בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסבבה נבלמה בשדרות סאנסט 
 
 מייקל מור ואשתו. שלוכים פוליטיים   
 
קארין לוי ויוענה גונן

קארין לוי ויוענה גונן, צמד כתבות האופנה החרוץ של מיקסר, נדהמו לגלות בערב האוסקר את בבואתו המטרידה של טקס פרסי העובד המצטיין ע"ש נוח מוזס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החיילים האמריקנים במפרץ הפרסי נורא שמחו שטקס האוסקר התקיים, בסופו של דבר. בעוד הם יושבים באמצע מדבר, רחוקים אלפי קילומטרים מהבית וממקדונלדס, אמריקה האוהבת דאגה להביא את עצמה ואת תרבותה הנהדרת ממש עד לפתח הטנק. חיילות כוחות הברית ודאי ששו לגלות, שבעוד הן שוחות בחול ובגריז, בקור המקפיא של לילה מדברי, סטיב מרטין בכבודו ובעצמו הקדיש להן את טקס האוסקר, וקמרון דיאז ויתרה למענן על שמלת נשף נוצצת לטובת שמלה שחורה סולידית.

כי אין מקום בעולם שהתרבות האמריקנית לא תחדור אליו, באוויר, בים וביבשה, אין שום מדבר רחוק מדי, ואין כל רע בכוח הזרוע, כדי לשכנע כמה ערבושים לאמץ לעצמם דמוקרטיה כמו שצריך. וממילא, חשוב לזכור, אופנת הספארי של גאפ מתאימה ביותר לאקלים המזרח תיכוני, וראוי שתושבי עיראק, המתרוצצים בטלוויזיה בסחבות, יאמצו אותה בהקדם, ויפה שעה אחת קודם.

אשר על כן, לאור המלחמה הטלוויזיונית הגדולה, הוחלט שטקס האוסקר השנה יהיה צנוע יותר. הראיונות על השטיח האדום בוטלו, השמלות המפוארות הוצנעו בארון, ובדיחות הקרש נועדו בבירור לגרום לנו לרצות לתחוב את הראש לתנור. כי בכל זאת, מלחמה זה דבר נורא.

גם אנחנו הפכנו לקורבנותיה של מלחמת האין-ברירה. סך הכל, אנחנו בחורות עם סטייל, לא החומר החדשותי ששולחים לחזית. הסכמנו לקבל את תפקיד כתבות האופנה רק אחרי שהעורך שימן אותנו בהבטחות לפתיחות אופנתיות, ארוחות גורמה ובחורות זולות בסוויטות פאר. כשגררנו את עצמנו בשלוש לפנות בוקר ממיטותינו החמות, הבנו שהממזר כנראה רימה אותנו. שוב.

אם כבר להיגרר באלימות אל הלילה הקר (ובכך, כמובן, להביע את ההזדהות שלנו עם כוחותינו במפרץ) אז לפחות שיהיו טקס נוצץ ושמלות עם פאייטים. רצינו שואו, קיבלנו דרעק. אם לסכם את טקס האוסקר של השנה במשפט אחד, אפשר להגיד שהוא היה די עגמומי. כאילו הפשיטו ממנו בכוח בדיוק את אותם הדברים שהופכים אותו לטקס אוסקר, ומבדילים אותו מטקס חלוקת פרסי העובד המצטיין ע"ש נוח מוזס.

לפחות נדמה לנו שהיה עגמומי, היות שאנחנו כותבות את הביקורת הזו במצב של חוסר שינה, תת-סוכר ותסמונת מתקדמת של דליות ברגליים. הכל נראה מעורפל, כעיסה דביקה של חליפות ערב וספריי לשיער. האם היה זה שון קונרי שעלה לבמה בהריון מתקדם, לבוש שמלה שחורה חושפנית? האם ליז טיילור שבה פתאום מן השכחה, והודתה לחברי האקדמיה בהתרגשות, או שמא פדרו אלמודובר נפל גם הוא קורבן לאותו מנתח פלסטי?

מרוב עייפות, היה נדמה לנו שכמה ממשתתפי הטקס הצמידו לדש בגדם את מכשירי הקשר של צוות האנטרפרייז. אך הסיכה הכסופה הסתברה כמחאה אנטי-מלחמתית בגרוש. אנחנו שמחות לבשר לקוראינו הנאמנים, שהאופנה החדשה, הישר מהוליווד, היא אמירות שטחיות בעד השלום, רצוי בצירוף אצבעות פרושות לאות "וי", ומלא אהבה חופשית.

קל לאמץ את הטרנד, כי סך הכל כולנו בעד שלום, אפילו אם זה עם ערבושים. לכן, הקהל הריע מכל הלב לכריס קופר, זוכה האוסקר לשחקן משנה על תפקידו בסרט "אדפטיישן", שאמר: "בזמנים של כל כך הרבה קושי בעולם, אני מאחל לכם שלום". הקהל חיבק בחום גם את ניקול קידמן, על דבריה הנועזים: "מאז 11 בספטמבר, יש כל כך הרבה כאב בעולם". כנראה התכוונה לספטמבר של שנת 9000 לפנה"ס.

לעומת זאת, הקהל קרא קריאות בוז נחרצות למייקל מור, שהעז לקחת את טרנד ה"פיס, לאב" צעד אחד קדימה לכדי אמירה פוליטית דוקרנית יותר. "בעולם פיקטיבי, הבחירות הפיקטיביות הניבו נשיא פיקטיבי. תתבייש לך, בוש. זמנך עבר. אפילו האפיפיור והדיקסי צ'יקס נגדך", שלף מור הברקה. אבל מסרים מורכבים, מקומם בסרטים זרים על שביתות פועלים. בהוליווד, אהבת הקהל חשובה יותר מהכל, ואם מרבית האמריקנים תומכים במלחמה, אקי קאוריסמקי יכול לנשק לנו את התחת.

מבחינת אופנת לבוש, אין הרבה על מה לכתוב הביתה. חליפות ערב ועניבות פרפר לגברים, ושמלות לא שמחות מדי לנשים. ככל שחשבנו על זה יותר, הבנו שאנחנו פשוט היינו מעצבות את הטקס אחרת לחלוטין. קודם כל, את חליפות הערב היוקרתיות היינו מלבישות לנשים, כולל עניבות הפרפר והברילנטין בשיער. אשה תמיד תיראה טוב יותר בחליפת שלושה חלקים מחויטת, עם עניבה של ארמאני.

לעומת זאת, לגברים היינו מעניקות את שמלות הנשף והעגילים. ממילא, בחברה גברית, עיקר הזוכים בפרסים הם גברים, אז לפחות שהבגדים של הזוכים יהיו מגוונים יותר. חוץ מזה, בטקס האוטופי שלנו, קווין לטיפה הלוהטת לא היתה לובשת שמלת ערב מעצבנת, אלא מגיעה כראוי, במכנסי ג'ינס רחבים וחולצה עם הדפס של בילי הולידיי.

במקום שזוכי העבר של האוסקר יספרו בחיוך כמה הפסלון כבד, היינו רוצות לקבל את הפירוט המלא של האקטים המיניים בהם עירבו הכוכבים את הפסלון הפאלי, ובאיזו זווית הם התיישבו עליו. ג'וליאן מור וקאת'י בייטס היו זוכות בכמה פרסים, כולל עריכת סאונד בסרט אנימציה קצר. ואילו אמה תומפסון וסוזן סרנדון היו מופיעות אצלנו בסלון, ואוכלות איתנו פופקורן מול הטלוויזיה. בעירום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by