בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוף של ערוץ 10? 
 
 
מערכת מיקסר

על פי "דה מרקר", ייכנס היום יו"ר הערוץ, יוסי מימן, את הדירקטוריון - ויודיע לבעלי המניות שהוא סוגר את הערוץ. העובדים, עם זאת, אינם מתרגשים: "אם היו רוצים לסגור, לא היו משקיעים כ"כ הרבה בחדשות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יוסי מימן, יו"ר ערוץ 10, ייכנס היום ישיבת דירקטריון דחופה בה יודיע לבעלי המניות שהוא סוגר את ערוץ 10. כך טוען אתר "דה מרקר". השבוע כינס מימן את המנכ"ל מודי פרידמן, את מנכ"ל חברת החדשות רם לנדס ואת הסמנכל"ים נפתלי מירון, רונן ברקה וגיא זוהר, והודיע להם על החלטתו.

הסיבה לסגירה, על פי הדיווח, היא העדר משקיעים. למרות מאמציו לא הצליח מימן לחזק את גרעין המשקיעים של הערוץ, מה שגרר הגברת לחצים מצד בנק לאומי, שהעניק את ליווי האשראי. מימן דיבר בעבר על הצורך "באורך נשימה", והגדיר את עצמו כ"אצן למרחקים ארוכים".

גיוס המשקיעים הנוספים היווה תנאי מרכזי לאישור האשראי החריג של הערוץ. למרות הגידול המשמעותי בהוצאות בשל סיקור התקיפה בעיראק, לא גדלו ההכנסות בקצב הראוי בשל הרייטינג הנמוך. כספים רבים מושקעים גם בצוות בן 200 עובדים, ביניהם מקבלי משכורות עתק הנעות בין 100 ל-850 אלף דולר לשנה.

מאז מיזוג חברת חדשות 10 וחברת שידורי עדן באוגוסט 2002, יוסי מימן הוא היחיד מבין 19 המשקיעים שממשיך להזרים כספים לערוץ. מימן הזרים כ-85 מיליון שקלים למימון הערוץ בינואר-מאי 2002. כמו כן הזרים לערוץ 55 מיליון שקלים בנובמבר-דצמבר.

בחודשים האחרונים נוהלו מגעים כושלים עם רון לאודר, ולדימיר גוסינסקי, קרן אייפקס וזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת. ההערכה היא שמימן ייאלץ להזרים בין 150 ל-200 מיליון שקלים לערוץ בשנת 2003, על מנת להחזיקו בחיים.

ערוץ 10 נתון בקשיים כלכליים זה זמן רב אולם בשיחה עם נענע התייחס מקור בערוץ בסקפטיות לידיעה על הסגירה. לדבריו לא הייתה מתבצעת השקעה שכזו בחברת החדשות, אם הייתה מרחפת סכנת סגירה. עובדי ערוץ 10 לא קיבלו שום ידיעה בנושא.

בערוץ 10 סירבו להגיב באופן רשמי לידיעה, מה שמחזק את התחושה שמדובר באמצעי הפעלת לחץ על המשקיעים.

ערוץ 10 הוא לא היחיד שנמצא בבעיה, לאחרונה פורסם שמועצת הרשות השניה מאיימת לקחת בחזרה את הרשיון שניתן לחברת "חדשות ישראל" להקמת ערוץ חדשות יעודי, אם לא יוצג בקרוב תאריך לעליית הערוץ. האם אנחנו היחידים שרואים כאן סיכויי לשיתוף פעולה פורה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by