בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברנשים וחתיכות 
 
 האקט, באדיבות אתר BME   
 
יוענה גונן

יוענה גונן בוחנת את סוגיית חיתוך וניקוב הגוף כחלק מהאקט המיני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגוף שלנו הוא אולי הדבר היחיד בעולם בו אנו שולטים, וגם הוא לא ממש. האפשרות הקסומה להפוך את גופנו ליצירת האמנות שלנו קורצת לרבים. קעקועים ופירסינג, שהיום מתהדרת בהם כל מעריצת אביב גפן בת 14, קיימים מראשית התרבות האנושית. הם שימשו לצרכי טקסי מעבר, לפולחן וליופי. גלדיאטורים רומיים ניקבו חורים באיבר מינם כדי שיוכלו לקשור אותו ולהילחם בעירום, ונשים באיי האוקיינוס השקט פירסנגו את שפתי ערוותן כי זה עשה אותן יפות יותר בעיניהן ונחשקות יותר בעיני מחזרים פוטנציאליים.

הטקסים הרבים בהם אנשים חתכו את עצמם וניקבו את בשרם למען האלים מתועדים ומתויקים, אבל תחום אחד נותר, כרגיל, בצל. קישוט הגוף לצורך סקס ותשוקה ארוטית, פרקטיקה מינית שללא ספק גם היא היתה קיימת עוד בימי קדם, אבל אפילו היום ממעטים להתייחס אליה.

באופן פיזיולוגי, המוח שלנו מקשר בין כאב לעונג. לא ברור אם זה קשור בחינוך לעשיית צרכים, שיטת המקל והגזר החביבה על הורים ומורים רבים, או מנגנון ביולוגי, כפי שמדענים מעריכים. אחרי שנתגלה הקשר הנוירולוגי הרשמי בין כאב לעונג, המדענים המעונבים מיד אצו לנצל את התגלית המופלאה לצורך טיפול בכאב כרוני, או משהו כזה. אפשר היה להציל לא מעט חיות אומללות מניסויים אכזריים, לו רק היו טורחים מלכתחילה לשאול כמה חובבי S/M טובי לב.

פירסינג וחתכים לצורך סקס הם לא משהו שרצוי להקל בו ראש. זה מסוכן. מסוכן מאד. הסכנה, כמובן, היא חלק ממה שמדליק בזה. חשוב לקרוא קודם חומר רקע, לעשות את זה בצורה נקיה וזהירה, ורק בהסכמה הדדית והמון הקשבה ואחריות.

כל מי שעשה פירסינג, אפילו לצורך לא ארוטי, מכיר ודאי את תחושת הסחרור המטורף ושכרון החושים, תערובת של אדרנלין ואנדורפינים ודבש. בפירסינג לצרכים ארוטיים, אגב, מדובר רק בפעולת החדרת המחט. העגיל איננו נחוץ, עצם הניקוב הוא המטרה.

דם נחשב לקדוש מאז ומתמיד, נוזל החיים. התערובת של דם וסקס היא תערובת של קדושה וטומאה, של כאב ועונג, של מוות וחיים. פרויד הגדיר את היצרים האנושיים המרכזיים, ארוס ותנאטוס, את התשוקה המינית והתשוקה למוות, הכרוכות זו בזו. מה שמפחיד אותנו הוא שמושך אותנו. אי שם, בתוך הדם הזה, הרי מסתתר הפתרון לחידת החיים. מי אנחנו, איך נוצרנו, לאן אנו הולכים ומה יישאר אחרי שנעלם.

''אחרי שהזדיינו, הסתכלתי עליה ואמרתי: 'הו, חתכי אותי'. היא סטרה לי על החזה וזה שילח תשוקה בגופי. זה העלה את הדם לפני השטח, ורציתי שהוא יישפך החוצה. רציתי לחלוק איתה את הדם שלי. ואז היא פשוט עשתה את זה. והיא לא סתם חתכה ושרפה, אתם יודעים, היא יצרה מחרוזת. כאילו לפתע הפכתי להיות הציור שלה. עדיין, זה מפחיד, כי החתך הראשון, לא משנה מה, הוא תמיד העמוק ביותר. זה נשמע כמו שיר או קלישאה או משהו, אבל זו האמת: החתך הראשון הוא תמיד העמוק ביותר''.

- קאתי לי פרוצ'זקה, מתוך Nothing But The Girl

אחת התמונות החינניות ביותר שראיתי, של חיתוך וצילוק, היא גב עירום של אשה, עליו חרוט ציור ילדים מתוק: בית עם ארובה, ולידו שתי ילדות מחזיקות ידיים. ההתנגשות בין הנאיביות לסטיה היתה מהממת בעוצמתה. רצוי לזכור, עם זאת, שלא כל ציור או טקסט הוא רעיון כל כך מוצלח. אתה אולי מרגיש שזה מאד מתאים באותו הרגע לכתוב לו "כלב מטונף" על החזה, אבל זה עלול ליצור מצבים קצת מביכים בהמשך,
בבריכה השכונתית. סוף מעשה במחשבה תחילה, וכל הג'אז הזה. ההנאה מושגת גם בחתכים רגילים ובלתי אמנותיים בעליל. היופי האקספרסיוניסטי של דם אדום על עור ממילא יעניק נופך ארטיסטי להתרחשות.

אני לא מנסה להמליץ לכם להתחיל לחתוך זה את זה. זה מפחיד, זה כואב, זה לא מתאים לכל אחד, וגם אני מתעלפת בבדיקות דם ולא חובבת מחטים. עם זאת, קשה שלא לתהות למה מותר ומקובל להכאיב ולשנות ולחתוך כשזה קשור בשינויים אסתטיים. מחוכים, כאב נורא ומונע נשימה, היו מקובלים מאד בעידן הוויקטוריאני. בסין העתיקה נהגו לקשור את רגלי הילדות כדי שכפות הרגליים שלהן יהיו קטנות ו"יפות", והפכו אותן נכות לכל החיים. ניתוחים פלסטיים מקובלים לחלוטין כיום גם אצל נשים וגם אצל גברים, למרות שפעמים רבות תוצאותיהם טרגיות והנזק לגוף בלתי הפיך.

כשזה נעשה לצרכי התאמה למה שנתפס חברתית כ"יפה" (רגליים זעירות, מתניים צרות, אף סולד), שינוי הגוף (body modification) הוא הדבר הכי מקובל בעולם. אם מישהו מרוויח מזה, כמו מנתח פלסטי עתיר ממון, זה בכלל יהפוך לדבר שבשגרה. לעומת זאת, כשזה נעשה לצורך הנאה גרידא, מתוך תשוקה וקירבה בין אוהבים, זה חמור מאד, חולני ומעוות. הגוף שלנו ברשותנו, כל עוד אנחנו לא משתמשים בו לחתור תחת הסדר החברתי. אחרת, זרועה הארוכה של הנורמה תתערב באופן מיידי. משום מה, המנגנון הזה נשמע לי כבר מוכר מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by