בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זה הזמן ללכת לקולנוע 
 
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "הרחק מגן עדן", "נשיקות צרפתיות", "סיבוב אחרון", "באהבה לייזה" ו"אביב". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרחק מגן עדן

 
Far From Heaven

השנה היא 1957, תקופת הסתיו בהארטפורד, קונטיקט. חייה של קאת'י וויטאקר (ג'וליאן מור), פשוט מושלמים: בעלה, פרנק (דניס קוויד), הוא איש מכירות בכיר ומצליח בסניף המקומי של טלוויזיות "מאגנטק"; יש לה בית גדול ונאה, 2 ילדים קטנים ומקסימים וחברות טובות. אך מה שמתחיל כגלויה פסטורלית משנות החמישים, הופך במהרה לשורת סקנדלים המערערים את חייה המושלמים לכאורה של קאת'י ושל בני משפחתה; תסבוכת של קונפליקטים הצולבת את הערכים האמריקנים של שנות ה-50. קאת'י מוצאת את עצמה נאלצת לבחון את יחסיה עם פרנק, עם הגנן השחור שלה ריימונד (דניס הייסברט), עם חברתה הטובה ביותר אלינור (פטרישיה קלרקסון) ועם העוזרת השחורה שלה סיביל (ויולה דייויס). היא מתמודדת עם גילויים בלתי צפויים, עם תשוקות שהדחיקה או שלא ידעה על קיומן, עם בחירות המעוררות רכילות וגילויי שנאה וגזענות בקרב הקהילה המקומית.

במאי: טוד היינז (וולווט גולדמיין), 106 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנה)
 
Slant Magazine: הבמאי מהופנט מהקווים הדקים שמפרידים בין האידיליה למציאות. הוא דורש מהצופים לשאול את עצמם האם כיום לעומת שנות החמישים, היחס לשחורים, נשים והומוסקסואליות השתנה? האם אנחנו עדיין לא מדכאים חריגים?

EYE Weekly: שהעלילה לא תטעה אתכם - לא מדובר באופרת סבון מלודרמטית אלא בדרמה ביתית ואינטימית עשויה בצורה יוצאת מהכלל. משתמש בשפה הקולנועית של הוליווד של שנות החמישים, על האסתטיקה הוויזואלית המהממת שלה, האיפוק והעושר החזותי. גם מרגש וגם בעל אמירה פוליטית ביקורתית.

Haro Online: הבמאי כתב את הסרט במיוחד עבור מור, והיא, יחד עם קוויד והייסברט, מפגינים משחק יוצא מן הכלל. נעים לצפייה, עוטף ומהנה, שווה צפייה.

ואודליה מסכמת: סרט מהמם חזותית. בהתחלה נראה לא רלוונטי, כי מה לנו, אזרחי המאה ה-21 הנאורים, ולסוגיות דיכוי נשים ושחורים ונידוי הומואים, אך ככל שהעלילה מתקדמת ונרקמת ברגישות רבה, כל אחד מקבל הזדמנות להרהר בוויתורים שעשה הוא בחייו. חונק ומלטף בו זמנית. הופעות מאופקות ומדויקות ותסריט מינימליסטי ורב משמעות. הסרט מתרחש במקום שנראה כמו גן עדן, לכאורה, אבל הוא הכי רחוק מגן עדן שיכול להיות.
 

סיבוב אחרון

 
Last Orders

כשג'ק נפטר (מייקל קיין), הוא מבקש בצוואתו שאפרו יפוזר בצפון אנגליה. שלושת חבריו מהפאב מחליטים למלא את בקשתו ונוסעים עם אפרו. אשתו (הלן מירן) מעדיפה דווקא לבקר את בתם. הסרט מתאר את מערכת היחסים של כל אחד מהחברים עם ג'ק ואת היחסים שלהם זה עם זה. דרמה עם בוב הוסקינס, ריי ווינסטון ועוד.

במאי: פרד שפיסי (גן חיות, עם ג'ון קליז), 109 דקות, אנגליה 2002
(למידע על זמני ההקרנה)
 
 
Slant Magazine: מאוד מאופק מבחינה רגשית. זיכרונותיהם הכואבים והמרגשים של הדמויות נפרשים לאט לאט ובבהירות. דרמה מרגשת מלאה בהופעות יוצאות דופן של כל השחקנים. סרט שיתן לכם סיבה לבכות.

EYE Weekly: סרט חם ומלא-רגש על כל אותם המאורעות הגדולים שמשנים את חייהם הקטנים של האנשים. צנוע ואינטליגנטי. הפלאשבקים לעבר בעזרתם נפרשת העלילה מעמיקים את הדמויות ומעשירים את הדרמה.

