בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה 
תהרוג אותי וזהו 
 
 מגניבים רצח. ויק, דקסטר וטוני    צילום: יח``צ    
טלוויזיה |
 
תרבות ובידור nana10

יש רוצחים טלוויזיוניים שיותר מאשר לצבוט להם בלחיים היה בא לנו להיות הקורבנות שלהם. קבלו בחיל וברעדה את מצעד אספני הנשמות הגדולים – מדקסטר, שרוצח זו עונה שלישית, דרך טי-באג השרמנטי ועד טוני סופרנו שכבר נפח את נשמתו. ובמקום הראשון? הפתעה. אזור הדימומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

10. טום ג'קיל, "ג'קיל": הרוצח הילדותי

זן נדיר - ציפור משונה. ג'קיל
 זן נדיר - ציפור משונה. ג'קיל 
 צילום: יח"צ 
 
עצם היותו חצי מדען חנון וחצי רוצח מטורף, מצליח לעורר השתאות. תוסיפו לזה משחק עצום של ג'יימס נסביט, השחקן הטוב ביותר שחי כיום באי הבריטי, ותקבלו את ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד – הדור הבא והמוצלח יותר. הילדותיות המקסימה שיש ברוצח, הקורא ליוצרו "אבא" ומעוניין לדעת מה מוצאו, הופכת אותו לרוצח מזן נדיר.
 

9. ג'ק, "פרופיילר": הרוצח האובססיבי

התמדה ראויה לציון. פרופיילר
 התמדה ראויה לציון. פרופיילר 
 צילום: יח"צ 
 
"פרופיילר" היא סדרה גרועה בפרספקטיבה של שנים. נכון שיש בה משהו, אבל היא מסוגלת תוך כמה פרקים להיות נלעגת – החל מהגיבורה הראשית בעלת שלוש ההבעות (אם אנחנו ממש לארג'ים), ועד רוצח סדרתי בשם ג'ק, שמלווה את הסדרה בעלילת רקע ספק משנית-ספק ראשית, ניחן בקול צרוד להחריד ובעיקר אובססיבי ברמות. הוא לא זמר משהו מי יודע מה, לא זמר קסטות או זמר נשמה, אבל האשם תמיד ועל יכולת התמדה שכזו מגיע לו, פשוט מגיע.
 

8. ספייק, "באפי ציידת הערפדים": הרוצח המתקתק

סימן וי על באפי. ספייק מלך
 סימן וי על באפי. ספייק מלך 
 צילום: יח"צ 
 
באפי – קוטלת לא קטנה בעצמה שהיתה יכולה לזכות במקום המשוריין לנשים אלמלא יונית לוי היתה מעריצה אותה – גילתה את המתקתקות ויכולת התקתוק של ספייק, הערפד הכי בלונדיני שתמצאו בממלכת הדרקולות. כמה פרטי טריוויה שמסבירים את הבחירה: הוא היחיד ברשימה שמשתמש במסמרים הן למחייתו והן לרציחתם של אחרים. הוא היחיד שישב בכיסא גלגלים. והוא היחיד שעשה את באפי. ועל כך – סטנדינג אוביישן ארוך במיוחד.
 
 

7. ויק מאקי, "המגן": הרוצח המושחת

ויק מאקי לראשות הממשלה
 ויק מאקי לראשות הממשלה 
 צילום: יח"צ 
 
ויק מאקי הוא בחור עם אופי. אופי חרא, אבל אופי. שוטרים מושחתים אומנם היו כאן מאז ומעולם, אבל מאקי לקח את זה כמה צעדים קדימה. הוא נותן בראש לעבריינים, אבל הרבה מעבר למה שמותר לו. הוא לוקח את החוק לידיים, אבל גם לוקח לא מעט לכיס. יש בו אכזריות נוסח סיציליה, אבל גם רוך בטעם לאון שיינדרובסקי. ויק מאקי – לא טרנדי. מנהיג.
 

6. דקסטר מורגן, "דקסטר": הרוצח הטוב

מומחה לנתזים. דקסטר
 מומחה לנתזים. דקסטר 
 צילום: יח"צ 
 
רוצח משאית הקירור היה אחיו – וזה לא הפריע לו להתנקש בחייו. ליילה היתה זוגתו – וזה לא הפריע לו לחסל אותה. דקסטר, מומחה לנתזי דם, עושה את זה יותר מכל רוצח אחר ברשימה. וזה כל כך נקי ובעיקר כל כך ערכי, שהרי הוא רוצח רק אנשים שכל אחד אחר היה משתוקק לרצוח בעצמו. בקיצור, נשמה טהורה. החיים הכפולים - חיסולים ממוקדים כשברקע אחותו השוטרת ועל הסדין חברתו הבלונדינית, הצדקנית והמרגיזה (אולי הבאה בתור?) - הופכים את אורח החיים של דקסטר לסוד אפל ומורכב במיוחד שלא ראינו מאז טוני סופרנו
 

