בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האלבום החדש של רדיוהד דלף במלואו לרשת 
 
 
מערכת מיקסר ואורלי גונן

חודשיים וחצי לפני מועד יציאתו המתוכנן, ניתנים כל 14 השירים באלבום להורדה באיכות מצויינת מהאינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מחודשיים לפני מועד יציאתו הרשמי של "Hail to the Thief", האלבום החדש של רדיוהד, זלגו היום השירים המלאים לאינטרנט, וניתנים להורדה באיכות מעולה. עם זאת, יש מצב שהשירים טרם עברו את שלב המיקס הסופי, מה שאומר שיישמעו שונה באלבום.

לאור הביקוש הרב להורדות, התנדבו מעריצים זריזים והקימו לפחות ארבעה אתרי מראה, כדי להקל על עומס ההורדות (אנחנו, כמובן, לא נגיד לכם מאיפה להוריד). אחת הסברות שהועלו בקרב מעריצי הלהקה, היא שחברי רדיוהד עצמם הם אלה שהדליפו את השירים לרשת.


וזה מה שאורלי גונן כתבה מוקדם יותר, לפני שיכולה היתה להוריד בעצמה את השירים המלאים:

בעוד פחות מחודשיים וחצי ישוחרר "Hail to the Thief", אלבום שישי לחמישייה המצוינת מאוקספורד. לא מדובר ביציאת אלבום טריוויאלית נוסח אוסף נוסף של דיוויד בואי, כי אם באירוע של ממש, מהמסקרנים והמצופים ביותר בעולם. הגמד פוטר וספרו החמישי יכולים בינתיים לעלעל ב"Glamour" בחדר ההמתנה.

לפני כמעט שנתיים סיימו חברי רדיוהד תקופה קשה ואינטנסיבית בה עבדו על עשרות שירים, כשלבסוף עשרים ואחד מהם הרכיבו את שני האלבומים המשובחים, "Kid A" ו"Amnesiac". שמועות טענו כי בתקופה ההיא הלהקה נקלעה למשבר שכמעט גרם לפירוקה, אך לשמחתנו נשמעו מאז כל החברים מספרים בהזדמנויות שונות ובכנות מכמירת לב, כיצד מילאו את עצמם באנרגיות חדשות לקראת העבודה על האלבום החדש ועד כמה טובה הייתה ההרגשה באולפן (ועל הדרך גם הוציאו מיני אלבום של הקלטות מהופעות חיות).

ספקולציות רבות באשר לשם האלבום ורשימת השירים ריחפו בחלל הדיסאינפומציה הקיברנטי עד שבשבוע שעבר התפרסמה הודעה רשמית בנושא. "Hail to the Thief" הוא שם האלבום ומקורו, כיאה לאקטיביזם הפוליטי המתחכם של הלהקה, בסיסמת מפגינים מתנגדי ג'ורג' בוש הבן, שהופנתה כלפיו במערכת הבחירות האחרונה בארה"ב (וגם שמו וכתובתו של אתר אינטרנט אנטי בושי) ומתוך כ-20 שירים פוטנציאלים נבחרו לבסוף ה-14 האלה.

על הפקת האלבום אמונים חברי הלהקה עצמם בשיתוף, איך לא, המפיק הקבוע נייג'ל גודריץ' שעובד אתם עוד מימי "דה בנדס" מ-95' (ובימים אלה נמצא עם "הסטרוקס" באולפן לקראת אלבומם הבא). ההקלטות נעשו גם באולפן הביתי באוקספורד וגם, לראשונה מזה עשר שנים, בלוס-אנג'לס.

כשמדובר באחת הלהקות היחידות בעולם שכל אלבום שלה הוא חידוש מוסיקלי מרתק ומפתיע, השאלה המסקרנת ביותר היא מה יהיה הסאונד של האלבום החדש? או - אז לפני כמעט שנה רדיוהד הכריזו שהם רוצים לחזור לסאונד הרוקי של "דה בנדס". תוך כדי העבודה התברר כי אמנם ניכרת עבודת גיטרות רצינית באלבום, אך הוא יכלול גם הרבה דברים נוספים.

בקיץ שעבר הם הופיעו בספרד ופורטוגל ושם ניצלו את ההזדמנות כדי לנסות כמה שירים חדשים על הקהל; הגיטריסט אד אובראיין סיפר אז בראיון: "בשבילי האלבום הוא פסגת הצלילים הטובים ביותר מ'דה בנדס', 'או קיי קומפיוטר', 'קיד איי' ו'אמניזיאק'... גיטרות? כן, יש כמה. למעשה יש קצת מכל דבר." ת'ום יורק נשמע בהזדמנות אחרת אומר: "המטרה היא לא להשתמש כלל במחשב בתקליט... הא, נראה כמה זמן זה יחזיק מעמד".

מי שנכח בהופעות הללו זכה לשמוע גרסאות לא סופיות לרוב השירים באלבום (כל השירים פרט ל"Backdrifts" ו"The Gloaming"). מי ששפר מזלו עוד יותר הוא המנהל המוסיקלי של תחנת הרדיו הבריטית XFM, שכבר הניח את ידיו על הגרסאות הסופיות והוא מאשר בהתלהבות: "כל האלבומים והתקופות של רדיוהד מיוצגים היטב באלבום, מהמלודיות של 'או קיי קומפיוטר' דרך הרוק החד של 'דה בנדס' ועד האלקטרוניקה הסהרורית של שני האלבומים האחרונים... הקול של יורק צלול ונקי כמעט לגמרי מאפקטים קוליים" והוא גם מוסיף ציטוט שאולי ממצה בצורה הטובה ביותר את העניין: "זה כמו כל מה שהם עשו עד כה ויחד עם זאת שום דבר שהם כבר עשו בעבר".

השיר "I Will" מהווה כנראה את הביטוי המוחשי ביותר כרגע לקשר שבין "Hail to the Thief" לאלבומים קודמים - מסתבר ש"Like Spinning Plates" המעולה מ"אמניזיאק" נבנה על הקלטה של "I Will" שנוגנה לאחור, או במילים אחרות - אם תנגנו את "I Will" לאחור תקבלו פחות או יותר את "Like Spinning Plates" ולהפך.

הסינגל הראשון מהתקליט החדש, "There There", ישוחרר (בשתי גרסאות) ב-26 במאי, והאלבום המלא ב-9 ביוני. עוד לפני כן, בתחילת מאי, הבחורים יצאו לסיבוב הופעות קצר בבריטניה ואירלנד. את לוח ההופעות הכולל ביקור בפסטיבל גלוסטנברי בקיץ וכן הופעות בארה"ב וביפן אפשר למצוא כאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by