בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שירה בתנועה 
 
 
עידית גיל-אשל

שני האוספים החדשים של פאקט מבססים את מעמדו כלייבל המועדף על עידית גיל-אשל. יש גם שיר יפהפה להורדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו, קן לואץ', ניוקאסל יונייטד או גוגל, גם על הלייבל הירושלמי פאקט קשה מאוד למצוא מישהו שיגיד מילה רעה. לעזאזל, ארורה אהיה אם תשמעו אחת כזאת ממני דווקא ביום חגו של הלייבל - הוצאת שני אלבומי האוסף החדשים, "פאקט ביי פאקט 2" (ההמשך לאוסף הראשון והמצליחני) ו"אלקטרוניק פאקטס" וערב הופעות חגיגי לכבוד ההשקה בתל אביב.

האיכות המגוונת שמרכיבה את האוספים האלה לרוב אורכן, לצד עצם הוצאת שניים שכאלה במכה, היא ההוכחה הראשונה במעלה לעוצמה והמעמד שהצליח הלייבל לצבור במשך שלוש וחצי שנים של פעילות אינטנסיבית, כמעט ללא יחסי ציבור. שמות כמו צוקי, צ'ארלי מגירה, פרוייקט הגומייה, גאזה, גלברט, פוריטנים צעירים ויאפים עם ג'יפים – מדגם קטן מתוך רשימת האמנים החתומים בפאקט ומיוצגים באוספים החדשים – מצליחים לעורר ציפייה עצבנית, חיוך חם או קצת משניהם אצל כל אוהד מוסיקה ישראלי שמשתדל לשמור אצבע אחת על הדופק.

"פאקט ביי פאקט 2" הוא האוסף הקומוניקטיבי יותר, ומציג את הספקטרום המוסיקלי הרחב למדי שבו פועל הלייבל, החל ב"הבן הרע" של לנסז (אמריקנה תוצרת באר-שבע) ו"רוק בעברית" הרטרו-היתולי של צ'ארלי מגירה, דרך "שארית היום" של זגונדר ששואב ישירות מהמיקרו-אלקטרוניקה של הרכבים כמו Dntel או לאלי פונה, ועד הרוק הלא מקוטלג של יאפים עם ג'יפים (עם "הממזר" הממזרי) – השם הכי גדול של פאקט נכון להיום, ובצדק גמור.

התוצאה היא אוסף אחיד ברמתו הגבוהה, בדרך כלל, כשאת ההצגה גונבים צוקי עם "מאחורי המסיכה" - קטע דרמטי אך עדין בנוסח להקות 4AD של פעם, ו"גזרים", הארוך, המוזר, המרגש, היפהפה ומנפץ הלב של הפוריטנים הצעירים. נכונותו הקוסמית של "גזרים" גם מציבה את ישי קיצ'לס, חבר הפוריטנים והיאפים, בראש פירמידת האמנים של פאקט, ומייצבת את מעמדו כאחד האייקונים התרבותיים המובילים של התקופה. בלי צחוק.

את האוסף השני, "אלקטרוניק פאקטס", פותח בצורה כמעט מתבקשת, קטע של ביניה רכס (דיאולט, ט-פט) שכולל ציטוטים במינון זהה של מאוס און מארס, טורטויז ופראנק זאפה, וקובע את הבון טון המוסיקלי למשך השעה הקרובה.

אחריו באים ונמוגים קטעים יפים של סאבסוניק ("#5"), די-ג'יי E ("Noon"), "Something new" - קטע ענוג של נדב רביד תחת השם The Dove, אחד מצועצע וסימפטי של גלברט ("Where are you") והמנון אלקטרו סוחף של רוקסטאר וואנאבי, "Strategic friendships", שיצא גם בסדרת הספליט סינגלס של פאקט לפני כחודש.

16 הקטעים באוסף האלקטרוני, שנסגר עם הרהור אבסטרקטי של רן סלווין, מרכיבים תערובת כמעט הומוגנית של אלקטרוניקה מינימליסטית ברובה ולא מתלהמת, המסונכרנת במידה רבה - אולי רבה מדי - עם זו שמהדהדת במשרדי הלייבלים הנכונים ברחבי העולם.

ולא אסיים בלי מילה טובה על העטיפות היפות. אז הנה, מילה טובה על העטיפות היפות.

__________________________________
אמנים שונים: Fact by Fact 2, (פאקט)
אמנים שונים: Electronic facts, (פאקט)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by