בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גם לנו מגיע להקות מגניבות 
 
 מי שבאינדי חייב להיות אופטימי. יאפים עם ג`יפים   
 
תמר גלזרמן

בעליי הלייבלים העצמאיים מותקי שהרבני (פוך) ואמיר שור (פאסט) מתעצבים על סיום דרכה של פאקט, מדברים על אינדי, גלגל"צ, אופטימיות ואהבת האמת המשותפת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מותקי שהרבני, מייסד הלייבל פוך, הופתע מהידיעה על סגירתה של פאקט, התעצב אל ליבו אבל לא מצא סיבה להתחיל לדאוג. "זה עצוב מאוד, כי בסך הכל עוד ענף, עוד גזע נגדע מהמוסיקה הישראלית, למרות שרוב האמנים שלהם לא יצרו בעברית. עכשיו לא יהיה להם פתחון פה, אנחנו לא כל-כך מתעסקים באנגלית".

- אירסיי מתעסקים באנגלית.

"כן, אני מניח שהנתח שוק שלהם ילך לאירסיי".

- אתה מודאג?

"אין קשר בין לייבל אחד למשנהו. המילה עצמאי, שמצוייה בהגדרה "לייבל עצמאי" ממחישה את זה. אני לא תלוי באף לייבל אחר".

- אבל המצב בשוק בכל זאת די גרוע. לא?

"אני יודע את זה כל הזמן. אני לא מתיימר למכור אלפים, רק מאות. ומצליח. אנחנו מקטינים עלויות, מוכרים 200, 300 עותקים ומצליחים גם להרוויח".

- מה מקור התקווה שלך?

"אני קם כל בוקר עם חשק ורצון לקדם אמנים חדשים. אין לי עניין לדחוף קריירות של אמנים שכבר מקליטים ומצליחים, זה מה שחשוב לי בעסק הזה, ואני נמצא בו כבר 20 שנה, חצי מהחיים שלי כמעט. כך חייתי כל הזמן. לדחוף ולדאוג לשמות החדשים. אם אני פועל ועדיין קיים, תארי לעצמך מה יהיה בעתיד, שיהיו יותר מקומות להופיע, יותר לייבלים, יותר חשיפה תקשורתית".

- ואתה באמת מאמין שזה יקרה?

"כן. אני כבר עוקף את התקשורת הרגילה באמצעות האינטרנט. יש לי אתר, יש בו גם רדיו שבינתיים עוד מתפקד כפלייליסט למרות שאני חושב להפוך אותו לשידור חי. גלג"צ אמנם נותנת את הבון-טון כרגע, אבל זה לא יהיה ככה לאורך זמן. אני מצר על כך שפאקט נסגרו, אבל נשאר אופטימי".
 

באינדי הנצחון של הבן-אדם זו היצירה

אמיר שור, שמנהל יחד עם ג'נגו את הלייבל פאסט, מתעצב גם הוא על סוים דרכה של פאקט. "פאקט נסגרת וזה דבר נורא, כמו כל מי שנסגר באינדי. עצוב, מאוד עצוב. אני מבין מאיפה זה בא, גם אצלנו הקהל מגיע, קונים תקליטים ובכל זאת אנחנו כמעט נשברים כל שני וחמישי. כמו כל מי שבאינדי".

- ממה נשברים?

"נורא קשה להחזיק איזון, כי אינדי זה לא דבר כלכלי. מי שנכנס לזה שלא מאהבה נשבר תוך יומיים. מאוד קשה לאזן בין החיים האישיים לבין השקעה של המון שעות בדברים של אנשים אחרים. כל מי שבאינדי מתפרנסים מדברים אחרים; ליורם (אליקים. המנהל, המייסד והבעלים של פאקט. ת.ג) יש חנות דיסקים, אני טכנאי אולפן. ברור שכסף זה לא מה שיוצא מזה. אנחנו לא מפסידים, גם יורם לא הפסיד. עושים את זה מאהבה, וזה הדבר היחיד שאנחנו יכולים לקבל חזרה. בעצם לא דיברתי עם יורם, אני מניח שנשבר לו".

- אתה פסימי?

"אם אתה עושה אינדי אתה אופטימי. זו הנחת יסוד. איך אפשר לעשות את זה אם אתה פסימי? מי שמתעסק בזה חייב להיות אופטימי, להאמין שיש להקות מגניבות, תקליטים מגניבים. המניע הכי חשוב שלי בעניין הוא הרצון לחיות בעיר שיש בה דברים שאני אוהב. פשוט נמאס היה לי לראות לייבלים מחו"ל ולקנא. רציתי שגם לנו יהיה. האופטימיות משתלמת, כי באינדי הנצחון של הבן-אדם זו היצירה. נראה שיורם לא הצליח לשמור על האיזון. קשה לשמור עליו".

__________________________
לאתר של פאקט
לאתר של פאסט מיוזיק
לאתר של פוך
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by