בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סודות המטבח הישראלי 
 
 מאבק סמוי-גלוי בעירית לינור. ו``ר ז`קונט   
 
אורלי גונן

אורלי גונן לא חזרה עם שום תובנה בכל הנוגע ליכולת התמרון של הסופר-וומן הישראלית מפסגת הקרייריסטיות ההוגות בראשות ורדה רזיאל ז'קונט - אבל הצליחה להשאר סקסית ונשית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היה צפוף אמש בלובי של "מרכז הבמה" בגני-תקווה. כנראה שזה לא היה בעקבות התערוכה המעניינת "מניין נשים וגבר אחד" המוצגת בחלל המרכז - תערוכה של 10 אמניות ויוצר אחד המבטאים את נקודת המבט שלהם בנושא זהות נשית. הסיבה היתה "בין הבמה, הסירים והמיטה - פורום נשים בהנחיית מרב מיכאלי". סיבה מספיק טובה, קיוו מאתיים איש שהגיעו, להפסיד עוד סרט בסאגת מייקל ג'קסון.

עוד בלובי, לפני שהתחיל האירוע עצמו, התחרו ביניהן שתי קלישאות על המקום הראשון בתחרות "הקלישאה העבשה ביותר בערב הגיגי פמיניזם לא אקדמי": האחת - דוכן של מוצרי סופט-טאצ' שהציע מיני מסקרות, צלליות ואיפורים ממינים שונים בהנחה של 35% רק היום (ובהתכנסות הפמיניסטית הבאה)! והשניה - דלילות גברית קשה יותר מזו הנראית כל יום ב-13:00 בצהריים מחוץ לגנון הסמוך לביתי (טוב, היה מכבי חיפה - עירוני ראשל"צ). בסופו של דבר הגברים לקחו את הגביע, שכן למרות הפופולריות שלו, לא נרשמו רכישות רבות בדוכן של סופט-טאצ', בעוד שמתוך עשרת הגברים שהצלחתי לספור, שניים אחראים על ציוד הווידאו וצילום האירוע, מה שהותיר שמונה גברים שהגיעו מרצונם (או מרצון בנות-זוגם) להתכנסות.

מרכז הבמה הוא היכל מרשים ומכובד שמציע יוזמות מבורכות, ונראה כי אך הולם שיתארח בו חודש נשים רווי פעילויות אמנותיות. לכן התפלאתי כאשר שכנתי בכסא שמשמאל פתחה בפיצוח גרעינים במקצב לא קבוע. ייאמר לזכותה שהיא הצטיידה בשקית לקליפות והפסיקה לקראת אמצע הערב (לא בטוח שנגמרו לה הגרעינים, יכול להיות שזה תרגיל בדחיית סיפוקים).

פורום הנשים כלל את העיתונאית עירית לינור, השחקניות גאולה נוני ואודיה קורן, הסופרת דורית זילברמן, הפסיכולוגית ורדה רזיאל-ז'קונט ורנה שינפלד - כוריאוגרפית ורקדנית. מיד לאחר קטע המחול "אשה בלבן" של שינפלד עלתה לבמה המארגנת והתנצלה על כך שמרב מיכאלי לא תגיע משום שהיא איבדה את קולה. לדגל ההנחיה נקראה ורדה (המאזין הבא הלו) רזיאל ז'קונט שהבטיחה: "אני גם אשאל וגם אענה".

ששת הנשים דיברו על נשיות (דורית זילברמן רצתה להיות בן עד גיל 12 ו-ורדה ר"ז לא מורידה שיערות ברגליים), על לידה ("הרגשתי כמו מריצה הפוכה" - אודיה קורן), על קריירה ("זה חולי חברתי שמשפחה אינה נתפשת כחשובה יותר מעבודה", כך עירית לינור), נישואים (גאולה נוני היתה, חמש פעמים) וגירושים ("משדרגים לעיתים את חייה של האישה" רזיאל ז'קונט), ילדים (לרנה שינפלד יש רגשות אשם בגלל נסיעות לסיבובי הופעות בארה"ב) ועל זוגיות ("אהבה זה דבר נהדר וחבל שהזוגיות הורסת אותה" מפצירה קורן).

הנושאים נידונו לעיתים בצורה מעניינת, לעיתים בצורה מפוהקת וממוחזרת - בכל מקרה לא באופן שחידש יותר משיחת סלון של השכנה מלמעלה, אליה נקלעת עת באת לבקש קצת פפריקה חריפה. מלבד אולי הבדיחות של אודיה קורן, והמאבק הסמוי-גלוי בין רזיאל ז'קונט - שהגשימה את חלום ההנחיה ולינור - שהיתה היחידה שהצליחה להביא את הדיון למחוז הצגת הטיעון ולא הסתפקה רק בעדות אישית על החלפת חיתולים.

בעוד לינור מודיעה שהיא לוקחת על עצמה את תפקיד הכלבה הפמיניסטית, הגניבה לה ורדה בנונשלנטיות: "רק אל תשעממי אותנו...", עירית לא נשארה חייבת וירתה: "את זה לא העולם, ורדה - אני יכולה לשעמם אותך ולעניין אחרים".

בסוף הערב לא יצאתי עם התשובה לשאלה "איך מתמרנת ה'סופר-וומן' הישראלית בין קריירה מצליחה, גידול ילדים ואחזקת הבית ומצליחה גם להישאר סקסית ונשית?" למרות שזה הובטח בקומוניקט. כנראה שגם השכנה מהכסא הימני התאכזבה, שכן נשמעו מכיוונה דברי צער על שהפסידה את הסרט על מייקל, שלא לדבר על מפצחת הגרעינים משמאל שפרשה (יחד עם חלק לא מבוטל של הקהל) חצי שעה לפני הסיום. למרות שהיתה חסרה - מזלה של מרב מיכאלי שלא הגיעה; בטח היו מאשימים אותה בסוף.

______________________________________________
בין הבמה, הסירים והמיטה - פורום נשים, מרכז הבמה, גני תקווה, 9/3
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by