בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה 
פלאש בק-טו בוורלי 
 
  צילום: יח``צ    
טלוויזיה |
 
בידור nana10

בשבוע הבא יעלה בארה"ב הספין אוף ל"בוורלי הילס 90210", לרגל המאורע, שלושה מעריצים שרופים של המקור, נזכרים ברגעים שעיצבו את פני הדור

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עופר מתן

משיגנע. כריסטין אליס הלא היא אמילי
 משיגנע. כריסטין אליס הלא היא אמילי 
 צילום: יח"צ 
 
מיי פאני ולנטיין

אמילי ולנטיין הייתה ותהיה הדבר הכי חתרני בבוורלי הילס לדורותיה. השיער הקצר אך הבלונדיני, המראה הסקסי אך הסמי טום-בוי, החיבה לסמים לצד אינטליגנציה וורבלית מרשימה - כל אלה איימו לפרק את החלוקה הדיכוטומית בין הטייפ-קאסטים של הבחורות בסדרה עד אז: "הכוסית הצפונית" (קלי), "הארטיסטית הבלתי צפוייה" (ברנדה), "הקלולסית" (דונה) ו"החננה" (אנדריאה). ולנטיין היוותה משב רוח רענן, מקורי, אירופאי כמעט, על רקע שדרות הדקלים המסודרות והבחורות המקוטלגות של אזור מיקוד 90210.

החתרנות שלה גלשה אפילו למחוזות הג'נדר, כשלא רק שפיתתה את ברנדון וולש -תואם יעקב אילון, על פניו המסותתות, שיער של דמות פליימוביל והבעה שמובלת על ידי הסנטר – להשתמש בסם ה"אופוריה", אלא אף העזה ללבוש בבוקר למחרת את חולצת הבייסבול האהובה עליו (והכה גברית) לפעולת סיוד לא נשית בעליל. בכך קראה את התגר שלה גם על גברברי בברלי, ולכן היא נבעטה עד לסן-פרנסיסקו הרחוקה, לא לפני שמצאו גם לה טייפ-קאסט: אמילי "המשוגעת".
 

כוסון נולד (וגם סדרת בת)

חבר, אתה חסר. גרנט שואו בימי הזוהר
 חבר, אתה חסר. גרנט שואו בימי הזוהר 
 צילום: יח"צ 
 
אהרון ספלינג אומנם לא המציא את הגימיק, אבל אין ספק שאיש לא ביצע אותו טוב יותר. הופעתה של דמות מסדרה אחת בסדרה אחרת בתפקיד עצמה היא תמיד עניין מלבב, בטח כשמדובר בג'ייק הנסון שדמותו היוותה את בסיס הספין אוף המצליח "מלרוז פלייס". הרוכב הבודד, איש המרלבורו של שנות ה-90 הספלינגיות, דפק הופעת אורח בבוורלי בתור השיפוצניק החתיך שבונה את החופה לטובת חתונתם של מל סילבר (אבא של דיוויד), וג'קי טיילור (אמא של קלי). הג'סטות המוכרות וחיתוך הדיבור של מי שהפיל רבות מבנות מלרוז כבש, וביתר קלות יש לציין, גם את קלי טיילור.

ספלינג הגדיל לעשות כשהזמין את טיילור (ג'ני גארת' למתבלבלים) לתת הופעת אורח במלרוז, זמן קצר לאחר מכן, מה שיצר הקבלה חד-פרקית בין שתי הסדרות, כשהיחסים הקצרים בין השיפוצניק המבוגר לתיכוניסטית השרלילה, שהתחילו באותו פרק של בוורלי, הוצגו הפעם מנקודת מבטו של הנסון. העולם על פי ספלינג מעולם לא הרגיש עשיר ומורכב יותר, אם כי טוב שלא נסחף ונתן לאנדריאה צוקרמן, למשל, להגיח על תקן משגיחת כשרות קשוחה לביקורת פתע ב"שוטרס" המלרוזי.
 

