בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מלכת האמבטיה 
 
 
תמר גלזרמן

תמר גלזרמן מתפלאת לראות את צופית גרנט משחקת כל כך יפה לידי המנגנון שהופך אותה ללא רלוונטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ייתכן ואני פשוט חסרה את הדמיון הדרוש על מנת להתרגע מצפייה בתוכנית איכות חיים. צר לי, והיה לי יותר נחמד אם זה לא היה כך, אבל צפייה בטור דה פראנס לא מחטבת לי את השוקיים, צפייה בסלבריטאים בג'קוזי לא גורמת לי להאמין שיש לי כסף, וקצת מעצבן אותי לראות טלוויזיה ישראלית, מכל סוג שהיא, שמנותקת לחלוטין מכל קונטקסט. בשביל זה לא צריך תוכניות מקור, יותר פשוט רכש. כמה ביזארית, ולא רק בשל המלחמה, היא הבחירה בהפקת מקור כמו "בועות" עם צופית גרנט, שסוקרת, דווקא עכשיו, את אתרי הספא הישראליים.

אבל הבעיה היא כלל הנראה באמת בי, היות והאמת המשונה היא, שעל אף המצב הכלכלי המחורבן ללא תקדים, יש עלייה בצריכה של תוכניות הפנאי. ערוץ "החיים הטובים" חוגג שלוש שנים ועם ישראל, ככל הנראה, לא מצליח לשבוע מצפייה באנשים אחרים מתענגים ומטיילים.

"בועות" מתוארת על ידי מנהלת הערוץ, בשמת כרמון הדני, כתוכנית מאוד אותנטית וחוויתית. כל כך חוויתית, עד שרואים בדיוק מיקרוסקופי כל נקבובית בעורה של צופית כשהיא נמשחת בשמן סומסום חם, מתנשפים איתה כשהיא מדדה אחרי מדריך האופניים ביער, ופולטים גניחת הפתעה משותפת כשהיא סופגת הצלפות בחמאם הטורקי. וזה טוב וחשוב, אם כי קטונתי מלהבין מה אותנטי בזה, כי כמו שזה נראה היום, החוויה הטלוויזיונית עם צופית היא הכי קרוב שמרבית הצופים יגיעו לספא.

למי בדיוק היא מיועדת, "בועות"? האם האסקפיזם הטוטאלי שלה לא הופך אותה לצינית? הרי ברור שקהל היעד של יערות הכרמל הוא לא בדיוק הצופה הממוצע של ערוץ החיים הטובים. לא שיש משהו פגום בלהיות עשיר, אבל קשה שלא לתהות, האם תחיבת אפו של הצופה לג'קוזי שעל המסך, אין בה משום זריית מלחים ארומטיים על הפצעים, ולא משום שאי אפשר להתמודד עם היגון שבקושי הכלכלי לקבל טיפול שיאצו, אלא שזה עתה פתחו גמילות חסדים לילדים שאינם יכולים להרשות לעצמם אפילו מסכה מפלסטיק לפורים, ועוד ארוכה הדרך אל הארומותרפיה.

"מישהי שהיא אשה, לא דוגמנית צעירה וחתיכה. מישהי עם ניסיון חיים, נוכחות, אינטיליגנטית, שמביאה למסך משהו משלה. אותנטית", מתארת הדני את צופית, שהיא באמת מאוד מקסימה, ביצ'ית בדרגה הרצוייה, ומצליחה לשמור על חינניות גם בעת שמסיכת אצות מכסה את פניה, אבל רק מי שליבו רחב מספיק כדי להנות באמת מהנאת הזולת, יסיים את הצפייה כשנקבוביותיו נקיות וזרימת הצ'אי שלו תקינה.

הבעת התמיהה המזוייפת שאוחזת בגרנט בעת שהיא נשלחת לעשות טיפול אנטי אייג'ינג, מקוממת למדי. לא רק משום שזה קונספט בדיוני עם מטרות רווח ציניות, אלא גם בגלל שהמטפלת מסבירה שהטיפול מומלץ לנשים בנות שלושים ומעלה, מה שאומר שבהתחשב בעובדה שאורך החיים הממוצע של אשה הוא 80, הרי שנשים, על פי "בועות", מתחילות להרקיב לאחר קצת פחות משליש של חייהן. מעצבן לראות דווקא מנחה שמתיימרת להוות אלטרנטיבה לז'אנר בנות הטיפשעשרה המדקלמות, משחקת כל כך יפה לידי מנגנון שהופך אותה, למרות הבלונד אבל בגלל הוותק, ללא רלוונטית.

_____________________________________________
בועות עם צופית גרנט, ימי רביעי ב-21:30 בערוץ החיים הטובים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by