בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ללא אפליה על רקע משקל, גובה וגיל 
 
 מירי לוי נערת ישראל. אין שום דבר נגדה   
 
תמר גלזרמן

כקונטרה לטקס סגידת היופי המקובל והמכאיב, מקיימת "כביסה שחורה" חאפלה אלטרנטיבית בחולון. כולן מוזמנות לצעוד על השטיח לקול תרועות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כקונטרה להילולת הדימוי עצמי המאוד-תלוי-בדבר, שהתרחשה אתמול במרכז הקונגרסים בחיפה, עורכת היום "כביסה שחורה", קבוצה לסבו-הומית נגד הכיבוש ובעד צדק חברתי, חאפלה של אהבה עצמית, העצמה ופמיניזם בחולון, בכיכר וויצמן, בשעה 16:30.

הכובסות יפרשו שטיח אדום על הארץ ויצעדו עליו לקול תשואות ופרגון של הסובבים. כל מי שתצעד תזכה לקריאות עידוד שיחזקו אותה בידיעה שהיא יפה בדיוק כפי שהיא, ושהערך שלה לא נמדד בהיקף החזיה שלה. העוברים והשבים יוזמנו כלאחר כבוד לצעוד אף הם, ולזכות בסוף הצעידה בכתר קטן, כי גם להם מגיע.

"הארוע שלנו מגיב לארוע שנערך אתמול, ארוע שמגלם בתוכו מסרים שאנחנו נתקלים בהם ללא הרף במהלך החיים שלנו", אומרות המארגנות שרה יצחק, אינה מיכאלה ואשל הרצוג. "נשים וגברים, לסביות והומואים, מזרחיות, אשכנזיות, אתיופיות ורוסיות, עובדות זרות וצבריות, נשיות יותר ונשיות פחות, אוחצ'ות ודובים. כולנו מקבלות מסר יומיומי שמשודר אלינו מתחנות האוטובוס, בפרסומות לשוקו, מהסופרפארם, מהקניונים המפלצתיים, שמי שאנחנו לא טוב, לא מוצלח ולא ראוי".

"טקס מלכת היופי שראינו אתמול, שמונע על ידי מניעים כלכליים חזקים, הוא בעצם חגיגה שנתית של כל הדברים האלו. הטקסיות המאשרת של מה זה יפה, ומה מגיע לה. חשוב להדגיש שאין לנו דבר נגד המתמודדות, גם כאלו שעוברות את האישור והן לגיטימיות במערך הכללים המעוות שלה נראוּת נכונה. גם הן קורבנות. ממערכת מניפולציות היופי סובלות כולן, גם אלו שזוכות לאישור".

- מה בעצם מנסה להשיג החאפלה?

"הארוע שלנו נועד קודם כל כדי להיות פמיניזם נגיש, שנמצא גם בפריפריה. אנחנו לא מגיעות מעמדה פטרונית, אנחנו מגיעות כנשים שסובלות מהשיטה ולא מוכנות לקבל את זה. אנחנו מציעות את זה לעוברים ולשבים. ההזמנה מיועדת לבני/ות כל המינים, כל העדות, כל הלאומים. ללא אפליה על רקע משקל, גובה וגיל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by