בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפעל חיים? זה כמו מפעל שוקולד? 
 
 מנסה להיות הכי טובה. אלאל   
 
ניר נון נוה

קורין אלאל, זוכת פרס "נוצת הזהב" על מפעל חיים, מספרת על הטלפון מאקו"ם, השמחה שבלב, ראיית העולם והצעצועים שעליהם היא מבזבזת את הכסף. ראיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשחושבים על זה, פרס על מפעל חיים לקורין אלאל נראה בהחלט לעניין. בעשרים השנים האחרונות היא לא רק הפכה לאחד היוצרים החשובים בארץ, היא גם הקפידה שלא לוותר, להמשיך וליצור בצורה קצת אחרת, להעלות את הרוק הישראלי ולהביא אותו כמה וכמה מדרגות גבוה יותר בסולם המוסיקה העברית המקורית.

אלא שבמבט ראשון הדבר נראה קצת מוזר. בכל זאת, פרס על מפעל חיים זה יותר לנתן יונתן (שגם הוא בין מקבליו). אבל פרס על מפעל חיים לקורין אלאל עם הגיטרה על הבמה? גם לאלאל עצמה הדבר לא היה כל כך טריוויאלי.

"את ההודעה קיבלתי אתמול בבוקר, בשיחת טלפון מאדם באקו"ם שאני עובדת אתו די הרבה. רותי שאלה אותי מי זה היה ואמרתי לה 'קיבלתי פרס'. היא שאלה איזה פרס, ואני פשוט אמרתי שאני לא יודעת. רותי התקשרה אחר כך לברר באיזה פרס מדובר. זה היה כל כך מוזר. אדם שאני עובדת אתו הרבה, בדר"כ על אישורים לשירים, ופתאום פרס. לא הבנתי מה קורה".

- מתי הבנת במה מדובר?

"לא מזמן הבנתי שזה על מפעל חיים, אבל לא הבנתי בדיוק מה זה אומר. רק עכשיו ראיתי כתבה בעיתון שזה על מוסיקה, אז זה הרגיע אותי".

- את יודעת מול מי התמודדת על הפרס?

"לא יודעת. אין לי מושג ממש"

- ואיך את מרגישה עם הזכייה?

"זה משמח. כל האנשים מסביב מתקשרים וכל כך שמחים עבורי. דרכם אני מבינה את המשמעות של זה".

- והמשמעות של פרס כזה באופן אישי?

"יש לי כל כך הרבה דברים לעשות שזה נותן כוח להמשיך עוד ולהתאמץ יותר"

- את מרגישה שקיבלת את האסמכתא הסופית שאת בטופ של הקונצנזוס הישראלי?

"אני מרגישה שיש לי עוד הרבה מאד עבודה".

- יש לזה קשר ליציאה המתוקשרת שלך מהארון? גם עברי לידר זכה בפרס השנה.

"יכול להיות שמדובר על חלק מהקבלה, קבלה שמעבר. שזה גם חלק מהדרך שהחיים שלי הובילו אותי. כמו הרצון שלי לעשות X ולא Y במוסיקה, זה אותו המשך ואותו תהליך שלי עם עצמי, בשאלה איך אני רוצה להיות והניסיון לעשות הכל כמה שיותר טוב. זו המטרה שלי בחיים, ואני מאמינה שכל אחד מנסה להיות כמה שיותר טוב ולעשות כמה שהוא יכול כדי לתת לחברה מסביב. אולי בדרך הזו הדברים מתקשרים".

- זה לא סתם פרס. מפעל חיים.

"כן, זה יצר רתיעה בהתחלה. מפעל בשבילי זה מפעל שוקולד של סבא שלי, מפעל אמיתי שעומד על האדמה. אבל אני מקווה שאני בריאה והכל בסדר והחיים יתנו לנו לעשות מה שאנחנו צריכים לעשות ושזה מפעל חיים ראשון מבין רבים שעוד יבואו".

- אמן. ומה הלאה? אלבום חדש?

"כן, אני עובדת עכשיו על אלבום עם עופר מאירי ואני מאוד נהנית. סיימנו את שלושת השירים הראשונים ויש לנו עוד המון שירים אחרים, כך שאנחנו רק בתחילת הדרך, זה ייקח עוד שנה לפחות. חוץ מזה אני כותבת מוסיקה להצגה בתיאטרון תמונע ויושבת הרבה על המחשב בבית. זו פעם ראשונה שהכל נעשה אצלי בבית וזה מאד מעניין".

- ומאד נוח.

"כן, זה נוח. יש לי אולפן בבית ואני עובדת עליו הרבה. עכשיו עם הפרס אני יכולה לקנות עוד כמה צעצועים למחשב. זה אף פעם לא נגמר, התוכנות האלה, ועל זה אני מוציאה כל הזמן את כל הכסף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by