בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנה לסילוקו של דודו טופז מהמרקע 
 
 
ניר נון נוה

ביום שני תקיים שדולת הנשים הפגנה מול האולפנים, בדרישה להשעות את הכוכב. דוברת השדולה: "הוא נוגע בנשים ומביך אותן. אי אפשר לתת הכשר להתנהגות כה נלוזה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שדולת הנשים פתחה בקמפיין הקורא לפיטוריו של דודו טופז וסילוק תוכניתו מלוח השידורים של הערוץ השני. אחד משיאי הקמפיין יערך ביום שני הקרוב, בשעה 20:00, מול אולפני הרצליה, לקראת שידורה של התוכנית.

"מדובר בהפגנה שיזמו סטודנטיות מאוניברסיטת ת"א ואנחנו החלטנו להירתם ולשתף פעולה", מסבירה שמרית רגב, דוברת השדולה. "אנחנו פונים לארגוני נשים וזכויות אדם, ולקהל הרחב, שיצטרפו למאבק ולהפגנה שתקרא לרשות השניה להשעות את דודו טופז. מדובר באדם שנחשד בפלילים בגין הטרדה ותקיפה מינית ואסור לתת לו את הבמה הציבורית הזו. זו תוכנית שפונה לקהל מאד רחב, והוא עושה בה שימוש להשמיע את קולו שוב ושוב, במסגרתה הוא גם נוגע בנשים ומביך נשים. יש לו השפעה ציבורית, וכל עוד הוא נחקר אנחנו קוראות להשעות אותו מיידית".

- אבל הוא עדיין בחזקת חשוד בלבד. חף מפשע עד שיוכח אחרת.

"נכון, אבל במצבים כאלה, אדם עם השפעה ציבורית, כשהוא נחקר צריך לקחת בחשבון את הכוח שבידיו. כך גם עשו לאיציק מרדכי כשהוא נחקר. אני לא יודעת מה יקרה בחקירה, אבל בינתיים אסור להמשיך ולתת לו את הבמה הזו".

"הוא מפגין דפוס התנהגות מטריד ומביך. הוא נוגע בנשים, מטריד אותן, אלו מחזות לא נוחים ולא טובים. אנחנו מבקשות מהרשות השניה להוריד מהמסך את הרמה הנמוכה הזו. אנחנו מקבלות המוני מכתבים, וגם הרשות השניה מקבלת, ואי אפשר לעבור על כך לסדר היום.

"לא ייתכן שהרשות השניה, גוף ציבורי, שצריך לפקח על התכנים, תיתן יד לדבר כזה. מיד לאחר האירוע עם נטליה אורריו פנינו בבקשה להשעות את טופז ולבחון את כללי ההתנהגות לתכנים בפריים טיים. אסור לשכוח שמדובר בקהל שחוצה משפחות וגילאים".

"יש לטופז אחריות ציבורית, שהוא ככל הנראה לא מודע לה. הוא לא התבייש לפני שתי תוכניות להתלבש בבגדי אשה וללעוג לכל הביקורת. אם הוא היה מגיב אחרת, אומר 'אתם חושבים כך, אבל זו לא הייתה הכוונה. לא התכוונתי לכך, וזה התקבל לא נכון, ואני מקבל את הביקורת', ניחא, אבל הוא אפילו לא מטה אוזן לביקורת, ועושה שימוש בתוכנית שלו להתנגח באלו שבאים אליו בביקורת. זה דבר שלא יעלה על הדעת. אי אפשר לתת הכשר ציבורי להתנהגות נלוזה, מביכה ומעיקה שאנשים לא רוצים אותה".

- אז שאנשים לא יראו אותה. למה אתן צריכות להיות הצנזור?

"חרם צרכנים זה דבר שלא עובד בארץ, ואי הצלחתו לא אומרת שטופז לא פוגע. בעיני לא זה המדד, אלא נציב תלונות הציבור של הרשות השניה וכמות התלונות שמגיעות אליו".

מקשת נמסר בתגובה כי "תמוה ששדולה שחורטת על דגלה את זכויות הנשים נוהגת בחוסר אחריות בזכויות אחרות, כמו זכויות הפרט, שנמצאות ביסודה של חברה דמוקרטית, ובעיקר הזכות האומרת כי אדם הוא חף מפשע כל עוד לא הוכח אחרת".

עו"ד ציון אמיר, עורך דינו של טופז, אומר: "אני תמה ואף מביע כעס על העמדה הזו של שדולת הנשים. מדובר בעניין שנחקר במשטרה ובשלב הזה כולם מוחזקים כחפים מכל אשם, גם דודו טופז. עוד לא התקבלה כלל החלטה אם להעמידו לדין, ויש לציין כי מדובר באדם שלא הורשע מעולם בבית משפט. שדולת הנשים ממהרת לחרוץ את דינו והדבר מעורר דאגה. צעדים הסוג הזה פוגעים באינטרס של הנשים יותר מהמעשה המיוחס. הייתי מצפה מהן לגלות כבוד לא רק לנשים אלא גם לנחקרים מסוג זה או אחר".

המעוניינים להצטרף למאבק - מוזמנים לפנות לשדולת הנשים בישראל: iwn@netvision.net.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by