ענת זהר

בגידה. קלי ודילן שוברים לנו את הלב
 בגידה. קלי ודילן שוברים לנו את הלב 
 צילום: יח"צ 
 
מנז' א-טרואה

את קלי למעשה אפשר להכתיר כדן מנו של הדור שלא ידע ריאליטי. מהרגע הראשון שראתה את הזוג החדש בשכונה (ע"ע ברנדה ודילן), היא הפעילה אסטרטגיה ופתחה בירי של חיצי בלונד מגרים לעברו של האיש והפורשה. ועבד לה. דילן החל לפזול אל החברה הכי טובה ובעוד בת-זוגו יורקת מוח בפריז עם דונה (והחריץ), ניצלו הוא וקלי את חופשת הקיץ למימוש יצריהם. בפני מקיי, חלומה של כל מתבגרת בעשור ההוא, עמד אולטימטום: בלונד או ברונט. טוב, ההמשך ידוע.

אך הרגע בו החליטו זוג הבוגדים להכות חטא על פשע ולספר לברן על מעשיות הקיץ שלהם, היה קלאסיקה בלתי נשכחת. היה זה עת יצאה ברנדה את בית משפחת וולש אל עבר השיחה הגורלית בחייה לבושה במעיל העור השחור של הניינטיז. "חשבתי שאתם חברים שלי". אמרה למשמע הבשורה המרה בעיניים דומעות מבעד לפוני. "אהבתי אתכם, בטחתי בכם, ושיקרתם לי חודשים על גבי חודשים! אני שונאת את שניכם. אל תדברו איתי שוב לעולם!!". רק לראות את פרצופו המרחם של דילן, כל כך בטוח בבחירה שלו, אחרי כל מה שהיה בינינו. אה סליחה, בינו לבין ברנדה. נפגעתי בשבילה. איזו השפלה. בכלל מאותו רגע והלאה זה כבר לא היה אותו דבר: זוגות נפרדו, חברויות התערערו, וברנדה אכולת הקנאה נאלצה להפגין אצילות אך נותרה ממורמרת עד הגלייתה הסופית ללימודי משחק בלונדון ובעיקר אל מחוץ לסדרה.
 
 

עצבות שאין לה סוף

רגע שיא. רבקה גייהארט/אנטוניה
 רגע שיא. רבקה גייהארט/אנטוניה  
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
עזבו אתכם מברנדה וקלי. הכל מתגמד לעומת הרגע הזה. כל כך הרבה שנים עברו ועדיין בלתי אפשרי לצפות בפרק הזה בלי למצוא את עצמך ברגע מביך עם גרון חנוק ועיניים דומעות. דילן המסכן, שידע מפחי נפש רבים בחייו ורק איבד את אביו לפני עונה או שתיים, נאלץ להיפרד גם מאשתו היפהפייה, טוני מארשט, אנטוניה ליודעי ח"ן. הכל התחיל כשהילד הרע של איזור המיקוד הנחשק שם לו למטרה לנקום באיש המאפיה החתום על רצח אביו. כדי להתקרב אליו החליט דילן להתחיל עם בתו של המאפיונר, אך נפל בקסמיה והתאהב בה עד כדי כך שנשא אותה לאישה על אפה וחמתה של קלי ההמומה. אביה של אנטוניה שהיה פחות מאושר מהזיווג, דאג שאחד מאנשיו יתנקש בחייו של דילן. אולם לרוע מזלם של כל הנוגעים בדבר, היתה זו אנטוניה שנהגה במכוניתו של בעלה הטרי באותו לילה גשום בו יצא לפועל מבצע הרצח, ונהרגה מהיריות.

