בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני שקל שלושים 
 
 חפשו את המחומצן מאחוריו. 50 סנט   
 
אייל רוב

אייל רוב עושה סדר בביוגרפיית האימים של 50 סנט, ומציע לחפש את המוח של אמינם גם מאחורי מלך ההיפ הופ שיבוא אחריו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמת, מגיע להיפ הופ אחד כמו 50 סנט עם כל הבלאגן שהוא עושה לאחרונה. במהלכן של 4 שנים ארוכות ועקובות מדם, שנראות כמו סרט בלקספלויטיישן שחוט במיוחד, זרק 50 את כל החרא שבעולם ישר לפנים המדושנות עד כדי פיטום של ההיפ הופ המסחרי. אלבום הבכורה הרשמי שלו, “Get Rich Or Die Tryin", הפך תוך שבועיים לאלבום הבכורה הנמכר ביותר מאז יצרה לעצמה תעשיית המוסיקה את מדד מצעדי המכירות.

לשאלה המתבקשת איך קורה שאמסי עם סטייל מוגבל, פרצוף תחת ותיק פלילי מרשים בכל קנה מידה מצליח להיות מספר אחד, יש תשובה אחת פשוטה: כסף. המון כסף, שרובו מושקע בטקטיקת רחוב מאסיבית שלא ניתן לחמוק או להתעלם ממנה. אין אפס, אם אמינם (כשד"ר דרה מנמנם לצידו) לא היה מאחורי התרמית הזאת, לא היה לו סיכוי. יש עוד אלף כמוהו, אך מסתבר שלאף אחד מהם אין את חוכמת ואהבת הרחוב של החיה המחושבת והמורעבת הזאת, כדי לעשות את זה כמוהו. הוא עשה את זה עם המון עצבים, אחוש טיימינג ובעיקר חוסן גופני שמתחרה רק עם זה של איש אחר ששווה שישה מיליונים.

לזכותו ייאמר שהוא מחפה על (העדר) כשרונו המוגבל כאמסי בחושים עסקיים המבוססים על נסיון קרימינלי עשיר. בניגוד לחברים שלו שישבו מסטולים מול הטלוויזיה והימהמו 'הל-יה, גם אני יכול להביא אותה' מול קליפים של יאכטות עם ים של כוסיות, פיפטי ממש רצה את זה, ולשם הוא גם תיעל את כל כשרונו, שהסתכם באותו שלב במכירת קראק בקווינס.

ב-96' הוא למד איך להחזיק מיקרופון מהשכן, ג'אם מאסטר ג'יי, שהחתים אותו וסידר לו, כעבור שלוש שנים, דיל בקולומביה עם 'הטראקמאסטרס' על ההפקה. יעברו עוד שלוש שנים עד שהחיבור עם ג'אם מאסטר ג'יי יתברר כדבר השני הגדול שקרה לקריירה שלו, בנסיבות הטארגיות בהן מצא ג'יי את מותו.

כשקולומביה התחילו לצלול על האלבום הגמור שלו, הוא הביא להם בהפוכה והבריז להם עם בוטלג מטעמו, שפוצץ את הרחובות, ובצדק. “How To Rob" יצא במטרה אחת - שכולם ידעו מי זה פיפטי סנט. בשימוש מבריק בדגימה מ"I Get Lifted" של קיי.סי והסאנשיין בנד, הוא תיאר את 50 הדרכים השונות שלו לשדוד ראפר אהוב. השיר התנגן בכל מכונית ששומעים בה היפ הופ בניו יורק.

לאחר שנקבע כבר מועד יציאה, הוא חטף 9 (!!) כדורים, הצליח פאקינג לשרוד את זה, אבל לא הצליח לראות את התקליט בחנויות, לאחר שנגנז על ידי קולומביה, שגם שיחררה אותו מהחוזה בגלל כל הבוג'ארס.

הוא יצא מבית החולים ופתח אחוש פה על ג'ה רול, שמאוחר יותר יזוקק לעוד הימנון אנדרגראונד - “Wanksta". בנתיים הקים פיפטי את "ג'י יוניט" - קרו וחברת הפקות פרטית, ושיחרר 4 מיקסטייפס, שאחת מהן הועברה על ידי עורך הדין שלו לפול רוזנברג, האיש שמנהל את העניינים בשביל מארשל מאת'רס, שהקים לא מזמן את "שיידי רקורדס".

כאן מגיע הרגע הגדול בקריירה של 50 סנט. הרגע בו נכנס הכסף שמאפשר לעשות עוד הרבה יותר כסף. כשאמינם נגנב ממשהו הוא לוקח את זה רחוק מאוד, במיוחד עם יש לו פתק מהרופא. הוא החתים את פיפטי על חוזה של שבע ספרות, וחוכמת הרחוב שלו קיבלה בוסט רציני מהתקציבים של אינטרסקופ, שהלכו על זה בעיניים עצומות.

חוליות גרילה מאורגנות דאגו שהמיקסטייפס החדשים יגיעו לידיים הנכונות וסידרו ים של פריסטיילים ברדיו ובהופעות, בתיאום עם נוכחות מאסיבית ברחוב בדמות פוסטרים ומרצ'נדייזינג שילדים אוהבים. אחרי חודשיים רצחו את ג'אם מאסטר ג'יי.

אוקטובר 2002 היה חודש המפתח, שבו לא ירד פיפטי מהכותרות כמעורב לכאורה ברצח, ולפתע מופיע הראפר האלמוני יחסית בכל עיתון וערוץ טלוויזיה. אמינם ניצל את המומנטום, הכניס את פיפטי לתוך שגעת "8 מייל" והציג את הפרסונה הקרימינלית האמינה ביותר מאז סנופ של 94'.

האלבום כבר היה בסט-סלר כשעוד עבדו על החוברת, ורק מוכיח עד כמה באמת גדול הוא אמינם, ולאיזה עסקים הוא מסוגל במצב רוח יצירתי. עליבותו של האלבום, חד גוניותו הן בביטים ובעיקר במילים ובסגנון, רק גורמת להעריך מחדש את אמינם, שהיה הראשון להבין כי לא לעולם חוסן והתחיל לחשוב ברצינות על מה הוא מתכוון לעשות כשיהיה גדול, ועל הדרך ללמד את תרבות ההיפ הופ כולה שהוא אשכרה יכול לעשות מה שבזין שלו, אפילו אם זה אומר לקחת בחור כריזמטי בפוזה הנכונה ולעשות ממנו הראפר מספר אחד בעולם, אפילו אם הוא כזה בחצי דולר.

כל מה שצריך זה פתק מהרופא, המון כסף על שיווק, להיט אחד ובשנה הבאה הפרצוף של פיפטי הולך לאכול את החרא מאחד הרבה יותר טוב ממנו. חפשו את המחומצן מאחוריו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by