בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המרגל שתקע את בריטני 
 
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "דרדוויל", "השתול", "הכוכבים של שלומי" ועוד טרום בכורה של "שחקי אותה כמו בקהאם". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דרדוויל

 
Daredevil

תאונה רדיואקטיבית מותירה את הילד היתום מאט מרדוק עיוור. ללא חוש הראייה, מתחדדים ארבעת חושיו האחרים של מאט והוא מפתח כוחות מיוחדים, המאפשרים לו לחוש ו"לראות" הרבה יותר טוב מבני אדם אחרים. שנים אחר כך, הילד מרדוק גדל להיות עורך דין מצליח (בן אפלק), ובלילות הוא עוטה עליו את חליפת "דרדוויל" ויוצא, חסר פחד, להילחם בפשיעה הניו-יורקית הגואה. מבוסס על סדרת קומיקס מבית מארבל ("סופרמן"," ספיידרמן", "בטמן"). עם: ג'ניפר גארנר, מייקל סי דאנקן.

במאי: מרק סטיבן ג'ונסון (סיימון בירץ'), 103 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנה)
 
Slant Magazine: מכוער, מפוזר, חסר הומור ונטול חן לחלוטין. קולין פארל בלתי נסבל, בן אפלק חסר הבעה ובכלל הסרט משופע ביותר מדי משפטים בומבסטיים ודימויים קלישאתיים שנדמה שנשארו בסביבה עוד מהקליפ של "נובמבר ריין" של גאנז אנד רוזס (שושנים, מפלצות כנסייה, גשם).

Box Office Magazine: היוצרים קפצו מעל הפופיק ושזרו יותר מדי עלילות ביחד, יותר מדי דמויות ויותר מדי נסיבות מכדי שמשהו מזה יגרום הנאה מושלמת או יגיע למיצוי מלא. הבמאי מסתמך על קטעי האקשן שיכסו על התסריט הדל - ואלו באמת סצינות מעולות שבוימו על ידי אנשי המטריקס והמלאכיות של צ'ארלי.

E! Online: האווירה הקשוחה והאפלה של הסרט עשויה להפחיד כמה מהילדים בקהל. ליהוק מדויק של כל השחקנים, מלבד בן אפלק. הוא ממש לא משכנע והקטעים בכיכובו נראים מאולצים. לא כישלון מוחלט כמו "בטמן ורובין", לא מרתק כמו "X-מן" ולא משעשע כמו "ספיידרמן". הציון - שבע.

ואודליה ברקין מסכמת: סרט גרוע, נטול דמיון וממש לא מומלץ לילדים. אפילו אני שחובבת מדע בדיוני אקטיבי סטייל באפי ונהנית לראות מכות וקטעי אקשן מהוקצעים, קצת נרתעתי מהברוטליות שבסרט (בעיקר הרצח של הדוד החביב בעזרת מהדקים - צריך לראות כדי להבין). את קולין פארל אני מכירה בעיקר כאיש שתקע את בריטני, ומבחינתי הוא עדיין לא הרבה יותר מזה - רוברט קרלייל וואנה בי, שלא שמע על משחק באמצעות דקויות. הוא מנסה להציג דמות פסיכוטית גדולה מהחיים ומזכיר יותר פינצ'ר ננסי שנתקף בשיגעון גדלות. שווה צפייה רק בשל המראה הטוב וחיטוביהם של שני הגיבורים הראשיים. אפשר לוותר.
 

השתול

 
The Recruit

ג'יימס קלייטון (קולין פארל) הוא אחד מהבחורים המבריקים ביותר במדינה - והוא בדיוק האדם שוולטר בורק (אל פאצ'ינו) רוצה בסוכנות שלו, ב- CIA. ג'יימס רואה ב-CIA כתחלופה לחייו השגרתיים, אבל לפני שהוא יהפוך לסוכן חשאי עליו לשרוד את תוכנית האימונים הסודית של הסוכנות. בעוד שבורק מלמד את ג'יימס את כל אשר עליו לדעת, את כל כללי המשחק, נופל ג'יימס בדבר אחד - הוא מתאהב בליילה (בריג'ט מוינהן), חברתו לקורס. אבל בדיוק כאשר מתחיל ג'יימס לתהות לגבי עתידו בתוכנית, בורק מגייס אותו למשימה חשובה - לחשוף חפרפרת שנמצאת בקורס.

במאי: רוג'ר דונלדסון (קוקטייל, פסגת דנטה, מין מסוכן), 105 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרה)
 
 
Slant Magazine: סרט שיאהבו רק אנשי ימין שמרניים. לא ברור מדוע שחקן בקנה המידה של פאצ'ינו לוקח על עצמו כזה תסריט חסר-חיים וקלישאתי. קולין פארל די חינני אבל זה לא מספיק להציל את הסרט.

