בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האיש שלא היה שם 
 
 קת`רין זיטה ג`ונס ומייקל דאגלס.    
 
מערכת מיקסר

התסריטאי הפיקטיבי דונלד קאפמן מקבל פרס. פולנסקי זוכה לתהילה ונמצא שם רק ברוחו. וניקול קידמן זוכה שוב. פרסי האקדמיה הבריטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הפסנתרן", תיאורו של רומן פולנסקי את מנוסתו של מוסיקאי פולני צעיר מפני הנאצים, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, בטקס פרסי האקדמיה הבריטית, שנערך אתמול בערב. פולנסקי זכה גם בפרס הבמאי הטוב.
פולנסקי היה מאוד מורגש בטקס למרות העדרו, כוכב הסרט, אדריאן ברודי, קיבל את הפרס עבורו, באומרו על פולנסקי שהוא "יוצר סרטים מבריק, שחווה כמות עצומה של אובדן בחייו". פולנסקי, ניצול שואה, איבד ב-1969 את אשתו ההרה שרון טייט, בטבח שערכו בביתם חסידיו של צ'רלס מנסון. "אני מעריך אותך" אמר ברודי, "וזה מגיע לך". "הפסנתרן" זכה גם בשבעה פרסי סזאר, כולל את פרס הסרט והבמאי הטובים.

זוכי האוסקר האופציונליים ניקול קידמן ודניאל דיי לואיס, זכו, בהתאמה, בפרס השחקנית והשחקן הטובים ביותר על תפקידיהם ב"השעות", וב"כנופיות ניו-יורק". שני מועמדים מלאי תקווה אחרים, לקחו פרסים בקטגוריית שחקני המשנה, ק'תרין זיטה-ג'ונס, שהודתה להוריה בוולשית, כרוצחת וולמה קלי ב"שיקגו", וכריסטופר וולקן כאביו המובס של ליאונרדו דיקפריו ב"תפוס אותי עם תוכל".

מודעות לעולם שמעבר לתעשיית הקולנוע נרשמה גם בדבריו של פדרו אלמודבר, שזכה בפרס הסרט הלא דובר אנגלית הטוב ביותר, ובפרס התסריט הטוב על "דבר אליה". "קולנוע ומלחמה הם שני דברים שונים לחלוטין. אפילו החושך מורכב מאור, בשונה מצבא החושך שמקובע כרגע על מלחמה". אמר אלמודבר בקבלו את הפרסים.

בערב שבו אף סרט לא היה דומיננטי מספיק כדי להשתלט על האווירה, נכונו מעט הפתעות, "שר הטבעות-שני הצריחים" זכה בפרסים על אפקטים ויזואליים, תלבושות ובפרס אורנג', שהוענק על ידי חברת הסלולרי לסרט הפופולרי ביותר בבריטניה לשנת 2002, "שיקגו" ו"כנופיות ניו-יורק",היו מועמדים ל-24 פרסים וזכו רק בשלושה, בעת ש"השעות", עם 11 מועמדויות, זכה בפרסים רק על משחקה של ניקול קידמן ועל הפסקול של פיליפ גלס.

חביב הביקורת "אדפטיישן", שהוקרן לחברי האקדמיה הבריטית, אולם טרם מוקרן לקהל בבריטניה, הביס את "השעות" בפרס התסריט הטוב וזיכה בפרס לתסריטאים צ'רלי ודונלד קאופמן. היות ודונלד הוא דמות פיקטיבית שברא צ'רלי, וצ'רלי לא נכח, יצא שמריל סטריפ, מצחקקת, קראה את פקס התודה, מה שהיווה את נקודת האור ההומוריסטית של הערב. "האיש הזה מטורף" אמרה סטריפ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by