בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דוגמנית שהתפכחה 
 
 
תמר גלזרמן

בילי לוי, רוקרית חדשה ומבטיחה שעיצבה לעצמה את האתר, מסבירה למה היא שרה באנגלית ומה הבעיה של היוצרים המקומיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבילי לוי, זמרת ויוצרת חדשה עם רקע בדוגמנות ומולטימדיה, יש כבר דמו עם כמה מהיוצרים המוערכים בנוף המקומי, אתר מושקע שעיצבה בעצמה, וכמה הופעות מוצלחות מאחוריה.

לפני שמונה שנים התחילה לנגן, חצי שנה אחרי זה כבר כתבה שירים והלחינה. "הקלטתי בבית תקליט דמו, התחברתי עם אורי תכלת, יובל שפריר ופיטר רוט, ששמעו את החומר והוא מצא חן בעיניהם, והקלטנו יחד על בסיס זמן פנוי. אחרי זה טסתי לארצות הברית, הייתי אמורה לעבוד עם טל ברגמן ואח של מריה קארי אבל הסגנון של הדברים לא היה לטעמי - קטע מאוד מופק. התחברתי לשלושה אמריקנים, הקמנו הרכב בשם Spidersuit והופענו בארה"ב; אחרי שהתפרקנו לקחתי החלטה, גם מקצועית וגם אישית, וחזרתי לארץ".

- בחזרה לארץ, כמות שהיא היום, יש ענייני מצב. זה ניכר במוסיקה שלך?

"כרגע אני מתמקדת בלנגן שירים קיימים. החומר החדש מושפע מהמצב הפוליטי, סוג של מתיחות וטעינות שקיימת פה, סוג של הוצאת אגרסיות, צעקה ופורקן. תמיד אני מרגישה שהיוצרים בארץ קצת עצורים, מודעים לזה שזה קיים, אבל מחזיקים בבטן".

- למה את שרה באנגלית?

"יש לי שיר אחד בעברית "זמן". אני בהחלט מגששת למצוא את האמצע, איפה שהפרייסינג (מינוח - ת.ג.) לא יפריע לי בכל מה שקשור בשירה. הרעיון הוא שהמוסיקה והמילים שזורות. המילים והעיצורים יותר מתאימים לפעמים לאנגלית. יש גם בשירה באנגלית משהו יותר אוניברסלי, מה גם שאני שהאנגלית מאוד קרובה ללבי, גרתי בארצות הברית כטין-אייג'ר, אני גם מלמדת ילדים אנגלית. אפשר לומר שהאנגלית יותר קרובה לליבי בכל מה שקשור למוסיקה. אבל אני מאוד אוהבת את העברית, יש יוצרים כמו ברי סחרוף, שהתחילו ליצור באנגלית ועברו לאט לאט לעברית. הוא אחד היוצרים שאני מקשיבה לו בעברית, וזה תמיד נשמע טוב. גם רמי פורטיס".

- חיממת את שי נובלמן בבארבי. זאת הייתה הבכורה שלך?

"הופעתי קודם הופעות יחיד בפרילנד ובתמונע".

- את רגילה לכל כך הרבה קהל?

"גם בפרילנד היה מפוצץ. אני לא יודעת איך זה קרה. תמיד היה מלא איכשהו".

- האתר שלך מאוד מושקע ביחס ליוצרים ישראליים בכלל, וכאלו שעוד לא הוציא ותקליט בפרט.

"כן. בהחלט. זה כי למדתי מולטימדיה שנתיים ב"חשיפה". את האתר בניתי עם עוד שני חבר'ה, ויש בו גם הרבה יצירות ויזואליות שלי".

- זה עוזר לך לעקוף את הצינורות המקובלים? להגיע ליותר קהל?

"כמובן. יש הרבה כניסות, היה אייטם עליו בדף הראשי של קונספציה, מה שמשך המון גולשים. המון תגובות חיוביות, על המוסיקה והעיצוב".

- מה חשוב לך יותר? מוסיקה או ויזואליה?

"שניהם. הם שזורים. אבל כרגע אני, מן הסתם, יותר מתרכזת במוסיקה. אבל תוך שבועיים אני מקווה להעלות לאתר קטע וידאו ארט שעשיתי עם רועי צ'יקי ארד, צילומים וסרטונים. הפקתי גם קליפ עם יואב גורפינקל, שאני כתבתי לו את התסריט ומופיעה בו, הוא עתיד לצאת בקיץ".


בילי לוי מחממת שוב את שי נובלמן ב-5 באפריל בבארבי ב-22:00.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by