"Look what they did to her, Brendon!!!" זעק דילן האוחז בגופתה המדממת של אשתו על כביש נטוש בגשם זלעפות, וקבע את הרגע הטלוויזיוני הטראגי והמרגש ביותר בתולדותיה של "בוורלי הילס 90210". התוגה שבפרק לא הפסיקה שם ורגע בלתי נשכח נוסף הגיע מעט אחר כך עם חזרתו של דילן לבד אל ביתם המשותף, מסתכל סביבו כאובד עצות, נתקל בשמלת הכלה (הדקה להחריד, יש לציין) של אנטוניה המנוחה, שואף את ריחה אל ריאותיו ופורץ בבכי תמרורים כשמילות השיר "Nobody Knows me Like my Babe" מתנגנות ברקע. הפרק, שהיווה רגע שיא בסדרה נתפר במיוחד עקב התפטרותו של לוק פרי והוביל כמובן לעזיבתו של דילן השבור על אופנוע אל עבר האופק ואת הסדרה להתדרדרות (של ארבע עונות נוספות) במדרון תלול, שגם חזרתו של מיסטר מקיי בעונה החותמת, לא הושיעה.
 

ליבי בגנו

כבר לא דמות משנית. דונה מסיימת
 כבר לא דמות משנית. דונה מסיימת 
 צילום: יח"צ 
 
תחי המהפכה

מי היה מאמין שדמותה של דונה, הסיידקיק המעצבנת והלא מי-יודע-מה מעניינת, של קלי וברן (ככה קראנו לה בחבר'ה) תחולל רבולוציה. גם בווסט בוורלי וגם בצעדות, הפגנות ומחאות ברחבי הגלובוס לדיראון עולם. נשף הסיום של התיכון הגיע ודונה, בתולת הברזל הנצחית שתתה אלכוהול. והרבה. אצלם שם באמריקה, הגיל המותר הוא 21 מה שהופך את דונהל'ה לקרימינלית לא קטנה. גברת טיזלי תופסת את הגאנג כשהם מנסים להגניב את דונה המסטולית הביתה ומהעלמה מרטין נשללת הזכות לסיים תיכון. השתלשלות העניינים מכאן ואילך היא לא פחות מהיסטורית. דונה והוריה מגיעים לוועדת המשמעת ובחוץ מתחוללת מהפכה של הייתה מביישת את נלסון מנדלה כשכוחו היה במותניו. תיכון שלם קם על יושביו ושלטיו וזועק לבורא עולם "Donna Martin Graduates" – והעולם לא היה עוד כפי שהיה. היא אכן סיימה את התיכון. וגם נשארה בתולה עד סוף הקולג' אבל מי סופר?
 

כמו בתולה

שלמות. דילן וברן במחלצות הנשף
 שלמות. דילן וברן במחלצות הנשף 
 צילום: יח"צ 
 
נשף האביב הגיע לווסט בוורלי וההכנות בעיצומן. ברנדון, בצעד מפתיע, מזמין את קלי להיות בת זוגו (רמז מתרים לרומן ארוך השנים שיתחיל ביניהם בקולג'), סטיב מבואס מכך שקלי, אקסיתו, שמה עליו זין ונתקע עם דונה (כי אנדריאה היא הכי לא אופציה) וברנדה ודילן - הזוג ההורס של החבורה - יגיעו יחד ויבתקו את פרח הבתולים של ברן בסוויטה יוקרתית במלון בו נערכת ההילולה. אפילו פדיחת השמלה הזהה של קלי וברנדה לא הרסה את מה שהפך לאחד הפרקים הזכורים והאהובים בתולדות הסדרה. כל ילדה צעירה שעדיין לא ידעה מה זה בתולים ואיך זה נראה, והבינה רק שזה משהו שצריך לאבד ורצוי עם חתיך כמו דילן מקיי, צפתה בפרק ומלמלה לעצמה: "הלוואי וגם הפעם הראשונה שלי תיראה ככה". זה לא שראינו משהו אגב, היו לנו רק "לפני" ו"אחרי" לבושים להחריד, ועדיין, אף אחד לא בכה, אף אחת לא נכנסה להיריון לא רצוי ולמרות שהיו רק בני 17 (לפחות בסדרה), ברנדה ודילן היו מקסימים ומאוהבים מתמיד. סקס בגיל הנעורים קיבל פנים אחרות ופחות מפחידות: תהיו זהירים, תעשו את זה עם מישהו שאוהב אתכם ותראו שאחרי זה עוד תספיקו לפזז על הרחבה עם דיוויד סילבר. ג'ים וסינדי עדיין מעכלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by