בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתנהגת יפה 
 
 מתגעגעת בשניות. שילה פרבר   
 
תמר גלזרמן

שילה פרבר, השם החדש במוסיקה הישראלית, מסבירה שטוב לה באינפנטיליות של הרוק, שהיא רוצה להבשיל בקצב שלה, אבל גם לכבוש את מצדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"תתנהגי יפה", אלבום הבכורה של שילה פרבר, התקבל בעיתונות הישראלית - הנואשת לחידושים בתחום הרוק בכלל והרוק הנשי בפרט - בקול תרועה רמה. פרבר, רוקרית צעירה עם רקע בקולנוע ותיאטרון, תשמח להיות מושמעת בגלג"לצ, אבל לא מוכנה לעשות לעצמה הנחות. היא מסתפקת בינתיים בהופעות מיניאטוריות, אבל חולמת על קיסריה.

- הופעת ביום שישי "בחדר של סבתא", מקום קטנטן ולא ידוע. למה?

"זה חדר חזרות. לא עשו שם הופעות קודם, חוץ מאיזה ג'אם שפתחו. זה היה רעיון של ליליאן (שוץ. המנהלת של פרבר; ת.ג.), בהתחלה חשבתי שהיא הציעה את זה כדי לעצבן. אבל זה היה אחד הערבים החשובים בחיי. זה היה לי חשוב מכל כך הרבה בחינות".

- היה קהל מוכר? חברים? משפחה? יש שם מקום בערך לשלושים איש.

"ביקשתי מהם לבוא שבוע הבא, חשבתי שיהיה נורא".

- אז מה היה כל כך מפעים? האינטראקציה עם קהל?

"לא הייתה כל כך הרבה אינטראקציה עם הקהל, בקושי נשמתי. זה מקום מאוד מיוחד. עם סאונד מצויין. מקום שמאפשר חוויה מיוחדת. אבל מסקנה מההופעה ההיא - אני לא מנסה יותר להצחיק".

- את חושבת רחוק יותר מהחדר של סבתא? מה השאיפות שלך?

"השאיפות שלי רחוקות מאוד. מגיעות למצדה, לקיסריה. אבל לא הגעתי לשם מבחינת הבשלות. יש לי עוד לאן להתפתח. כרגע אני רוצה עוד הופעה כמו אתמול. ועוד אחת. ויש לי. אני משתדלת לעשות מה שליליאן אומרת".

- מעניין אותך בכלל להגיע לפלייליסט של גלגל"צ?

"אני לא מתכוונת לעשות הנחות מבחינה אמנותית למישהו או לעצמי. אני רוצה לשמור על מה שיש ב"תתנהגי יפה". אבל אם לוקחים אותי בגלגל"צ כמו שאני אז מדהים. וגם אם ייקחו אותי למצדה".

- את באת בפוזה נורא רוקרית, זה לא מאוד נפוץ היום.

"אבל יש עוד".

- כמו?

"אלונה דניאל, יפעת נץ".

- אבל הן בשטח שנים, להגיע היום, כשכל אחד מנסה ליצור תדמית יותר פוסטמודרנית מהשני, תחת כותרת רוקרית, זה שונה. איך זה התקבל?

"כן, זה באמת יותר פשוט באיזה מובן. מסר יותר חד משמעי. אבל זה באמת מה שאני אוהבת".

- מה את אוהבת?

"נגיד את וויזר. בארץ יש גם המון. ערן צור, דניאל סלומון. כשביקשו ממני לכתוב על עשרה דיסקים שהייתי לוקחת לאי בודד, יצא שכתבתי שמונה ישראלים. נורא נהניתי לשתף פעולה עם דניאל סלומון. למרות שאנחנו נורא שונים".

- מוסיקלית?

"גם. שנינו פולנים אז יש איזושהי אחווה. אבל הוא יותר רגשי ועצוב, ואני יותר בת זונה".

- האלבום שלך גם מאוד רגיש ועצוב.

"כן. זה נכון".

- ומאוד אישי. את שרה כמו שאת מדברת. לא היה פיתוי לעשות איזו הזרה, לעשות את זה פחות אישי?

"השירים נכתבו בלי לחשוב על איך ייצא. פשוט נכתבו. בתחילת העבודה עם ליליאן היא לימדה אותי איך להתנגד לאוטוצנזורה, לא לשנות מילים או גופים. בהתחלה זה לא היה מתוך אידיאולוגיה, אחר כך אימצתי אותה".

- ולקרוא ביקורות על משהו שהוא מאוד אינטימי? היו ביקורות מאוד משתפכות.

"זה הפתיע אותי רצח. זה כמו שאתה, וזה נורא כיף, ילד קטן ולא מקובל ופתאום המורים נורא אוהבים אותך, אז יופי, מגניב, מהמם. אבל זה יותר מגניב שהילדים יאהבו אותך. אני מניחה שזה יותר חשוב לרם (אוריון. שהפיק את האלבום; ת.ג.) או לליליאן; אני פשוט רוצה שיותר אנשים ייקנו את הדיסק. למרות שהיו גם מבקרים שהרגשתי שדיברו מתוך עצמם.

- ואחרי שהאלבום יצא?

"בין הזמן שסיימנו אותו לבין הזמן שהוא יצא עברה חצי שנה. תקופה מזעזעת בשבילי. נסעתי לאמסטרדם מייד אחרי שהוא יצא. בערב הייתה הופעה עם דניאל סלומון במרתף 10 בחיפה, כל הדרך הביתה, המונית לשדה התעופה, עצירה של 24 שעות ביוון, ריבים עם יוונים, 24 שעות בכיתי. כשגמרתי לבכות התחילה בשבילי תקופה אחרת".

- שאת עדיין נמצאת בה?

"יחסית למה שהיה קודם, כן".

- ולחזור לארץ, אחרי שהוצאת אלבום, היה כמו לחזור לאיזה שדה קרב?

"באיזה שהוא מקום כן. רציתי לחזור, אני מתגעגעת בשניות, אבל פחדתי . אולי כמו לחזור לאיזה שדה קרב שיש לך סיכוי לנצח בו. לא שאני חושבת שניצחתי".

- מה זה ניצחון?

"קיסריה, בריכת הסולטן".

- וומבלי?

"אה, לא יהיו ישראלים, אי אפשר יהיה לעשות צחוקים".

- ומה התוכניות בתכלס לחודשים הקרובים? מעניין אותך להמשיך להתעסק בהצגות, סרטים? תרגמת הרי את המחזה "שעונים".

"אני מתכננת להתפתח לאט. למדתי קולנוע באוניברסיטה, יצא לי לעשות כמה פעמים פסקול לסרטי סטודנטים קצרים והיה לי ממש כיף, לא הייתי פוסלת את זה על הסף, יכול להיות שפעם. אבל כרגע כל מה שמעניין אותי זה עוד הופעות, להשתפר, לעשות להקה, להשתפשף. בקולנוע הזמן עושה לך טוב, אתה אמור להגיע מבוגר יותר עם ניסיון. ברוק כל העניין זה להיות אינפנטיל".

___________________________________
שילה תופיע ב"חדר של סבתא" בימי ו' 21.03 ו-28.03, בשעה 22:00.
רח' שביל המפעל 2 פינת העמל מאחורי עיתון הארץ קומה ראשונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by