בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הזעם והאהבה - כל הסרטים החדשים 
 
 אדם סנדלר ואמילי ווטסון ב``מוכה אהבה``   
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "מוכה אהבה", "האמריקני השקט", "הצלצול", "חמש דקות בהליכה", "עיר רפאים", ו"החיים של דיוויד גייל". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מוכה אהבה

 
Punch Drunk Love

בארי איגן (אדם סנדלר) מסור לעבודתו כסוכן אסלות; הוא שומר על ביתו מסודר להפליא ואובססיבי לגבי מבצעים מיוחדים במרכול השכונתי. בארי לובש חליפה בצבע כחול בהיר, סובל מבדידות משוועת ומתברר כי אינו יכול לשלוט בהתפרצויות הזעם האלימות שהוא סובל מהן. אבל כשלינה לאונרד (אמילי ווטסון) נכנסת לחייו היא מביאה סיכוי אמיתי לאהבה וחייו של בארי משתנים לעד.

במאי: פול תומס אנדרסון (לילות בוגי, מגנוליה), 94 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנה של הסרט)
 
E! Online: אדם סנדלר משחק את המופרע ברצינות תהומית. הקצב המוזר והבימוי האנדרסוני המסוגנן יוצרים כמה סצינות יפות, וכמה מבלבלות. לא נפלנו. הציון: שבע וחצי.

Entertainment Weekly: קומדיה רומנטית עמוקה, עשירה ומוזרה ביותר. סנדלר משחק כהרגלו את ליצן החצר שחלקנו למדו לאהוב או לשנוא, רק שהפעם הוא לא תוקע מרפק בצלעותינו על מנת שנצחק ממנו - להיפך, אנחנו מסתכלים עליו באותה השתאות וחמלה בה בחנו את אדוארד ידי מספריים. סנדלר? שחקן? כן.

Haro Online: אנדרסון וסנדלר מצליחים להעביר היטב את תחושת המחנק שבארי שרוי בה, מחנק שממשיך ועוטף אותו כל הסרט. לא צפוי, מעניין ומעורר אמפתיה.
 

האמריקני השקט

 
The Quiet American

וייטנאם, לפני המלחמה, שנות החמישים. תומס פאולר (מייקל קיין), כתב מלחמה בריטי שנמצא בשליחות, מרוצה מאוד מהממלכה הקטנה שבנה לעצמו. מפעם לפעם הוא שולח ידיעות למולדתו, אך בעיקר נהנה בזרועות פונג, אהובתו המקומית, וחי חיים נוחים. כשהוא פוגש את אלדן פייל (ברנדון פרייז'ר), אמריקני טוב-לב ואנרגטי, הוא לא יכול שלא לחבב אותו. אך כשזה מתחיל להתעניין בפונג, והטרור בווייטנאם מתחיל להתגבר, מרגיש פאולר שלראשונה בחייו הוא חייב לנקוט עמדה ולפעול. מותחן על פי ספרו של גראהם גרין משנת 1955.

במאי: פיליפ נויס (משחקים פטריוטיים, אספן העצמות), 118 דקות, 2002
(למידע על זמני הקרנת הסרט)
 
 
E! Online: דרוש סרט אמיתי כדי לגרום לנו לחשוב שברנדון פרייז'ר הוא שחקן טוב, והסרט הזה מצליח לעשות זאת בשקט מופתי. פשוט חובה! הציון: 10.

Entertainment Weekly: מלנכוליה יפהפייה שורה על הסרט הזה. הסיפור מעורר אי שקט ומותח ביקורת על האנגלים, האמריקנים והווייטנאמים כאחד. בימוי בוטח וסיפור מותח שמסופר היטב.
לפעמים עולמות נהרסים לאו דווקא בגלל אידיאולוגיות אלא בגלל חולשות אנושיות פשוטות.

Haro Online: מדגים כיצד מאורעות קטנים וגדולים, משנים אנשים וארצות. מבויים מצולם ומשוחק באיפוק רב ולכן גם מלא-עוצמה ואפקטיבי. משחק מצוין של מייקל קיין שבהבעות מינימליות מצליח להביע עושר מקסימלי. שווה צפייה.
 

