בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אין פקקי תנועה בדרך לצמרת 
 
 יאפים עם ג`יפים לייב   
 
תמר גלזרמן

דניאל קיצ'לס, חצי יאפים עם ג'יפים, לא לחוץ לכבוש את הפלייליסט, לא מנסה להשמע כמו אף אחד, מופיע איפה שרוצים אותו ולא נבהל מהסגירה של פאקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יאפים עם ג'יפים, למי שעוד לא יודע, הם דניאל קיצ'לס ונועם יעיש - ירושלמים צעירים ופיוטיים שהוציאו בשנה שעברה אלבום בכורה מרהיב בפאקט, שגורלה נחרץ החודש ללכת בדרך כל בשר.

ביום שבת יופיעו היאפים בג'ה פן, הופעה שלישית בעיר הגדולה, אחרי שני גיגים בבארבי, ושוב צפוי המועדון להיות מפוצץ באנשים הנכונים. דניאל קיצ'לס, הזמר והגיטריסט מבין השניים, עדיין מופתע: "באים אנשים, מפתיע. אני לא יודע מאיפה הם מגיעים לזה, גם לתל-אביב וגם לירושלים. עשינו לא מזמן הופעה בשדרות, באו איזה 50 איש; זה מאוד שימח אותנו, היה כיף. ביום שבת אנחנו מופיעים עם להקה מצויינת בשם Lenses, עדשות, להקה באר שבעית ששרה רוק בעברית ובערבית".

- הייתם רוצים לשמוע את עצמכם בגלגל''צ?

"אנחנו לא חושבים על זה ברמות האלו, אנחנו פשוט עושים מה שאנחנו עושים. מי שנהנה מזה ורוצה לחלוק עם עוד אנשים אז אחלה. אנחנו נהנים מההופעות ומהפידבק של האנשים שאנחנו מדברים איתם, אנחנו לא תלויים בהשמעות ברדיו".

- כשאתם מוציאים סינגל לרדיו אתם לא רוצים שהוא יושמע?

"הוצאנו עכשיו את "ג'פאן", נראה אם ישמיעו. השמיעו את הסינגלים הקודמים די הרבה יחסית לחומר שהוקלט בבית ולא עומדת מאחוריו חברה גדולה. זה משמח שיש אנשים שמתייחסים לתוכן, ולא נכנעים לתכתיבי השוק".

- עכשיו שפאקט נסגרה אתם מחפשים בית חדש?

"קודם כל אנחנו מאוד שמחים בשביל יורם (אליקים, הבעלים של פאקט; ת.ג.), שיהיה לו קצת זמן לעצמו. מה יקרה הלאה? נראה. נמשיך לעשות מוסיקה, ונקווה שכל מי שהיה בפאקט גם ימשיך. פאקט פתחה דלתות שעוד נראה איך ננצל אותן. אחד הלקחים החשובים שלמדנו מפאקט זה שמי שרוצה לעשות מוסיקה, אפילו עם תקציב אפסי, צריך רק רצון טוב ואהבה בשביל לעשות את זה".

- מתי התחלתם לעבוד על האלבום?

"לפני שלוש שנים, כשעוד היינו בצבא. עבדנו עליו יותר משנתיים".

- ומתי נוצר הקשר עם פאקט?

"הכרנו את יורם כל החיים. הוא תמיד היה בסביבה. העבודה המשותפת החלה לפני ההקלטות, בשלב שבו הוצאנו את האי.פי שקדם לאלבום".

- יש התייחסות ישירה למצב באלבום?

"יש התייחסות. זה נתון לפרשנות של כל אחד ואחד. השם של האלבום לדוגמא, הוא התייחסות ישירה. התקליט מאגד 10 קטעים שנכתבו, עובדו והוקלטו תחת הצל של האינתיפאדה הנוכחית. לדעתי זה אלבום כבד, גם טקסטואלית, אבל קשה לי להנחות ולהצביע על דברים ספיציפיים. כל אחד חופשי לראות את זה איך שהוא רוצה, וזה גם אחלה.

- מה משפיע עליכם בכתיבה?

" אנחנו מושפעים מכל דבר שיוצא לנו לשמוע, גם מדברים שאנחנו לא אוהבים. אין משהו ספיציפי שאנחנו שואפים להשמע כמוהו".

- אתם באמת לא מזכירים כלום. בנג'ו, מנדולינה, מפוחית, מאיפה הגיע השימוש בכלים פחות קונבנציונאליים?

"אלו היו הכלים שעמדו לרשותנו. היה לנו מן מצבור של כלי נגינה ודברים שהיו לנו בבתים. השתמשנו במה שהיה מתאים לשיר, כל כלי לגופו. לא רצינו להיכנס תחת שם או ז'אנר מסויים".

- אתם עובדים על אלבום נוסף?

"אנחנו כל הזמן בעשייה. כרגע אנחנו יותר מקדמים את העניין של ההופעות, אבל שהפרק הזה יסתיים, נתחיל תקופה חדשה. אנחנו לא מפסיקים לכתוב.

- ומה הלאה?

"מה שמרגש אותנו ברגע נתון. אנחנו לא רוצים לנסות לרכב על מה שלא רלוונטי כלפינו, רק לעשות את מה שאנחנו אוהבים, בין אם זה מוסיקה או כל דבר אחר".

____________________________________________________
יאפים עם ג'יפים ועדשות מופיעים במוצ"ש ב-22:00 במועדון ג'ה פאן, רחוב קומפורט 11, תל- אביב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by