בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבן בחלום שחור 
 
 מטלטל, מלנכולי, מטריד ועולץ. פרט מתוך העטיפה   
 
אורלי גונן

האלבום השני של קלירלייק, ממשיכי דרכם של הסמית'ס, עוכר את שלוותה של אורלי גונן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש דברים, שכשאנחנו עושים אותם מתחולל בתוכנו משהו גדול. משהו שאדם לא יכול להסביר במילים, או אפילו להבין במקרים מסוימים. אין לי מושג אם זה קורה לכולם, אבל לי זה קורה מדי פעם בלי תכנון או התכוונות.

לפעמים זו חוויה ספציפית ויחידנית, כמו מעקב אחרי זר מוחלט ברכבת התחתית של מדינה אחרת, שההרגשה שמלווה אותו היא חדה ומדויקת ולעולם לא תחזור על עצמה; לפעמים זה משהו שרואים או שומעים, כמו סצינת התיאטרון עם השיר "Llorando" ב"מלהולנד דרייב", שלא משנה כמה פעמים ראית/שמעת את זה אחר-כך, אותו משהו שהתחולל בתוכך בפעם הראשונה הוא אדיר וחד פעמי.

הפעם הראשונה שהקשבתי ל"Cedars", האלבום החדש של קלירלייק, העבירה אותי חוויה שכזו, עד שכל אותו יום שלאחר ההאזנה הראשונה הסתובבתי בתחושה שמשהו מתחולל בתוכי.

קלירלייק הם ארבעה בריטים חביבים ולא מצודדים, שכבר באלבום הבכורה הבינוני שלהם, "Lido", הצליחו לכבוש לא מעט לבבות שוחרי אינדי, לצד כמה עורכי מגזינים מוסיקליים נחשבים.

"Cedars", אלבומם השני, הוא לא סתם עוד תקליט אלטרנטיב גיטרות-דיכאון-תופים, אלא יצירה מעניינת ומטלטלת, שלא מומלץ ליטול עם כדורים מסוימים.

ג'ייסון פג, מי שאחראי לכתיבת המילים ולשירה כמו גם על ההפקה (יחד עם סיימון ריימונד - אקס הקוקטו טווינס), מעביר רעיונות ורגשות בצורה מאד פשוטה וישירה. החומרים שהוא עוסק בהם לא חדשים לאף אחד ששמע סמית'ס או רדיוהד פעם או פעמיים בחייו, או אפילו לכל מי ששאל את עצמו כמה שאלות מהותיות בחיים. גם המוסיקה חוזרת פה ושם לרוק האלטרנטיבי של שנות השמונים, אבל צורת ההגשה היא שעושה את ההבדל - ויש הבדל.

קלירלייק לא מתביישים להשתמש בעליצות במוסיקה שלהם, יהיה השיר מלנכולי ומטריד ככל שיהיה, והתוצאה היא אחד מסודות הקסם של האלבום הזה, עוכר שלווה עם חצי חיוך.

"Cedars" אומנם לא חף משירים לא משכנעים, "Can't feel a thing" למשל, אבל מולם יש כמה שירים פאקינג משכנעים ומרגשים בצורה הכי עדינה ולא מתיימרת שאפשר. כאלה הם "The mind is evil" המקסים, "I'de like to hurt you" המטריד, "Keep smiling", שהיה יכול להשתלב בקלות בפסקול של "מגנוליה" ו"Treat yourself with kindness" שיר ענק, הטוב ביותר באלבום, שנכון לעכשיו אומץ להיות ההמנון הפרטי שלי.

כולם יכולים לחזור ולהגיד עד מחר שזה חיקוי של הסמית'ס; מבחינתי, "Cedars" הוא בינתיים הדבר הכי חודר שיצא מהאיים הבריטיים השנה.

_________________________________
Clearlake: Cedars, (אן.אם.סי/Domino)

האתר הרשמי של קלירלייק
להאזנה לקטעים מכל השירים באלבום
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by