5. עומאר ליטל, "הסמויה": הרוצח ההומו

נציג הקהילה. עומאר
 נציג הקהילה. עומאר 
 צילום: מתוך "הסמויה" 
 
"הסמויה" הצליחה להנפיק משהו שאף סדרה לפניה לא הצליחה – לא רק את העלילה הכי אמיתית שדרמת פשע יכולה להנפיק, אלא גם רוצח גיי. עומאר, בחור שמטיל את אימתו על בולטימור בעזרת שריקה ומבט, הוא אדם של ניגודים. היכולת להיות שקט מול היכולת לשתק. מדהים.
 

4. טי-באג, "נמלטים": הרוצח השרמנטי

בגלל הבלורית. טי-באג שרמנטי
 בגלל הבלורית. טי-באג שרמנטי 
 צילום: יח"צ 
 
תראו לנו עוד רוצח עם בלורית כזו שאוהב שמחזיקים לו בכיס. תיאודור בגוול (טי-באג), הבונבון של "נמלטים", לא רק רוצח, אלא אונס. אחרי שנישלו ממנו את היד המנענעת, תודו שקשה להאשים אותו. יש לו לשון עוקצנית, דיבור דרומי מתגלגל וליקוק שלא היה מבייש פקידה בסניף הדואר הקרוב לבתיכם. האכזריות וחוסר המצפון שלו משתלבים היטב בשרמנטיות שהוא מפגין בכל פעם שהוא מתאהב ומעוררים קנאה. לגמרי שקיק התה שלנו.
 

3. טוני סופרנו, "הסופרנוס": הרוצח המתעתע

יודע להראות כשהוא אוהב. טוני
 יודע להראות כשהוא אוהב. טוני 
 צילום: יח"צ 
 
מה נשאר עוד לומר על האיש המרכזי בסדרת המופת הזו שלא נאמר? בניגוד לקודקודי המאפיה, טוני סופרנו יודע לעשות את העבודה השחורה בעצמו. הוא רומנטיקן, רגיש ומדבר על הבעיות שלו, כמו הגבר שכל אישה היתה רוצה לשמור לעצמה. רוב הנשים היו מתעלמות אפילו מהלוק הבעייתי שלו ומהעובדה שיש לו שריטה קטנה – הוא גם רוצח. לא משהו שכמה ורדים לא יכולות לתקן. הוא חונק, מקצץ, משפד, דורס, מפוצץ, הכל בלי למצמץ. אין יותר אהבת אמת מזו.
 

2. ריאן אוריילי, "אוז": הרוצח השקט

אחוות אחים. סיריל וריאן
 אחוות אחים. סיריל וריאן 
 צילום: מתוך "אוז" 
 
עם כל הכבוד לאדביסי, שילינגר, אלוורז וג'אז הויט – באמת שלא הייתם רוצים שדווקא ריאן אוריילי, האירי הפסיכופט והמניפולטור של "אוז", ירצה במותכם. הפרומו ילווה בהמון רעש ולכן תדעו שזה הולך לקרות, אבל לא יהיה לכם מושג על ידי מי, מתי ובמיוחד איך. הרוצח הכי שקט עושה את זה בעזרת יכולת סכסוך מופלאה ובין לבין מצליח לעורר חמלה, במיוחד בשל דאגתו לאחיו המוגבל סיריל. זה טוב לי, אוריילי, רואים בגופות.
 

1. בנג'מין ליינוס, "אבודים": הרוצח המחונן

לא בוחל. עידן הבן
 לא בוחל. עידן הבן 
 צילום: מתוך "אבודים" 
 
"אבודים", מהסדרות הגדולות ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה, מתחלקת לתקופה שלפני בנג'מין ליינוס ולזו שאחריו. הדמות המהפנטת שלו הצליחה בעזרת עיני רנטגן חודרות ומלחיצות ופנים מוזרות באופן חריג, להחזיק על גבה הצנום את העונה השלישית, המבולבלת והפחות טובה של הסדרה. בן, מנהיג ה"אחרים", שומר אצלו את כל המפתחות שאמורים לפצח את סודות האי – והוא לא בוחל באמצעים. הוא הרג את אביו, רצח את חבריו ליוזמת דארמה וגרם לפיצוץ האונייה ולמותם של מייקל וג'ין, לצד רציחות וניסיונות לרצח שבאמת קשה לספור. לצד זה אפשר לזכור לו לטובה את העמידה בהתחייבויות ואת הוויתור על חייה של בתו לטובת האחריות הקבוצתית. ביבי, אני מאמין לו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by