בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"קטעים בוטים בצורה חריגה. הסחפות מוחלטת" 
 
 איה ושירלי. עוברות כל גבול   
 
תמר גלזרמן

ברשות השניה אומרים על התוכנית "יצרים עם איה ושירלי", שלא ברור אם תשודר אי פעם. בינתיים ניתן לצפות כאן בקטע ממנה, בו לומדות איה ושירלי לרקוד עם עמוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב אמורה היתה לעלות בערוץ 10 "מין בכסף - מרגש?", פרק הבכורה בתוכניתן של איה ושירלי "יצרים". התוכנית לא תשודר עקב המלצת הרשות השניה לדון בשידור.

"ביום א' צפינו בפרק הראשון של התוכנית, ונראה לנו על פניו שיש כאן זחילה למכנה המשותף הנמוך ביותר. השאלה שצריכה להישאל היא - כמה נמוך אפשר לרדת כשמדובר בערוץ ברודקאסט שיש לו אחריות, והוא מחולל תרבות", אומר מנכ"ל הרשות השניה, מוטי שקאלר.

הישיבה של מועצת הרשות השניה, שהייתה אמורה להתקיים הערב בתל-אביב, ולדון, בין היתר, בתוכנית, התבטלה בשל השלג. בערוץ 10 הוחלט שבמקום התוכנית ישודר פאנל שיעסוק בצנזורה בהשתתפות מוטי קירשנבאום, ירון לונדון ואיה ושירלי עצמן.

נחמה לאור, דוברת הרשות השניה, מסבירה את הדחייה: "הרשות לא פסלה את התוכנית. הרשות הנחתה את ערוץ 10 לא לשדר את התוכנית עד לדיון במועצה. העבירו לנו שני פרקים לצפייה, הנהלת הרשות התרשמה שהתוכנית מאוד מאוד בוטה, ולכן נכון שהמועצה תדון בה. התוכנית הזו עברה את הגבול.

- היו כבר תוכניות סקס מעולם.

תוכנית סקס לכשעצמה היא לא בעייתית. בתכנית הזו יש כמה קטעים בוטים בצורה חריגה. הסחפות מוחלטת.

- לדוגמא?

מראיינים נערת טלפון, היא מתארת בפרטי פרטים מה היא לובשת, מה היא אומרת, איפה היא נוגעת בעצמה, איפה היא מרטיבה את עצמה. לדעת הנהלת הרשות יש פה הסלמה.

- אבל אפשר בקלות להגיע לדברים הרבה יותר מפורשים באינטרנט.

יש לנו תפיסה מאוד מדוייקת לגבי סוג המדיה שאנחנו פועלים בו. ערוץ 2 וערוץ 10 הם ערוצי ברודקאסט, ערוצים ציבוריים שפונים לקהל רחב. אם הייתה לנו שליטה על ערוצי הכבלים, זה היה יכול להיות פתרון, להעלות את זה לערוץ נישה כזה או אחר.

- מה המגמה לקראת הדיון שייערך?

העניין פתוח. מבחינתנו המסרים האלו שונים ממסרים שהיו בתוכניות עד כה, ונתייחס בהתאם. יש כמה אופציות: לסמן את התוכנית כתוכנית למבוגרים בלבד. לשנות את שעת השידור לשעה מאוחרת יותר, או להחליט שהתוכנית לא מתאימה לערוץ ברודקאסט, ולא לשדר אותה.

- תתערבו בתכנים? קטעים ספיצפיים שתבקשו לערוך החוצה?

לא נראה לי שיתערבו ממש בתכנית. יכול להיות שקטעים ספציפיים שיהיו בוטים במיוחד, במידה והתוכנית תשודר, נבקש לסמן באופן ספיציפי.

- הדחייה מאוד קרובה למועד השידור. זה מושך המון תשומת לב ומעורר עניין ציבורי.

התוכנית הובאה לידיעתנו רק לפני שבוע, בשונה מלוח השידורים שהובא כבר לפני חודש, לכן הדברים קרו ברגע האחרון. אנחנו רוצים לאפשר לחברי המועצה לצפות בקלטת ולהחליט.

- חוץ מתכנים מיניים יש עוד דברים שעלולים לגרור תגובה דומה? כמו לדוגמא פרשת "ג'נין ג'נין"?

נקודת המבט של מועצת השידור היא זה שהיא מאשרת לוח שידורים על פי היבטים ציבוריים.

- גם אז נאמר, על ידי המועצה לביקורת סרטים, שאלו דברים שלא ראויים לצפייה.

אנחנו לא עורכים. לא מצנזרים. קשה לי לענות על סיטואציה היפותטית ותיאורטית שטרם קרתה.

לצפייה בקטע מהתוכנית שהייתה אמורה לעלות הערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by