בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
קולנוע 
חלב 100% 
 
  צילום: יח``צ    
קולנוע |
 
דני סגל וליבי בגנו

דני סגל וליבי בגנו מביאים לכם את המועמדים לפרסי הקולנוע בגלובוס הזהב ומהמרים על זוכים בטוחים (שון פן ב"מילק") ועל הפתעות אפשריות (מיקי רורק)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עונת הפרסים ההוליוודית עומדת בפתח וטקס פרסי 'גלובוס הזהב' פותח את החגיגות. אחרי מסיבת העיתונאים העניינית והלא מספקת שקיבלנו בשנה שעברה בעקבות שביתת איגוד התסריטאים, שבה חולקו כזכור פרסי תא הכתבים הזרים של הוליווד ב 31 דקות צפופות ובאווירה מחתרתית וחסרת זוהר, חוזר הטקס השנה לבוורלי הילטון, מקומו הטבעי. לכבוד הטקס ריכזנו את המועמדים המובילים, את ההימורים הבטוחים, וגם את הפנטזיה הפרטית שלנו לגבי הזוכים בעולם מושלם בו מי שמנצח, הוא זה שבאמת מגיע לו.
 

>>>הסרט הטוב – דרמה

ווטרגייט חיה ונושמת "פרוסט/ניקסון"
 ווטרגייט חיה ונושמת "פרוסט/ניקסון" 
 צילום: מתוך הסרט 
 
המועמדים: באופן מפתיע נעדר הסרט 'מילק' מרשימת המועמדים ומפנה מקום ל'הקורא' ול'חלון פנורמי', שהיו שניהם אחריו ברשימת הפייבוריטים. שלושת המועמדים הנוספים הם 'פרוסט\ ניקסון', 'הסיפור המופלא של בנג'מין באטן' ו 'נער החידות ממומביי'. 'בנג'מין באטן' ו'פרוסט\ ניקסון' סוחבים על גבם חמש מועמדויות כל אחד לטקס זה, כמו גם הסרט 'ספק' שלא מועמד לפרס הסרט הטוב, וכן 'נער החידות' ו 'הקורא' שנמצאים לא רחוק מאחור עם ארבע מועמדויות כל אחד.

מי יזכה: 'פרוסט\ ניקסון'. רון האוורד הבמאי הוא שועל טקסים ותיק. ופרשת ווטרגייט והעיסוק בריצ'רד ניקסון ובממשלו המסואב לעולם לא יפסיקו כנראה לרתק את המבקרים והצופים כאחד.

'חלון פנורמי'. האיחוד המיוחל של קייט וליאו תחת שרביט ניצוחו של סאם מנדז ("אמריקן ביוטי") הוא בעיקר סרט על אנשים ועל מערכות היחסים המורכבות ביניהן. זה מספיק בשביל לקחת את הזהב הביתה? לא בטוח
 
 

>>>הסרט הטוב – קומדיה או סרט מוסיקלי

בגלל השירים ומריל סטריפ. "מאמא מיה"
 בגלל השירים ומריל סטריפ. "מאמא מיה" 
 צילום: מתוך הסרט 
 
המועמדים:'ברוז' ו 'חופשייה ומאושרת', שניהם סרטים בריטיים ו 'ויקי כריסטינה ברצלונה', סרטו הספרדי של וודי אלן, שלושתם לא בדיוק קומדיות, מתחרים במחרוזת שירי אבבא המוסרטת 'מאמא מיה' ובקומדיה השחורה 'לקרוא ולשרוף' של האחים כהן, בקטגוריה הייחודית לטקס גלובוס הזהב, שמפריד בין דרמה לקומדיה בקולנוע.

מי יזכה: 'מאמא מיה'. בלוקבאסטר היסטרי עם שירים שכולם אוהבים ומריל סטריפ אחת שכובשת בכל תפקיד שהיא עושה. גם אם זה בזבלון מזמר.

הבחירה שלי: ברוז'. שחקנים מצוינים וסגנון 'לוק סטוקי' אלים ומענג לא עזרו לסרט המוצלח לזכות בבאזז לו הוא ראוי.
 