הצלצול

 
The Ring

רייצ'ל (נעמי וואטס) היא עתונאית צעירה ואם חד-הורית שמתחילה לחקור את פרשת מותה של אחייניתה ושלושת חבריה. הארבעה מצא את מותם שבוע לאחר שקיבלו צלצול טלפון שהודיע להם שימותו תוך שבעה ימים. צלצול הטלפון המאיים הגיע מייד אחרי שצפו בקלטת וידאו מסתורית. רייצ'ל משיגה את הקלטת, צופה בה, ומייד מקבלת את הצלצול שמודיע לה שעוד שבעה ימים תמות. האם תצליח לפצח את העומד מאחורי הקלטת השטנית לפני שיהיה מאוחר מדי? עיבוד אמריקני לסרט האימה היפני המצליח "רינגו".

במאי: גור ורבינסקי (המקסיקני), 115 דקות, ארה"ב/ יפן 2002
(למידע על זמני הקרנת הסרט)
 
E! Online: לפני שתמותו כדאי שתראו את "הצלצול" - מתח מורט עצבים, דימויים חזותיים משובחים ונעמי ווטס בטי-שירט רטובה. מה צריך יותר? לעולם לא תוכלו לענות שוב לטלפון.

Entertainment Weekly: פיסת אימה שטותית, אך איכותית ומסוגננת. בסופו של דבר, מתחת למעטה המקורי של סיפור המסגרת, הסרט משתמש בכל הטריקים השחוקים של סרטי אימה. נעמי וואטס מפגינה כריזמה ואמינות.

Haro Online: מפחיד, מותח ועשוי כהלכה. מדהים עד כמה רבי-הבעה פניה של וואטס יכולים להיות ודרכה הצופה מתחבר לפחד שלו עצמו. מלבד הסוף המאכזב - שווה צפייה.
 

חמש דקות בהליכה

 
גיבור הסרט, אמיר (שרון אלכסנדר), הוא בלש במשטרה המושעה כמה שעות לפני שהוא עומד להפליל את ציקי, סוחר סמים וסרסור. המפקד שלו מתנער ממנו, פושעים צוחקים מאחורי גבו, והמקום היחיד שנותר לו הוא הפאב השכונתי שם עובדת מיכל, ברמנית עצובה וצעירה (טל כהנא).

החבר היהיר שלה, ליאור (אדם הורוביץ), מצלם את סרטו הראשון על עצמו ועל מיכל, אבל חסר לו סיפור טוב. חמש דקות בהליכה מפרידות בין אוהבים ויריבים, שוטרים ופושעים, "הפי אנד" או טרגדיה בלתי נמנעת.

איתי לב זכה עבור הסרט בפרס קרן ירושלים לבמאים ישראלים חדשים בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים בזכות "כישרון קולנועי בעשייה של פילם נואר ישראלי המתאר מציאות עכשווית, מעוגנת היטב ברחובות העיר תל אביב".

שחקנים: שרון אלכסנדר, טל כהנא, אדם הורוביץ, רינן חיים, אלון אבוטבול.

במאי: איתי לב, 90 דקות, ישראל 2002
הקרנות: סינמטק תל אביב
 
מעריב (מאיר שניצר): "איתי לב... מנהל באמצעות סרטו דיאלוג מורכב עם הקולנוע. למען האמת עם סרט אחד בלבד - "החיים על פי אגפא" של אסי דיין.... זה לא יותר מתרגיל סטודנטיאלי. לפעמים מלווה בכישרון בסיסי, ולעתים סתם נודניקי. דומה כי כל הדמויות המאכלסות את סרטו של לב שיננו היטב את סרטו של דיין, והכל משתדלים להשתחל לתוך עורם הפצוע של גיבורי "אגפא"... במילים אחרות: איתי לב יצר חידון טריוויה המוקדש ליצירתו של אסי דיין, במקום לביים סרט עצמאי".
 

עיר רפאים

 
City of Ghosts

ג'ימי קרמינס (מאט דילון) הוא צעיר פיקח המגלה נאמנות מלאה לאיש ממנו למד את אמנות הנוכלות, איש העסקים והמנטור שלו, מרווין (ג'יימס קאן), המשמש לו גם כדמות אב. ג'ימי חי בניו יורק, אך חולם על היום בו ינטוש את עולם הפשע לטובת חיים פשוטים וטובים יותר הרחק מהעיר. בינתיים הוא מוצא עצמו מעורב במזימת הונאה בתחום הביטוח אותה מארגן מרווין, אך העניינים משתבשים, ומרווין נמלט למזרח הרחוק, כשבאמתחתו גם חלקו של ג'ימי בעיסקה. ג'ימי נותר כאחראי היחידי למעשה ההונאה ולאט לאט מתחוור לו סדר גודלה. הוא מחליט לברוח ולעלות על עקבותיו של מרווין בדרום מזרח אסיה.