Box Office Magazine: סרט מותח שמציע לקהל את המוטו - שום דבר הוא לא כמו מה שהוא נראה.
פארל בהופעה מדויקת ומצוינת ופאצ'נו בהופעה רדומה קצת. אפשר לראות.

E! Online: הסרט כל כך עסוק בליצור תפניות ופיתולים בעלילה, עד שהוא לא מצליח למצוא את הקצב שלו. פאצ'ינו ממש בלתי נסבל עם הנאומים הצדקנים והפילוסופיים שלו. חצי "משחקי ריגול" וחצי "יום אימונים מסוכן", ובעיקר מבולגן. הציון: שש וחצי.
 

הכוכבים של שלומי

 
שלומי (אושרי כהן) דואג לכולם. הוא מאכיל את סבא שלו (אריה אליאס), רוחץ אותו ומקשיב לזיכרונותיו. הוא מזכיר לאחיו הגדול לקחת את התרופות בזמן, הוא מרגיע את אמו העצבנית (אסתי זקהיים) ומתווך בינה ובין אביו ההיפוכונדר (אלברט אילוז) שסולק מהבית לאחר שבגד בה. הוא מטפל בתאומים של אחותו הגדולה ודואג שתחזור כל פעם מחדש אל בעלה, ובעיקר דואג שלומי לשמח את כולם בבישול המאכלים האהובים עליהם. שלומי יודע - הם יאכלו ויירגעו. אבל אף אחד לא באמת רואה את שלומי. אפילו שלומי לא באמת רואה את שלומי. עד שיום אחד מעורר מבחן במתמטיקה את חשדות המורים ומנהל בית הספר של שלומי. הם מבינים שמאחורי הנער הרדום מסתתרת אישיות מיוחדת, ובעזרתם ובעזרת בחורה שהוא פוגש (איה קורן) שלומי מצליח לגלות את עצמו.

במאי: שמי זרחין (לילסדה), 94 דקות, ישראל 2003
(למידע על זמני ההקרנה)
 

שחקי אותה כמו בקהאם - טרום בכורה

 
Bend it like Beckham

ג'ס (פרמינדר קיי נדרה) בת ה-18 היא שחקנית כדורגל מוכשרת שמאוהבת בדיוויד בקהאם וחולמת על עתיד בכדורגל מקצועני, אבל משפחתה ההודית דווקא הייתה מעדיפה לו הייתה מתחתנת עם בחור הודי חביב, וסופסוף לומדת לבשל. דרמה קומית.

במאי: גורינדר צ'אדה (מה מתבשל?), 112 דקות, אנגליה 2002
(למידע על זמני ההקרנה)
 
Film Critic: כמו בקהאם זהו סרט חם ומלא נשמה שנראה טוב ומבדר קלות. הבמאית מצליחה להראות את החסרונות והיתרונות שבכל אחת מהתרבויות - הבריטית וההודית, ואת האופן בו הן מעצבות את הנשים שלהן. היה יכול להצליח הרבה יותר אם השחקנים הראשיים היו נותנים הופעות פחות רדודות וחלולות, ולא נראים כאילו הם זורקים את השורות שלהם כבדרך אגב.

Real.com: "בילי אליוט" פוגש את "מזרח הוא מזרח". לכאורה עלילה צפויה וקונפליקט ברור, אבל הגיבורה המשוגעת שלו והטיפוסים, הופכים את הסרט למלא קסם ומלא הומור חם. היה לסרט פוטנציאל להפוך לדרמה מעמיקה אך התסריטאי והבמאית החליטו להשאיר אותו ברמת הקונפליקט הסטריאוטיפי.

Hollywood.com: קשה שלא להתאהב בג'ס. סרט גירל-פאוור מרתק ומבדר. מדגים כיצד כמו בקהאם, גם ג'ס מצליחה לשחק אותה ולקרוא תיגר על חוקי המגדר, החברה והתרבות שלה. לא יצירת מופת אבל בהחלט מרתק.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

עיר האלוהים

הרחק מגן עדן, סיבוב אחרון, באהבה לייזה, נשיקות צרפתיות, אביב

אדפטיישן, קרוקודיל האנטר, כוכב המטמון, שוטרים ללא הפסקה, אביב

האם קולין פארל הוא התגלית החדשה של הוליווד? למה לבן אפלק אין הבעות פנים? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.


כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא של שווה צפייה
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by