>>>השחקן הראשי – דרמה

הקאמבק של השנה. רורק ב"המתאגרף"
 הקאמבק של השנה. רורק ב"המתאגרף" 
 צילום: מתוך הסרט 
 
המועמדים: כמויות האיפור שבראד פיט היה צריך לעטות על עצמו בסרטו של דיויד פינצ'ר כשלעצמן צריכות לזכות אותו בפרס כלשהו, אבל התחרות צמודה ביותר בקטגוריית שחקן השנה. שון פן מועמד על תפקידו כהומו הראשון שאייש תפקיד ציבורי בארה"ב בסרט 'מילק', ליאונרדו דיקפריו מועמד על תפקידו ב-'חלון פנורמי', פרנק לנגלה מועמד על תפקידו כריצ'רד ניקסון ב 'פרוסט\ ניקסון' ומיקי רורק מועמד על הקאמבאק המפואר בסרט 'המתאבק'.

מי יזכה: שון פן. הופעתו כהארווי מילק היא המדוברת ביותר השנה. פן כהרגלו, נכנס לדמות במלוא הכוח, מראה, מבטא ומחוות גוף. וכן, לאהוב הומואים זה הכי אין עכשיו.

הבחירה שלי:מיקי רורק. דמותו השבורה והרצוצה של רורק ב"המתאבק" החזירה אותו לזירה (תרתי משמע) עם שבחים מקיר לקיר על גילומו של אדם שחייו מגיעים לצומת דרכים, ועושה חשבון נפש רציני בינו לבין עצמו ומשקם את מערכות היחסים שהזניח.
 

>>>שחקנית ראשית- דרמה

אולי הפעם? ווינסלט ודיקפריו ב"חלון פנורמי"
 אולי הפעם? ווינסלט ודיקפריו ב"חלון פנורמי" 
 צילום: מתוך הסרט 
 
המועמדים: אן הת'אווי מועמדת על תפקידה ב 'רייצ'ל מתחתנת', אנג'ילינה ג'ולי מועמדת על תפקיד אופי מפתיע ב 'ההחלפה' ומריל סטריפ מועמדת עם 'ספק'. סטריפ היא שיאנית גלובוס הזהב של כל הזמנים עם 23 מועמדויות. אם היא תזכה בשתי הקטגוריות שבהן היא מועמדת, יהיו אלו הגלובוסים השביעי והשמיני שלה. כריסטין סקוט תומס מועמדת גם היא על תפקידה כאסירה משוחררת המנסה להשתקם בסרט הכי חם בצרפת בשנה האחרונה 'לאהוב אותך מאז', וקייט ווינסלט סוגרת את הרשימה עם סרטו של בעלה סם מנדז, 'חלון פנורמי'.

מי יזכה: אנג'לינה ג'ולי. אחרי שרשרת של סרטים בינוניים, אנג'י חזרה בגדול השנה עם סרטו של קלינט איסווד שהוכיח לנו שוב שהיא הרבה יותר מאשתו של, אמא של והאשה הכי הורסת ביקום. עם לידת תאומיה המתוקשרת השנה, ג'ולי היא נערת הפוסטר המושלמת לזכייה.

הבחירה שלי: קייט ווינסלט. מגיע לה. אין סיבה אחרת. אחרי 5 מועמדויות בהן יצאה בידיים ריקות, ווינסלט המוערכת צריכה לקבל פסלון רטרואקטיבי. מה גם שבעלה הצליח להוציא ממנה ומהחבר הוותיק (ליאו דיקפריו) הופעה מרגשת ואנושית.
 

>>>שחקן ראשי- קומדיה

שרמנטיות מנצחת. "ויקי כריסטינה ברצלונה"
 שרמנטיות מנצחת. "ויקי כריסטינה ברצלונה" 
 צילום: מתוך הסרט 
 
המועמדים:שתי מועמדויות לשני השחקנים הראשיים ב 'ברוז'', קולין פארל וברנדן גליסון פותחות את הרשימה. חוויאר בארדם מועמד גם הוא על תפקידו כאמן שרמנטי ב 'ויקי כריסטינה ברצלונה' ודסטין הופמן מועמד על תפקידו בקומדיה הרומנטית 'Last Chance Harvey' . ג'יימס פרנקו, ללא ספק אחת ההפתעות של הטקס, מועמד לפרס על תפקיד של סוחר סמים בקומדיית הסטלות 'Pineapple Express'.