Haro Online: מבחוץ הסרט נראה שגרתי לחלוטין ואפילו תפל, אבל הבמאי משכיל לקלף שכבות מדמויותיו ולתת לנו להתחבר למניעים ולמחשבות הכי כמוסות שלהם. הסרט זורק אותנו לתוך חייהם של חמישה אנשים לא מוכרים ושוזר אותם זה בזה בכשרון רב.
 

באהבה לייזה

 
Love Liza

בעקבות התאבדותה הבלתי צפויה של אשתו ליזה, מתמכר מעצב האתרים העגום ווילסון ג'ואל (פיליפ סימור הופמן) לעיסוקים כגון שאיפת אדי דלק ושעשועים מוטוריים בשלט-רחוק. במקביל, הוא מנסה להתחמק מלפגוש את חמותו (קאתי בייטס).

במאי: טוד לואיזו (המלט ב-15 דקות), 93 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנה)
 
Slant Magazine: מזכיר מאוד את "אודות שמידט" - שני הסרטים עוסקים באלמן שהתחרפן ובשניהם נמצאת קאתי בייטס. חבל שהסרט לא החליט אם הוא רוצה לקחת את האבל של הגיבור כמקור טרגי להזדהות או כמקור לבדיחות וקומדיה.

EYE Weekly: הופמן בהופעה רגישה ומבריקה. הסרט נכתב על ידי אחיו של הופמן, גורדי, והשניים עובדים עם במאי שהוא חבר טוב של שניהם. הכימיה והראש המשותף ניכרים בכל פריים.

Haro Online: הופעתו של הופמן טובה, בהתחשב בזה שהוא צריך לגלם אדם מכור לאדי דלק וקצת משוגע. הסרט חסר נפח - נראה יותר כמו תרגיל במשחק מאשר יצירה מורכבת ועמוקה.
 

נשיקות צרפתיות

 
Embarassez qui Vous Voudrez

קבוצת חברים נופשת במלון באזור טוקה בצרפת. עלילות החופשה המסעירה של גיבורי הסרט משתלבות אחת בשניה לקומדיה של טעויות מצחיקה/מרירה.

אליזבת (שרלוט רמפלינג), עקרת בית זוהרת נשואה לברטרן העוסק בנדל"ן, בתם אמלי היא צעירה מורדת בת 17 המנהלת רומן סודי עם קווין, העובד במשרדו של אביה ומנצלת את תמימותו. ג'ולי היא חברתה הטובה של אליזבת, אם חד הורית שבעבר ניהלה רומן עם ברטרן, שהוא אולי אבי התינוקת. ברטרן גם הוא מנהל רומן אך שונה ומפתיע. זוג השכנים, ורוניק וג'רום, על סף פשיטת רגל, אך מנסים לשמור על רמת חיים גבוהה למרות שאינם יכולים לעמוד בה. בבית המלון אליזבת פוגשת את לולו היפה (קרול בוקה) שנשואה לז'אן פייר הקנאי הפתלוגי. מקסים מגיע לחופשה במלון ללא אשתו וילדיו במטרה לשכב עם כמה שיותר נשים ומפיל בפח את ג'ולי היפה. בין טעויות בזיהוי, בגידות מסעירות וניסיון התאבדות מציע מישל בלאן מבט מיוחד על יחסי גברים נשים.

במאי: מישל בלאן (עייפות גדולה, נער ליווי), 103 דקות, צרפת 2002
(למידע על זמני ההקרנה)
 
Euro Film Festival: קומדיה צרפתית מבדרת ומהנה המציגה רגעים רגישים ומלנכוליים לצד סצינות קומיות משעשעות. קומדיית יחסים מקסימה ומשובבת. מפותל, מסובך אבל בסוף נפתר. שווה צפייה.
 

אביב

 
הסרט "אביב" (במאי: תומר הימן) עולה השבוע להקרנות מסחריות ברחבי הארץ.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות:

אדפטיישן, קרוקודיל האנטר, כוכב המטמון, שוטרים ללא הפסקה, אביב

השעות, חייו של דיוויד גייל

מוכה אהבה, האמריקאי השקט, הצלצול, חמש דקות בהליכה, עיר רפאים

האם לג'וליאן מור מגיע לזכות באוסקר? מי מיטיב לתאר מורכבות אנושית של יחסים - הצרפתים או הבריטים ? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.

כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא של שווה צפייה
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by