הקודם של הלהקה, האלבום החדש הוא תקליט של חזרה למקורות.

- מה שונה באלבום הזה מאלבומים קודמים?

קודם כל אנחנו מבוגרים בשנה וחצי מהאלבום הקודם. "יחסים פתוחים" לקח 9 חודשים, להכיר מחדש, להתרגל אחד לשני שוב, גם ברמה המקצועית וגם הבינאישית. ויש גם חבר חדש רשמי בלהקה, אלדד גואטה.

התקליט הזה הוקלט לייב בארבעה ימים, כשכולם מנגנים יחד בתוך חדר, לעומת "יחסים פתוחים", שהיה מאוד מעבדתי - קודם תופים, אחר כך באס, וכו'. עכשיו יש גם מפיק, שזה הבדל מאוד משמעותי, לדעת שמישהו שומר שהכל יעבוד כמו שצריך.

- למה בעצם רציתם מפיק הפעם?

באלבום הקודם היינו שחר (אבן צור), יהלי (סובול) ואני כל הזמן עם היד על הדופק. מישהו מאיתנו היה תמיד צריך להיות מרוכז. עדיף שיהיה בן אדם שאתה סומך עליו, זה נותן לך שקט בעשייה. אחלה התנסות.

- למה דווקא יזהר?

כי יזהר הוא וינר, מקסים, אחלה מוסיקאי, יש לו קבלות. אני אישית עבדתי איתו כבר, באלבומים של אריק אינשטיין ודיוויד ברוזה, והיה לי מאוד נעים איתו. מה גם שיש אצלו פרו-טולס, הוא אחד המומחים בארץ בתחום הזה, ורצינו לעבוד עם המערכת הזו. מה בעצם חשוב יותר מאדם שהוא מוסיקאי מעולה, ואדם נעים?
 

לא להקה פוליטית

- יהלי ושחר הופיעו בערב תמיכה בסרבני מצפון. נקטתם עמדה פוליטית מובהקת באלבום?

כששומעים כל אחד מהאלבומים שלנו מבינים שמוניקה היא לא להקה מחאתית, בגדול. יש אולי שיר או שניים באלבום עם יותר נגיעה למצב. באופן כללי אלו לא הנושאים שיהלי כותב עליהם. אנחנו לא כותבים א-לה סאבלימנל או מוקי - שאנחנו דווקא מאוד מעריכים בקטע הזה - אני לא מתעסק בפוליטיקה באופן כללי. זה כן מעניין אותי אישית, אבל לא בתור מוסיקאי.

- והתייחסות למצב כפי שהוא מכתיב לנו את החיים? כלכלית?

אנחנו מוסיקאים, אנחנו מתעסקים במוסיקה, זה מה שאנחנו אוהבים לעשות. נכון, הסיטואציה לא נוחה, אבל יש יחסית הרבה הופעות, נמכרים הרבה אלבומים, כולנו מתפרנסים יפה מאוד. גם לאנשים בחוץ קשה, גם לנהגי מוניות קשה, מה זה יעזור לי להתלונן. קשה לכולם, אבל לפחות המוסיקה מעלה לנו את המורל. אני בהחלט מעדיף את זה מלשקוע בדיכאון.

- מוניקה היא להקה מאוד תל-אביבית, אפילו בוויברציות שהשירים מעבירים. אתם מסתפקים בזה?

בתקליט הראשון יהלי, שחר ויוסי היו תל אביבים, ואני הייתי מחולון. הם גדלו פה, וזה ניכר. באמת מרגישים את תל אביב בכתיבה של יהלי, אבל אנחנו מופיעים בכל מקום עם במה מכובדת בארץ, מנווה מונוסון ועד באר-שבע.

- יש הבדלי קהל?

בטח. זה קהל אחר. אולי קצת כמו מוסיקאי מניו-יורק שהולך להופיע במונטנה, אם להידרש לדוגמא קיצונית. לבארבי, נגיד, יש וייב מאוד ספיציפי. נוצר איזה גרעין של קהל שבא לראות אותנו. זה מקסים.

- כמו מועדון מעריצים?

יש את החבר'ה של האתר שלנו, שמדברים בפורום, ממש מתחברים, קובעים איפה להפגש לפני ההופעות, מי ישן אצל מי. חבר'ה מצויינים. אני לא מחשיב אותם כמעריצים, אלא כחבר'ה אוהבים. נפגשנו לפני חודשיים וצילמנו איתם קליפ. חבר'ה מדהימים. הייתי רוצה שלי היו דברים כאלו כשהייתי קטן יותר.

- אתם נכנסים לפורום באתר?

כן, במיוחד אני. אם יש שאלה מעניינת. גם יהלי, שחר ואלדד. פורום מאוד פעיל.

- לפורום של איזה אמן ישראלי היית מצטרף?

מאוד מאוד אהבתי את משינה. הייתה גם תקופה שנורא אהבתי את רמי קליינשטיין, עד "תפוחים ותמרים"; אהבתי גם את בנזין - כל מה שהיה רוק'נ'רול בארץ. כשפורטיס הוציא את "סיפורים מהקופסה" לא האמנתי שיש דבר כזה. אהבתי מאוד גם את זקני צפת הראשון.

- ומה הלאה?

נקווה שמוניקה תמשיך לעשות תקליטים. אין סיבה שזה לא יקרה. הפסקנו כבר פעם אחת והסקנו מסקנות, הבנו שאין בשביל מה. לכל אחד מאיתנו יש גם פרוייקטים עצמאיים, שחר מסיים אלבום סולו מצויין; אני עובד על אלבום סולו; יהלי מנגן עם אביב מרק מ"סאבוויי סאקרס", תירגם שני ספרים מאנגלית ועובד על רומן; אלדד, שהוא גאון מחשבים עובד על כל מיני פרוייקטים. אה, הוא גם עשה תקליט לבני בשן.

- מה החלום הגרנדיוזי ביותר שאתה יכול להעלות בפני רוחך בהקשר של מוניקה?

להגיע לגיל 50, 60 ועדיין לנגן את "מכה אפורה".

______________________________________________
"חיות מחמד", האלבום החדש של מוניקה סקס, יצא ממש לא מזמן ב"הד ארצי"

האתר של מוניקה סקס
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by