מי יזכה: חוויאר בארדם. הוא עדיין חם מזכייתו באוסקר אשתקד על "ארץ קשוחה", וכל גבר שיכול להפיל גם את סקרלט וגם את פנלופה מהרגליים (במקרה של קרוז גם במציאות), לגמרי עושה את זה למבקרים ולצופים כאחד.

הבחירה שלי: קולין פארל. אחרי כמה נפילות קשות בסרטים מחרידים. הילד הרע של הוליווד מצא את הדרך הנכונה לנתב את כל הכעס הזה לתפקיד מצוין בסרט הפשע מהנה.
 

>>>שחקנית ראשית - קומדיה

אין תחרות. הוקינס ב"חופשיה ומאושרת"
 אין תחרות. הוקינס ב"חופשיה ומאושרת" 
 צילום: מתוך הסרט 
 
המועמדים:מריל סטריפ במועמדות שנייה מזמרת את דרכה לגלובוס ב 'מאמא מיה', לצד סאלי הוקינס המקסימה והצחקקנית מ 'חופשייה ומאושרת', רבקה הול היפה והאלגנטית מ 'ויקי כריסטינה ברצלונה', פרנסס מקדורמנד שמנסה להצחיק ב 'לקרוא ולשרוף' ואמה תומפסון שמפלרטטת עם דסטין הופמן ב 'Last Chance Harvey'.

מי יזכה: סאלי הוקינס. תפקידה כפופי, המורה העולצת ומלאת האופטימיות כבש כבר את חבר השופטים בפסטיבל ברלין ואת איגוד המבקרים. הוקינס היא פנים חדשות ורעננות ודווקא בגיל 32 היא עושה את הפריצה הגדולה הראשונה שלה. איך אפשר לא להיות בעדה?


הבחירה שלי: סאלי הוקינס. סורי. אין לה תחרות
 

>>>שחקן המשנה

מי יכול עליו? לדג'ר ב"האביר האפל"
 מי יכול עליו? לדג'ר ב"האביר האפל" 
 צילום: יח"צ 
 
המועמדים:כנראה ש 'רעם טרופי' הצחיק במיוחד את המבקרים הזרים השנה כי הם החליטו לתת מועמדות לשניים משחקני המשנה, טום קרוז ורוברט דאוני ג'וניור. אבל קשה לי להאמין שקרוז או דאוני ג'וניור, כמו גם פיליפ סימור הופמן בתפקידו המדהים ב 'ספק' או ראלף פיינס ב 'הדוכסית' יגנבו את ההצגה למועמד הבטוח לחלוטין היחידי בטקס - הית' לדג'ר המנוח, המועמד על תפקיד הג'וקר ב'האביר האפל' (סרט שנעדר באופן מפתיע מרשימות המועמדים).

מי יזכה:הית' לדג'ר. מוטרף, אפל ועוצר נשימה. כל מילה מיותרת. מותו רק העצים את ההייפ סביב הופעתו

הבחירה שלי: הית' לדג'ר. אלא מה?
 

>>>שחקנית משנה

ברצלונה מעולם לא נראתה כל כך סקסית
 ברצלונה מעולם לא נראתה כל כך סקסית 
 צילום: יח"צ 
 
המועמדים:ויולה דייויס ואיימי אדמס מועמדות שתיהן על תפקידי משנה בסרט 'ספק'. לצידן קייט ווינסלט משתלטת על מועמדות שנייה כקצינת אס.אס ב'הקורא', פנלופה קרוז מאבדת את שפיותה בצורה מקסימה וסקסית ב 'ויקי כריסטינה ברצלונה' ומריסה טומיי מפתה את מיקי רורק כרקדנית אקזוטית ב 'המתאבק'.

מי יזכה: קייט ווינסלט. כנראה שיפצו אותה על ההפסד בקטגוריית השחקנית הראשית. חיייבים לתת לה משהו.

הבחירה שלי: פנלופה קרוז. הורסת, מפתה ואקזוטית. מה צריך יותר?
 
הטקס ישודר בערוץ !E הלילה. השטיח האדום יחל ב-23:00 והטקס עצמו ב-03:00.
שידור ערוך ומתורגם ישודר ביום שני ב-21:00 ובשישי ב-17:30.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by