בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
על סדר היום 
אנני ואתה נשנה את העולם 
 
  צילום: GettyImages    
על סדר היום |
 
סנונית ליס

הזמרת אנני לנוקס יצאה נגד התנהלות ישראל וצה"ל בעזה, אבל היא ממש לא לבד. קבלו את 10 הציטוטים הכי אנטי-ישראליים של כל הזמנים: מנאום העלוקות של מייקל ג'קסון עד הטינופים של מל גיבסון (וכן, גם אביב גפן בפנים)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הם התברכו בכשרון רב וחלקם אף במראה מצודד, אך כנראה חשים שהחמיצו קריירה מבטיחה כפוליטיקאים או כמגשרי סכסוכים. במהלך השנים, סלבס רבים חשו צורך לחלוק עם האנושות דעות לא מחמיאות בנוגע ליהדות או למצב הבטחוני באזורינו. התבטאותה של אנני לנוקס שלחה אותנו להזכר בכמה מהן.
 

אנני לנוקס: שרי כל הממשלות - דרשו הפסקת אש (ינואר 2009)

 יצאה בחריפות נגד המבצע
  יצאה בחריפות נגד המבצע  
 צילום: GettyImages 
 
לזמרת הבריטית אנני לנוקס קשר הדוק עם ישראל – בעלה לשעבר הוא הבמאי הישראלי אורי פרוכטמן. למרות זאת, לנוקס, פעילה ותיקה למען זכויות אדם, לא נמנעת מלהתבטא נגד התנהלותה הבטחונית של ישראל. בעצרת מחאה שהתרחשה בלונדון ב-3 בינואר, ימים ספורים לאחר תחילת מבצע "עופרת יצוקה", יצאה לנוקס בחריפות נגד המבצע ואמרה כי "מתחת לענני העשן יש ילדים, נשים, אמהות ואבות תמימים - 1.5 מליון אזרחים רגילים שתקועים בעזה, אין מנצחים, כשזה מגיע למוות יש רק מפסידים. אנחנו קוראים לשרי כל הממשלות ליטול אחריות ולדרוש הפסקת אש מידית ומוחלטת - אני חרדה לחשוב אילו מראות נראה אם ישראל תכנס לעזה". בדבריה לא התייחסה לנוקס לירי הטילים לעבר ישראל.
 

קט סטיבנס: "היהדות היא דת לכאורה" (1998)

לא מעריץ גדול
 לא מעריץ גדול 
 צילום: GettyImages 
 
זה לא סוד שהזמר שבעבר ענה לשם קט סטיבנס, התאסלם ושינה את שמו ליוסוף איסלאם, אינו מעריץ גדול של ישראל. במהלך השנים הוא שחרר לא מעט התבטאויות מקוממות. במהלך אירוע התרמה לחמאס בטורנטו, קנדה ב-1998 אמר שישראל היא "מדינה לכאורה" שנוסדה על ידי "דת לכאורה". באותו נאום תיאר את ירושלים כמרכזה של ארץ קדושה "בגלל הקשר שלה עם אללה", ואמר: "כל כך הרבה אנשי אמונה גורשו מהאזור בשביל לפנות מקום למה? אותה דת לכאורה בחסות היהודים".
 
 

מייקל ג'קסון: "היהודים הם כמו עלוקות" (2003)

"היהודים הם כמו עלוקות"
 "היהודים הם כמו עלוקות" 
 צילום: GettyImages 
 
במהלך שיחת טלפון שהוקלטה עם יועצו לשעבר, דיטר ווינטר, אמר הזמר שנחשב בעבר למלך הפופ: "הם (היהודים – ס.ל) כמו עלוקות, הם נטפלים לאדם הכי פופולארי בעולם, מרוויחים הרבה כסף, בתים גדולים, מכוניות, ומרוששים אותו. זו קונספירציה. היהודים עושים את זה בכוונה". בתגובה אמר עורך דינו שהשיחה הוקלטה ללא ידיעתו. לא מנחם במיוחד.
 

רוג'ר ווטרס: "הפילו את החומה" (יוני, 2006)

"זה מטורף"
 "זה מטורף" 
 צילום: GettyImages 
 
ווטרס, מייסד הפינק פלויד, יצר כמה מהאלבומים הטובים שהוקלטו אי פעם, ובינהם "החומה". בביקורו בישראל שבמהלכו הופיע בנווה שלום ב-2006, הוא השאיר את חותמו גם על גדר ההפרדה בגדה המערבית וכתב עליה: "הפילו את החומה". באותה הזדמנות אמר לעיתונאים: "זהו מבנה נוראי, ראיתי תמונות שלו ושמעתי עליו אבל מי שלא מבקר כאן, לא יכול לדמיין עד כמה הוא אכזרי. עצוב לראות אנשים שצריכים לעבור דרך הפתחים הקטנים שבגדר, זה מטורף". ווטרס לא התייחס לפיגועי הטרור שיצרו את הצורך בגדר ההפרדה. גם הזמר דמיאן רייס, אגב, חתם על גדר ההפרדה במחאה על הקמתה.
 

