בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאמה מומה 
 
 
ניר נון נוה

אילת יגיל, העורכת, הכותבת ומנהלת הפורום שמופקדת לבדה על אתר מומה שנפתח היום מחדש, מבטיחה להשתדל, ואומרת שקוטנר ממשיך לעזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשעה רבע לשמונה הבוקר עלה שוב לאוויר אתר מומה, אנציקלופדית המוסיקה הגדולה בישראל.

האתר, שנסגר לפני כחצי שנה בשל מחסור במזומנים ולאחר שלא נמצא משקיע שיצליח שיאפשר להמשיך ולתפעל את האתר, חוזר לאוויר עם תחושת כבוד ושליחות, אם כי בכוחות מצומצמים.

חזרתו של מומה לאוויר, שנחשפה לראשונה בערוץ "חיים ברשת" של נענע, התאפשרה לבסוף לאחר שהוריה של אלה לורן ז"ל, זמרת שנפטרה לפני כשלוש שנים לפני שהספיקה לפרוץ לשוק, הסכימו לממן את האנציקלופדיה, שתכלול גם אתר הנצחה לזכר בתם.

אילת יגיל, עורכת האתר, בהחלט נרגשת מהעלייה המחודשת. "זו תחושה מדהימה. היה עצב גדול כשהאתר נסגר. האתר כולו נעשה מאהבה והפך למאוד משפחתי, וכשנסגרנו הייתה תחושת כשלון, והנה, עכשיו יש לנו הזדמנות מחודשת. כשנסגרנו, המהומה הרבה והתגובות הכואבות של כל כך הרבה אנשים הראו לנו עד כמה השפענו. היה בחור צעיר לפני גיוס שממש פתח בקמפיין, הקים אתר, הציף את המערכת בפקסים, והמאבק שלו היה מאוד מרגש ומקסים. אנשים לקחו את הירידה שלנו קשה, והנה, עכשיו אנחנו חוזרים אליהם, מחזירים להם על האהבה שהרעיפו עלינו".

- האתר יפעל באותה מתכונת?

"מתכונת דומה. האנציקלופדיה, הפורום ומדור האלבומים החדשים ישארו כמו שהיו. בכל הקשור למגאזין ולרדיו - אין לנו אפשרות להעלות אותם כרגע. אבל יהיו הפיצ'רים שימשיכו להתחדש, קמצוץ חדשות בתחום המוסיקה ותצוגה יותר נרחבת של האמנים".

אחת הבעיות של יגיל היא שכרגע תעבוד על עדכון האתר לבדה. כשמומה נפתח, הוא העסיק לא פחות מ-20 עובדים שכל מטרתם לעדכן ולחדש את האתר כל הזמן. לקראת הסוף היו רק שניים, וכעת יגיל לבדה.

"כיום יש כסף לאדם אחד בלבד, וזה אני" אומרת יגיל, "ואני אשתדל להיות מעודכנת ככל שאני יכולה, להעלות ידיעות, לנהל את הפורום. תוכנית היעד היא כמובן להתרחב. המוטו שלנו הוא להיות אתר המוסיקה של ישראל. לאו דווקא מוסיקה ישראלית אלא מרכז של המוסיקה בכלל".

- קצת גדול על אדם אחד, לא?

"מדובר באדם אחד עם חברים. קוטנר ואחרים עדיין בתמונה ונותנים אינפוט כל הזמן".

- יש לך אינדיקציה לכמה גולשים כבר נכנסו?

"אני יכולה לומר שאנחנו בסך הכל כמה שעות באוויר וכבר יש כמה אלפי כניסות"

- תחושת שליחות?

"שליחות זה נשמע מאוד כמו סוכנות יהודית. אבל יש תחושה שאנחנו היינו אחראים למאגר מידע עצום שלא ניתן היה להגיע אליו בחודשים האחרונים. לכן גם ההתרגשות עכשיו כ"כ גדולה. זה כמו לפתוח כרך אנציקלופדיה ענק ולומר לאנשים 'תתפננו על זה'. כן, במידה מסויימת זו אולי גם תחושת שליחות".

- העובדה שהאתר מוקדש לזכרה של אלה לורן לא מקשה?

"זה עושה את הכל למעט יותר עצוב. קשה לקפוץ ולפרוץ בחגיגות וזיקוקים, כי יש כאן את אלמנט ההנצחה למישהי שאנחנו חבים לה הרבה. זה מאוד עצוב, אבל בזכותה גם מומה מתקיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by