בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאיר היה אוהב את זה 
 
 
ניר נון נוה

תרצה אריאל, אלמנתו של מאיר אריאל, מדברת עם ניר נוה על האלבום החדש, ההופעה הערב בבארבי, על החיים והמוות ועל מאיר שלא מפסיק להציק לה באוזן. ראיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום, 2 במרץ, הוא יום הולדתו ה-61 של מאיר אריאל, שנפטר ב-1999. האירוע המיוחד נחג בצורה כפולה ומיוחדת, עם הוצאת דיסק הופעה חדש ומיוחד של מאיר אריאל, והופעה של הבן, אהוד, יחד עם שליחי הבלוז ואמנים אורחים בבארבי בת"א.

תרצה אריאל, מי שעמדה לצידו של מאיר לאורך כל הדרך, עסוקה בלי הרף לכבוד המאורע המרגש. בין סידורים אחרונים לניפוח בלונים למסיבה הערב, היא התפנתה לספר על האלבום, על החזון ועל החיים בלי מאיר.

"מדובר באלבום שהוא תבשיל נהדר של שתי ההופעות האחרונות של מאיר מיוני 99'. אלו שתי חזרות ראשונות של מופע חדש שהוא אמור היה לצאת אתו. הוא קרא לשירים האלה 'היתומים שלי', כי אלו שירים שהוא כתב לאנשים אחרים, והמטרה של המופע הייתה להחזיר למאיר את הילדים היתומים שלו.

"לצורך הרעיון מאיר נפגש עם להקה ונתן להם הנחיות, אבל לאף אחד לא היה איכפת מההנחיות, כולם התמגנטו מאישיותו, כך שבסופו של דבר היו רק שתי חזרות, ומאיר החליט שהולכים על זה ככה, יהיה מה שיהיה. אני הקלטתי את החזרות האלו לצורכי עבודה - כדי שאוכל לתת הערות למאיר, כי בכל זאת, מישהו צריך לבדוק, ורצוי שאני אשמע על מה שאני מדברת.

"לשמחתי הרבה, למרות שכל בעלי המקצוע אמרו שאי אפשר לשחזר את ההקלטות האלו, נמצא חייל צעיר שהחליט אחרת, חשב שיש צורך להנחיל את מורשתו של מאיר, נכנס לעבודת נמלים ועשה פלאים, וכך הוצאנו את הדיסק.

"זה לא בקריטריונים של אולפן חזרות, 400 שעות מיקסים ועד 300 שעות עריכה דיגיטלית, אבל זה מה יש, ויש ממה להתרגש. וזה מחמם את הלב. כל פעם שאני שומעת משהו מהדיסק זה הופך אותי לחמאה.

- מה בדיוק מתוכנן להערב?

- "אודי יופיע עם שליחי הבלוז, כשהם משחזרים את ההופעה האחרונה של מאיר. הדיסק מקבל היום השקה וגם ההופעה - בשינוי קל, הבן הצעיר לקח את הנר להאיר. ויש גם אורחים כמו רונית שחר, דן תורן, דני רובס ופטריק סבג. ואני מקווה שיהיה ערב נפלא, חם ונעים. אני בטוחה, בעצם. מנהל הלהקה בא אליי ואמר לי 'את לא מבינה איזה תענוג זה לעבוד על החומרים של מאיר, איזה אווירה יש בלהקה, השראה ואהבה, זה ממש מיסטיקה גבוהה'. וכולם יוכלו להרגיש את זה הערב".

- כמעט ארבע שנים אחרי מותו של מאיר, איך את מתמודדת בתקופה הזו? מה עובר עלייך?

"החיים יפים. מאיר לא מפסיק ללחוש לי באוזן ומציק לי. אני אומרת לו 'לך, תעזוב, אם הלכת - אז לך', והוא צוחק. הוא היה אומר שהוא פועל הייצור שלי, ועכשיו הילדים הם פועלי הייצור שלי.

"ברגע שאני אקלוט שמאיר באמת מת, אני כנראה אמות גם. אבל מבחינתי אף אחד לא מת עד שלא הורגים אותי. ואני אדם קשה במיוחד. ואני עושה כל מה שאפשר, כי מאיר השאיר המון, ולא יאה ולא נאה שעם ישראל לא יקבל את כל החוכמה והיצירה שמאיר השאיר אחריו. אני חייבת לשמור על הרכוש הגדול הזה. אין לי את הממון הנדרש ואת הזמן להביא את הדבר הגדול הזה לעם ישראל, אבל אני מקווה שאספיק כמה שיותר. מדובר ביצירות מופת שמחכות לגאולה.

"כל מה שקורה בינתיים מחמם לי את הלב, ואולי יהיה נס גדול ומאיר יחזור באמת? אולי הוא עוד יצא מהאדמה? היום כל החיים זה סרט בדיוני, אז אולי זה עוד אחד, מה איכפת לי?"

- ובינתיים?

"אני עובדת ובינתיים מאיר מפרנס את כל המשפחה בדרך מיוחדת במינה. העבודה של מאיר היא גדולה ועצומה, ואני רוצה שמאיר, עם יצירתו ואהבתו, יביא לגאולה של הרבה יוצרים. הוא השאיר את דעותיו ורעיונותיו לאלו שיבואו אחריו".

- ואיך את מסתדרת עם מימון כל הפרוייקטים האלה?

"מה, מאיר שולח לי כסף מהשמיים. הוא אומר לי 'תרצה, אהובתי, הנה מגיע לך טיפ'. אף פעם לא הייתה לי אגורה, לא אז ולא היום. והנה, נס גדול. מהיום שיצאנו מהקיבוץ, כל פעם שהגענו למצב של מינוס 100 אלף בבנק, קרה נס. ואסור לוותר. כסף בא וכסף הולך, ומאיר לא יחזור, קרוב לוודאי. אז עד שיגמרו אותי, אני ממשיכה קדימה. הוא חלק מחיי, נכנס לי בדם, ואני לא יכולה להשתחרר ממנו רק כי הוא לכאורה מת. רוב העולם מת - אנשים נושמים, אוכלים, אבל מתים מבפנים. ומאיר אהב את החיים יותר מכל אדם אחר, והנה, הוא עוד חי. והיום בערב מאיר יהיה מאוד מאושר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by