בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לאביה, יא דאביה 
 
 לא מצליח לשעמם. מתוך עטיפת האלבום   
 
אורן בר-אל

אורן בר-אל לא מוציא את פרוייקט הדאב החדש של חיים לרוז מהקומפקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקטנותי, לא ממש הבנתי את כל העניין הזה של סגנונות מוסיקליים, עד שהסבירו לי. זה די פשוט, כולם מחקים את כולם. לא צריך להיות גאון כדי לזכות בממון ותהילה, מספיק שתבחר אלבום שאתה אוהב, ותעשה משהו דומה. מישהו כבר ידאג לתייק אותך איפהשהוא.

חיים לרוז הוא מלך, אין מה להגיד. הקטע של סגנונות מוסיקליים ידוע לו עוד מילדות. אוהבים לקרוא לו "מחלוצי האלקטרוניקה הישראלית". אני הייתי קורא לו "מסתגנן מוצלח במיוחד". כל פעם מאמץ סגנון מוסיקלי חדש, ונוהג בו כבשלו, כנראה מתוך אהבת המוסיקה.

את דרכו התחיל לרוז בתור בסיסט בלהקת "רעש", ומאז הספיק להשתתף במספר פרוייקטים שהביאו לו בעיקר את הערכת המבקרים, אבל גם ציבור לא קטן של אוהדים. "ביקיני", קרני פוסטל וגם זהבה בן הם חלק מהשמות שנהנו מתרומתו המקצועית.

"All Stars" הוא הניסיון השני של לרוז בדאב ורגאיי, שני ז'אנרים שההיסטוריה שלהם נטועה בג'מייקה. תשאלו מה לו ולזה? אין לדעת. אבל מה, הבחור מקצוען. עושה את העבודה עד הסוף. הוא עבד על הדיסק במשך שנתיים, הביא אורחים נחשבים מהתחום, כמו TY, Ras Haile Malakot, Trevor Sax, Jonah Dan שמופיעים ברשימת הקרדיטים ואומרים הרבה למי שבקיא בתחום.

על האלבום עצמו, שנשמע כמו שיא האותנטיות, יש רק דברים טובים להגיד. לרוז מצליח להתחמק באלגנטיות ממלכודות החד-גוניות והשעמום שמאפיינות לעיתים דאב לא מוצלח. הוא מלהטט במיומנות בין מקצבים, ושומר על עניין לכל אורך הדרך. גם ניסיון העבר העשיר שלו מורגש כאן; מקצבי הדאב עטופים בפעלולי אלקטרוניקה מלודיים שלוקחים אותם שלב אחד קדימה. בשילוב עם ההגשה החיננית של האורחים המתחלפים, מתקבל מארג רב שכבתי ותפור היטב של צלילים חמים, כמו שכתוב בספר.

ויש עוד משהו: מעטים הם התקליטים המעניינים שניתן לשמוע גם ברקע, מבלי שיטרידו את האוזן. במקרה הזה, טווח האפשרויות נע בין ישיבה עם חברים על המרפסת בערבי הקיץ, ועד נהיגה בפקקים של איילון. המוסיקה תמיד תתרום את חלקה באווירה, בדיוק במידה המתאימה.

עד היום, ההצלחה המקצועית האירה את פניה לחיים לרוז בעיקר בארץ. עכשיו הוא נוסע לאוסטרליה, לשנתיים. איש מוכשר וסקרן שכמוהו בטח לא יישאר שם חסר מעש, והתוצאות המוסיקליות של הנסיעה לא יאחרו לבוא.

______________________
Laroz: All Stars, (אן.אם.סי)

האתר של האלבום החדש
שיר להורדה מתוך האלבום החדש
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by