בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"סינדי קרופורד זה לא אמנותי?" 
 
 
ניר נון נוה

מנכ"ל פליי טי.וי, יאיר חסון, מאמין שהחלטת בית המשפט היום היא צעד קדימה בכיוון הנכון, לעבר הרגע בו יבינו כולם שב"סקס והעיר" יש תכנים יותר קשים מב"פלייבוי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחברת פליי.טי.וי, זכיינית שידורי פלייבוי בישראל, יכולים להתחיל לחייך. ההחלטה של בית המשפט העליון לפיה הרכב של שלושה שופטים אינו מספיק כדי לדון בהחזרת הערוץ הארוטי ללוח המשדרים, מראה כי עוד לא אבדה תקוותנו וכי גם בית המשפט מכיר בכך שיש כאן עניין שאין להקל בו ראש. אחרי הכל, פגיעה בחופש העיסוק וחופש הביטוי, נשמת אפה של הדמוקרטיה, אינה יכולה לעבור כך סתם לסדר היום. עצם הרעיון שהרכב השופטים יורחב מגדיל, ולו סטטיסטית, את הסיכוי שטענות החברה יתקבלו.

יאיר חסון, מנכ"ל פליי.טי.וי, מאמין שזה צעד אחד בדרך הנכונה. הוא חדור אמונה יותר מאי פעם שלא רחוק הרגע בו נציגת פלייבוי בארץ תביס את כנסת ישראל ותוביל את בית המשפט העליון להכיר בכך שנחקק כאן חוק שהוא לא רק פופוליסטי, אלא גם נוגד את חוקי היסוד ועקרונות הדמוקרטיה של ישראל.

"קיבלנו אישור ממועצת הכבלים והלווין להפעיל את ערוץ פלייבוי, עלינו לאוויר ושידרנו שנה וחצי, ואז בא גורם שלטוני אחר, הכנסת, ומשנה את החוק תוך מחטף דתי", מזכיר חסון. לדבריו, אין מתאים מערוץ פלייבוי כדי לעורר דיון אמיתי ומהותי בחופש הביטוי והעיסוק בישראל, ובעקרון הצנזורה.

"אם גוף ממשלתי מאשר לי לשדר את ערוץ פלייבוי, ולאחר שנה מחליטים, על בסיס מחטף ועל סמך הבטחות שלטוניות, לשנות את ההחלטה, אני יוצא נפגע. השקענו מיליוני דולרים בערוץ - הערכות המומחים שלנו, שהוגשו גם כתצהיר לבית המשפט, מדברות על נזקים של כ-39 מיליון דולר.

קיבלנו אישור פעולה כחוק ולא שיערנו בנפשנו שיקרה דבר שכזה. ערוץ פלייבוי משודר ב-170 מדינות, כבר 15 שנה - ורק בלוב, עיראק, סוריה ואיראן הוא נאסר לשידור. לא האמנו שדווקא בישראל זה יקרה, עם ערוץ שהוא ארוטיקה, אפילו לא פורנו".

"כשעלינו לאוויר, עלו גם ערוצי הפורנו הקשה, והיה ניסיון של זבולון אורלב ושולמית אלוני לעצור אותם; הם פנו לבג"צ, והשופטים דחו אותם על הסף. אף אחד לא התייחס לזה. ואז בא המחטף הזה.

- מה עמדת פלייבוי בנושא?

"פלייבוי העולמית תומכת בנו לאורך כל הדרך. יש לנו הסכם שנחתם ל-20 שנה, והם מסייעים לנו משפטית ובכל דרך אפשרית. הם פשוט בשוק מהעניין, ישראל לא נתפסה אצלם כמדינה שיכולה להחרים את המוצר שלהם".

"בחלק מהמדינות משודר ערוץ פלייבוי אפילו ללא קידוד, ואצלנו, בערוצים הפתוחים משודרים דברים קשים יותר. "סקס והעיר הגדולה" מכילה תכנים קשים יותר. אם תבוא ותגיד שאתה מוריד את "סקס והעיר" - המדינה תרעש, אבל אם זה פלייבוי, יזמים פרטיים, אפשר ללכת על זה. לשדר בערוצים הפתוחים תוכניות כמו "הכי גאים שיש" עם הומואים שמבצעים אקטים מיניים - זה בסדר, כי זה אמנותי. סינדי קרופורד זה לא אמנותי?"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by