בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב - נישואים חד מיניים גם בישראל 
 
 שוודיה מכירה. בקרוב בישראל   
 
ניר נון נוה

שגרירות שוודיה בישראל תהיה בין הראשונות בהן ניתן יהיה לקיים נישואים חד מיניים, בתנאי שאחד מבני/ות הזוג הם שוודים. אז נרקוד על מדרגות השגרירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוודיה מתכוונת לאפשר לשגרירויות שלה ברחבי העולם לרשום נישואים חד מיניים - ואחת הראשונות שבהן צפויה להיות השגרירות בתל-אביב.

לשוודיה כ-100 שגרירויות ברחבי העולם, כש-21 מהן מורשות להשיא גבר ואשה אם לפחות אחד מהשניים הוא בעל אזרחות שוודית. אלא שכעת מעוניינת הממשלה השוודית להרחיב את הסמכות. על פי ההגיון הסקנדינווי, אם שוודיה מכירה בזוגות חד מיניים ומאפשרת לזוגות סטרייטים להתחתן בשגרירויות, עקרון השיוויון מחייב להכיר גם בזוגות חד מיניים במסגרת רישום בשגרירויות.

בשוודיה אין אמנם, באופן רשמי, נישואים חד מיניים, אלא "רישום זוגיות", אולם בכך מקבלים זוגות חברי הקהילה ההומו-לסבית את אותם הזכויות כפי שמקבלים זוגות נשואים.

שרת החוץ השוודית, אנה לינד, אמרה ביום שישי כי אמנם קיימת בעיה בחלק מהמדינות, בעיקר באלו בהן ההומוסקסואליות היא מחוץ לחוק - כגון בסעודיה, בה הומואים צפויים לעונש מוות - ועל כן מדינות אלו לא יהיו בין המדינות הראשונות בהן יונהג הכלל החדש.

ואילו מדינות כן יהיו בין הראשונות? "בין המדינות הראשונות בהן ננהיג את העקרון החדש יהיו צרפת, פורטוגל וישראל".

פנינו לדובר שר הפנים ולדוברת משרד הפנים לקבלת תגובה כיצד ינהג המשרד והאם תכיר מדינת ישראל בזוגות החד-מיניים המאוחדים שיצאו מבניין השגרירות. דובר שר הפנים סירב להגיב ואמר כי אין מידע על ההחלטה ועל כן אין לדעת מה תהיה מדיניות המשרד. תגובת דוברת משרד הפנים לא התקבלה עד לפרסום הידיעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by