בעזרתו של קספר (סטלן סקארסגארד), איש עסקים מפוקפק מבנגקוק, ג'ימי מאתר את מרווין בקמבודיה, לא לפני שהוא מתאהב בארכיאולוגית צעירה בשם סופי (נטשה מק'אלהון), אותה הוא פוגש במהלך המרדף. ג'ימי נחוש בדעתו לקחת ממרווין את מה שמגיע לו ולפתוח דף חדש, אך מרווין מצידו כבר מעורב במזימה חדשה ומסוכנת במיוחד. ג'ימי נקרע בין חובתו למרווין ובין אהבתו לסופי - האם ידע לבחור בדרך שהכי נכונה לו?

במאי: מאט דילון, 116 דקות, ארה"ב 2002
הקרנות: תל אביב- פאר
 
Film Threat: ניסיון נואש לעשות סרט אפי על פשע והונאה. המקומות האקזוטיים בהם הוא מצולם - תאילנד וקמבודיה - אמנם מוסיפים לו נופך של מסתורין, אך הם משמשים סתם כיסוי זוהר לסיפור די שגרתי. הסרט ארוך מדי ומריח מיהירות.

The Hollwood Reporter: דמותו של ג'ימי נעה לאורך הסרט כשהיא תמיד מגיבה לפעולות האנשים האחרים, ולעולם לא הכוח המניע את העלילה. לכל היותר דילון עלה כאן על העובדה שקמבודיה היא לוקיישן מצוין לסרט - הכל מצולם נהדר ומאוד מסוגנן. לא ממש אכפת לצופים מהדמויות.
 

חייו של דיוויד גייל - טרום בכורה

 
The life of David Gale

דיוויד גייל (קווין ספייסי), פרופסור באוניברסיטה, מואשם ברצח של עמיתה למקצוע בשם קונסטנס האלוויי (לורה ליני). שלושה ימים לפני הוצאתו להורג, גייל מסכים לתת ראיון בלעדי לעיתונאית ביטסי בלום (קייט ווינסלט), החושקת יותר מכל בפוליצר. עד מהרה ביטסי מבינה שהמשימה גדולה בהרבה ממה שחשבה, וחייו של דיוויד גייל נמצאים למעשה בידיה. תוך סיכון חייה שלה היא מנסה לחבר יחד את האירועים שהביאו למותה של קונסטנס, רגע לפני שיהיה מאוחר מדי.

במאי: אלן פארקר (אוויטה, האפר של אנג'לה), 130 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני הקרנת הסרט)
 
Real.com: כמו פרופסור שיכור למדעי החברה, שתופס תלמיד אומלל באמצע מסיבה ומתחיל ללהג באוזניו, כך הסרט הזה נע בין פרשנות פוליטית מרתקת וצדקנות מתחסדת, מה שהופך את חווית הצפייה בו למאוד מתסכלת.

Slant Magazine: הדיאלוגים כל כך מתישים עד שגם דמוקרטים שמתנגדים לעונש מוות יעברו מייד לצד השני. הסגנון הוויזואלי מושפע מאוד מסדרת הטלוויזיה "אוז". המשחק המעולה של ספייסי הוא הדבר היחיד שמציל את הסרט.

Box Office Magazine: הכישלון של הסרט הזה טמון בניסיון של הבמאי למזג שני ז'אנרים שונים - בדרך כלל סרטים חברתיים העוסקים בסוגיית עונש מוות וערכי ליברליזם לא מתמזגים עם מותחני פשע ג'יימס בונדיים. עלילת המסתורין והמתח לא כל כך הגיונית.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר ביקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות:

שבועיים מראש, וידויים של מוח מסוכן

אודות שמידט, איש ללא עבר, הוליווד בוליווד, התערבות אלוהית

תפוס אותי אם תוכל, שיקאגו, קוקושקה
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by