בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
על סדר היום 
מארש צה"לי 
 
 הרמטכ``ל, רא``ל גבי אשכנזי. התנו את נוכחותו בביטול הופעתה של מרינה    צילום: דובר צה``ל    
על סדר היום |
 
עמית קלינג

הופעתה של מארינה מקסימיליאן בלומין נמנעה על ידי גורמים צה"ליים בטענות להיותה משתמטת. עמית קלינג, אחד שכבר קיבל את ה-21 שלו, עטה מדים ויצא להגן על הבלומין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמש חרחר הצבא הישראלי האמיתי ביותר בעולם מזמור איומים נוסף. הפעם העזה הבוגדת הלאומית החדשה - מארינה מקסימיליאן בלומין, לנסות ולהופיע בטקס לזכרו של ליאור וישינסקי ז”ל (בנם של השחקנים שלמה ואסנת וישינסקי), שנהרג במהלך שירותו הצבאי לפני כארבע שנים. אך מי יסכל זמרות ישראל, מי יגן על נפשנו הרכה, אם לא צה"ל? במה שהוגדר בידי המטה הכללי כ"תרגיל לשימור כוח ההרתעה של צה"ל", קצינינו הבכירים איימו שלא לכבד את האירוע בנוכחותם, אלא אם תתגייס מארינה לצבא מיד, תשנה את שמה לממ"ב, תעשה תרגיל פרט רטוב ותחזיר את גלעד שליט.
 
משמרים את כח ההרתעה על גבה של ממ"ב
 משמרים את כח ההרתעה על גבה של ממ"ב 
 צילום: יח"צ 
 
הרשו לי לנפץ בועה. אלו שאינם מגויסים לצה"ל מתחלקים לכמה קטגוריות: אפשר לומר לא מעט על סרבני גיוס, אבל תהיה זו שטות גמורה להגיד עליהם שהם בחרו בדרך הקלה. ישנם כאלו שמתשחררים דרך ועדות מצפון; על אי-התאמה; על עודף בנות; או על מגוון סעיפי ה-21. פרט לראשונים, כל האחרים זוכים בחופש שלהם בדרכים שצה"ל עצמו ביסס והגדיר את הקריטריונים שלהם. על כן, ברגע שצה"ל מצהיר על "בעיית השתמטות", הוא בעצם מודה בבעיית אין-אונות שלו עצמו. בחוסר היכולת לזהות ולמיין את מועמדיו. למעשה, היחידים שאפשר להכיל עליהם את הקטגוריה של "משתמטים" הם כאלו שעורקים מן הגיוס, ואלו בדרך כלל מטופלים על ידי המשטרה הצבאית.

אין לי בעיה להודות שהשתחררתי מהצבא אחרי שירות שארך מעט יותר משנה. פרטי המקרה אינם רלוונטיים, אבל אני יכול להעיד שבשלב הסופי נשאלתי אם אני רוצה להמשיך את השירות. ביקשתי קצת זמן לחשוב – והחלטתי שלא. אחרי יומיים הייתי בחוץ. לזה אתם קוראים משתמט?
 
 
מגוחך לראות את הצבא מתנהג כמו ילד מפונק שרוצה שיביאו לו צעצוע אהוב. הצבא לא רוצה, או לא מסוגל, לעשות מאומה על מנת לשפר את יכולות אבחון המתגייסים שלו. אולי אם היה עושה זאת, היה על הדרך משפר גם את יכולות המיון שלו, וכך יותר אנשים היו מגיעים לתפקידים מתאימים בצבא, ואולי פחות אנשים היו עושים מאמצים על מנת שלא לשרת (לא שאני רומז למשהו). אבל לא – הצבא לא רוצה להתייעל. הצבא רוצה שיאהבו אותו. ועכשיו. הצבא רוצה מכתב התנצלות מעברי לידר. הצבא משחק אותה ברוגז עם מארינה מקסימיליאן בלומין (ושימו לב שהוא נטפל בעיקר להוא עם הנטיה המינית ה"חריגה" ולהיא שיש לה שם של רוסייה). כן, שימו לב: צריך את כל הקצינים הגדולים והחשובים עם הדרגות הגבוהות בשביל להפנות עורף לילדה בת עשרים. וזאת למה? כי הלב של צה"ל כואב, חברים - אותה אוהבים. אותו לא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by