בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחרמן, אך לא מאתגר 
 
 
רענן אביר

רענן אביר אומר שאם אתם מסתפקים במכות בראש, הדי-ג'יי קיקס החדש של טיגה הוא סט השעה שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טיגה, הדי-ג'יי עם האוחנה על העורף לשעבר, גם הסתפר וגם מוציא אלבום חדש בסדרת DJ Kicks של הלייבל הגרמני K7.

את תספורתו החדשה מציג לפנינו טיגה על העטיפה המושקעת של האלבום החדש, כשהוא מופיע כנער שעשועים מחוייט, בלוק שנועד להציגו בהתאם למעשייה שבגוף החוברת. לא אפרוס בפניכם את הסיפור המלא, רק אומר שטיגה הוא נער בריכה באחוזה על האי קפריסין, משרתו של אדון תמהוני, ומשם - כמו שנהוג לומר - העניינים מסתבכים.

אבל מספיק עם הדיבורים והאגדות; כשנותנים לדיסק להתחיל את העבודה מקבלים כפתיחה את האלקטרו הדחוס והפרנואידי בגרסה של adult ל"Radio Jolly" של Jolly Music. כל כך דחוס, שלרגע טעיתי לחשוב שענף שחרט על החלון הוא באק-סמפל מושקע.

טיגה מוציא אותנו משם במהירות עם חומרים רקידים יותר. תוך כדי גיזום הענף בתנועות ריקוד, נכנס צליל הסקסופון שנהיה עדכני ואופנתי בז'אנר. אותה עדכניות היא שם המשחק בסט הזה; אל תצפו לקלאסיקות או יצירות נדירות - אין כאן צליל אחד עתיק יותר מחצי שנה, נכון לזמן עריכת הסט, שזה לקראת סוף 2002.

מה שכן, מדובר בשמנת של ההיצע הזה, אם למנות את היותר ידועים וטובים - "Deceptacon" של Le-Tigre; "Dying In Beauty" של טיגה עצמו עם זינתריוס (יורי האלקונין הפיני) - שיתוף פעולה הזכור מהגרסה שלהם ל"Sun glasses at night"; “Home Again" של M.A.N.D.Y; "The Biggest Fan" של Martini Bros וקטע הסיום המצויין "Madame Hollywood", שוב של טיגה - שכנהוג בסדרה מציג טראק שנוצר במיוחד עבור האלבום. כל אלה ואחרים נדחסים במיקס מעולה, שבו מספרי הטראקים הם קביעה שרירותית בלבד.

כהרגלו מפגין טיגה שליטה מושלמת באנרגיה ובקצב, תוך כדי שהוא נוטה לעיתים למחוק קצת את הקונטקסט והרגש המקוריים של הטראקים. שורשים טבטוניים, אתם יודעים איך הם, אלה.

אבל בעוד הסט עצמו הוא תצוגת תכלית מרשימה של טיגה - שלא ממש זקוק לה כדי להוכיח משהו – הרי שבכל הנוגע ל-K7 וסדרת DJ Kicks, אין אלא לסמן נקודה רעה לחובתם. באותה מידה יכול היה הדיסק הזה להיקרא גם "NOW 2002", שהרי לא מדובר בסט החלומי של טיגה אלה פשוט במה שהיה מרביץ לכם על הראש אם רק היו נותנים לו באותו היום 72 דקות לסט במועדון שלכם. כל זה אומר שעד שהדיסק הזה יגיע לארץ הוא לא יהיה שווה הרבה. (וזה המקום להזכיר ל-BNE, מפיצי הלייבל בישראל, שהסט הקודם בסידרה בעריכת Playgroup, שיצא לפני מספר חודשים, עדיין נעדר מהמדפים המקומיים, וחבל.

______________________________________
Tiga: Dj Kicks, (בי.אן.אי, ברמת העיקרון/K7)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by