מל גיבסון: "יהודים דפוקים, היהודים אחראים לכל המלחמות בעולם" (יולי 2006)

פלט שפע הערות אנטישמיות
 פלט שפע הערות אנטישמיות 
 צילום: GettyImages 
 
ביולי 2006, לאחר שנעצר בעוון נהיגה בשכרות, פלט השחקן והבמאי מל גיבסון שפע הערות אנטישמיות לעבר שוטרים שהסיעו אותו לתחנת המשטרה. בין השאר אמר גיבסון: "יהודים דפוקים, היהודים אחראים לכל המלחמות בעולם". בהמשך התנצל על דבריו ותלה אותם בביקורות החריפות על סרטו "הפסיון של ישו", אלא שאמירות של אביו שפכו אור אחר על מקור דעותיו. הוטון גיבסון הסביר ב-2004 לניו יורק טיימס שאינו מאמין שארגון הטרור שבראשות אוסאמה בן-לאדן אחראי להתקפות על מרכז המסחר העולמי. "כל אחד יכול לארגן רשימת נוסעים - אז מה קרה? המטוסים רוסקו בשלט רחוק", אמר האב הדעתן לניו יורק טיימס.
 

ג'ולייט בינוש: "אי אפשר להשאר אדישים לפשעים המתרחשים במזרח התיכון" (מרץ 2002)

"אי אפשר להשאר אדישים"
 "אי אפשר להשאר אדישים" 
 צילום: GettyImages 
 
השחקנית הצרפתיה ג'ולייט בינוש השתתפה במרץ 2002 בהפגנת מחאה שהתרחשה בפריז נגד פעילות ישראל בשטחים. ההפגנה אמנם עמדה בסימן "שלום צודק ומעשי במזרח התיכון" אך חלק מהמפגינים הביעו דעות אנטי ישראליות ואף נשאו שלטים עליהם נכתב "שרון – פושע מלחמה בתפקיד". באותה הפגנה אמרה בינוש: "אי אפשר להשאר אדישים לפשעים המתרחשים במזרח התיכון". מאוחר יותר, כשהצטלמה לסרטו של עמוס גיטאי "התנתקות", אמרה לעיתון "הארץ": "אני עדיין חושבת שהפינוי היה הכרחי, אבל גם מבינה מה זה אומר כשמודיעים למשפחות שלמות, הורים וילדים, שהן צריכות לקום ולעזוב את הבית. אני רק מקווה שזה לא גרם להם להפוך לקיצונים".
 

מיקיס תאודורקיס: "המדינה הקטנה הזו היא שורש הרוע" (נובמבר 2003)

"העם היווני לא ניחן בפנאטיות של היהודים"
 "העם היווני לא ניחן בפנאטיות של היהודים" 
 צילום: GettyImages 
 
במסיבת עיתונאים לרגל הוצאת ספר שכתב אמר המלחין היווני המפורסם: "היום אפשר לומר שהאומה הקטנה הזו היא שורש הרוע. היא בעלת חשיבות עצמית ועקשנות רעה". הוא לא הסתפק בכך והמשיך: "אנחנו עם מאוד רגוע ולא הפכנו לאגרסיבים כמוהם משום שיש לנו יותר היסטוריה. להם יש רק את אברהם ויעקב, שהם צללים, בשעה שלנו יש את כל פריקלס (מדינאי ומצביא ביוון העתיקה). דמיינו מה היו קורה ביוון אם היתה לנו האגרסיביות של היהודים? העם היווני לא ניחן בפנאטיות של היהודים".
 

בל אנד סבסטיאן: "לא נשוב לתל-אביב עד שהכיבוש יסתיים" (אפריל 2005)

לא יחזור בקרוב
 לא יחזור בקרוב 
 צילום: GettyImages 
 
חברי להקת האינדי הסקוטית Belle & Sebastian ביקרו בישראל וברשות הפלסטינית ב-2005, כחלק ממסע יחסי ציבור נגד גדר ההפרדה בשליחות ארגון War On Want. לאחר אותו ביקור, שחררו חברי ההרכב, סטיוארט מורדוך וכריסטיאן גדס התבטאויות נגד ישראל ומדיניותה. גדס כתב בפורום הלהקה: "הרגשתי שלא בנוח להופיע בתל אביב ולא אחזור לשם עם ההרכב עד שהכיבוש יסתיים". בתגובה לדברי גולש ישראלי כתב גדס ש"ישראל בבסיסה היא מדינת העולם הראשון בעוד שלא פגשתי פלסטיני אחד שחייו לא נהרסו באופן מוחלט על ידי הכיבוש".
 

אביב גפן: "הייתי יכול להיות המחבל המתאבד הבא" (אפריל 2005)

"מתייחסים לפלסטינים כמו אל חרא"
 "מתייחסים לפלסטינים כמו אל חרא" 
 צילום: יח"צ 
 
אביב גפן, שהתלווה לחברי הלהקה בביקורם בישראל, היה זה שסיפק את הציטוטים מטרידים לכתבתו של העיתונאי הבריטי גרי מלהולנד מהמגזין Q שסיקר את הביקור: "אני חושב שאנחנו מתייחסים לפלסטינים כמו אל חרא - אם אמא שלי היתה עומדת במחסום, וסופגת דחיפות, שאלות וצעקות, אולי הייתי יכול להיות המחבל המתאבד הבא. אני מבין את ההרגשה - בואו נחזור לקווי 67', נפנה את כל המתנחלים, חיים או מתים, ונתחיל מחדש". בכתבה, אגב, ציין גפן שלדעתו לפחות 70% מהישראלים חושבים כמותו.

גם בריאן אינו מתבטא נגד ישראל
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by