בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מוסיקה 
יום הדין דין 

יום הדין דין

 
מוסיקה |
 
סנונית ליס

עם יציאת סינגל חדש דיברה איתנו דין דין אביב על אלבומה החדש, על התקרבותה לדת, על ההיריון ואפילו על נינט ועל כוכב נולד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"יש בי חשש עצום כלפי המתמודדים ב'כוכב נולד' שמגיעים להצלחה בגיל כל כך צעיר", אומרת דין דין אביב ערב יציאת "אף לא מלה" - הסינגל הראשון מאלבומה השני, "חופשיה בין עולמות" שישוחרר בקרוב. "תראי את נינט מה קרה לה, היא כל כך מתוקה, היא אחד מהאנשים האהובים שאני פוגשת מדי פעם והיא לא יכולה לצאת לרחוב. זה יכול לפגוע בהתכנסות שלה אל תוך עצמה, בלמידה. מצד שני, אולי זה שולח אותה פנימה ללמוד".

האלבום החדש אכן פוגש את אביב בין עולמות: בעלה, אלון יפה, שהיה שותף לכתיבת האלבום ולהפקתו, חוזר בתשובה ובעקבותיו גם היא מתקרבת אל הדת. היא נמצאת בחודש התשיעי להריונה השני. המקום הזה מספק לה פרספקטיבה שונה על תכניות כמו 'כוכב נולד', שמפגישות מתמודדים צעירים עם תהילת בזק: "אני מודה לאל על שההכרה באה בשלב בחיי שבו אני בשלה. בגיל צעיר יותר אולי היא הייתה משתלטת עלי ולא הייתי מצליחה לעשות אחורה פנה".

"יש דוגמאות מדהימות כמו מרינה מקסימיליאן בלומין, שרק בשבילה היו שוות כל חמש שנות 'כוכב נולד'. בכל השנים האלו לא היה אחד שהיה שווה את זה כמו מרינה, היא אמנית, יוצרת ומבצעת ענקית. כל הנושא של תחרות הוא לא ראוי בעיני. במיוחד באמנות, אין אדם שישווה לשני. אבל התכנית הזו גם נתנה דברים טובים, היא שמה את פוקוס על השירה, הקשבה לביקורות השופטים מלמדת אנשים להאזין למוסיקה. גם שירי ארץ ישראל, כותבים וזמרים גדולים קיבלו עוד הכרה."
 
עבודה עם בן זוג יכולה להיות לא קלה, איך התמודדת עם העבודה לצד בעלך?

"זה לא תמיד פשוט אבל זה משהו שאנחנו מאוד רגילים אליו. אלון הוא מתופף וניגן גם ב"סודותיי". אנחנו ביחד כבר-11 שנה ואני רגילה לעבוד איתו. ההובלה של האלבום היא לא רק שלי אלא גם שלו, תהליך היצירה היה של שנינו. הרגשתי אותו כמראה, כשיקוף שלי, הוא עזר לי להגיע למקומות מדויקים יותר בשירה."

במהלך העבודה על האלבום התקרבת לדת, האם הייתה לכך השפעה על היצירה שלך?

"זה נכון שיש התקרבות, אבל לא יהיה מדויק להגיד שאני חוזרת בתשובה. אני לא מרגישה שאני אדם דתי, אני לא בטוחה שאני רוצה להיות כזו, אבל בעלי כזה. אני לא שמה לו רגליים, אני מקשיבה וזה מחלחל. הוא מקבל אותי במקום שלי ואני אותו בשלו ואני נהנית מזה ככה. אני חופשיה לקחת את הכלים ואת עול המצוות אבל לא להתכסות או לוותר על שירה מול קהל כי 'קול באשה ערווה'. חלק מהנשים מאוד מפתות כשהן שרות, אבל אני חושבת שכל אדם שנולד עם כשרון שירה ראוי להישמע, ושאפשר לבחור איך להישמע. אני מקווה שהשירה שלי לא מגרה, אלא באה ממקומות אחרים, ככלי אהבה, ככלי נשמה. הכוונות שלי הן טהורות, אני לא מנסה להחטיא אף גבר".

"עולם הדת נכנס לאלבום והוא מציג את המקום שבין העולמות, את קו התפר ואת הדיאלוג ביניהם, זה נוף חיי".

החומרים שלך תמיד נגעו ברוחניות, האם התקרבות לדת היא המשך ישיר לכך?

"לא, זה משהו די חדש בחיים שלי. תמיד היו לי זיקה ודיאלוג עם בורא עולם, אבל דברים נראים אחרת כשמבינים אותם מתוך היהדות ולא מתוך הרוח".
 
הדיסק הראשון שלך, "סודותיי", הפך לאלבום זהב. את חוששת שהשני יצליח פחות?

"תמיד יש חששות, זה משהו שלא עוזב אותנו כאמנים. ההצלחה לא מובנת מאליה, אבל אני מאוד שלמה עם האלבום הזה. אני מרגישה שהוא לקח אותי לעוד מקום, שהוא לא המשך של הראשון, אלא עולם בפני עצמו. הגעתי אליו יותר בשלה והחומרים שבו יותר אמיצים. מבחינת רדיו ופופולריות, הם רחוקים יותר מהאמצע ומעניין אותי איך זה יתקבל".

ההיריון השפיע על תהליך היצירה?

"השירים נכתבו לפני ההיריון, אבל זה השפיע על הביצועים עצמם. כשאני בהריון אני יותר בטוחה בעצמי וגם ביצירה, כי אנחנו יוצרות את הדבר הכי גדול בעולם. אנחנו כמו לביאות. משהו בשירה היה קל, מעז יותר ומאוד חזק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by