בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שמנצ'יק, חזור הביתה 
 
 אנדי ריכטר בחליפת הכלבלבים שלו   
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל לא בטוח שאנדי ריכטר עשה בחוכמה כשעזב את המשרה שלו אצל קונאן אובריאן בשביל הסיטקום החצי-חדשני, "אנדי ריכטר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נתחיל בעובדות היבשות: "אנדי ריכטר" (במקור: Andy Richter controls the universe) מגוללת את סיפורו של אנדי, סופר כושל שמנצל את כישרונו לכתיבת מדריכי הפעלה לחברה החמישית בגודלה בארה"ב. מושא אהבתו של אנדי היא ונדי (איירין מולוי, "גרוס פוינט") פקידת הקבלה החדשה, שיוצאת דווקא עם חברו הטוב, קית', שגורם לכולם לעשות את העבודה שלו רק בזכות קסם אישי ומראה חיצוני משובב.

אבל כל זה הוא רק תפאורה למקום ההתרחשות האמיתי של הסדרה: הראש של אנדי. כמעט לכל אחת מהסצינות מוצגות מספר אלטרנטיבות פרי דמיונו, שנכנסות ללא שום אזהרה מוקדמת עד שבחלק מהמקרים, קשה להיות בטוחים אם מה שאנחנו רואים הוא מציאות או דמיון. במסגרת אותם חזיונות זוכה אנדי להכיר את האיש שייסד את החברה שבה הוא עובד, שדואג להזכיר לו כמה חייו עלובים ואיך פעם הכל היה טוב יותר, או לחילופין, מנסה להרשים את ונדי האהובה בשלל דרכים (חכו לסצנת היהלום המשובחת בפרק השני).

למרבה הצער, מה שמייחד את הסדרה הוא גם מה שמפיל אותה: בגלל שכל סצנה מתרחשת מספר פעמים (הרבה דמיון יש לאנדי), אין כמעט מקום לעלילה. כשתנסו להיזכר מה קרה בפרק שראיתם, קרוב לוודאי שמה שתזכרו הוא פנטזיה משעשעת במיוחד ולא יותר מזה.

"אנדי ריכטר" הסדרה, היא הסיבה שלשמה עזב אנדי ריכטר האיש את הכורסה שמימין לקונאן אובריאן. אותה כורסה ממנה נהג לרדת במשך שבע שנים על כל אורח שהגיע לתוכנית. האם היא שווה את זה? לא בטוח. שלא תבינו אותי לא נכון, לשם שינוי יש כאן ניסיון לצאת מהמרובע הקלישאתי של הסיטקומים האמריקניים. חלקים מסויימים בהזיות של אנדי יכולים אפילו להיקרא מבריקים, אבל עדיין, ההרגשה היא שבשביל זה לא היה שווה לפרק את אחד מהצמדים הטובים ביותר שנראו על המסך (ויסלחו לי יעקב ומיקי).

הסדרה משודרת בימי שישי בשעה 21:25, מה שאומר שרוב הישראלי יראו אותה באחד מאלפי השידורים החוזרים בעוד כמה חודשים (ותודה לערוץ שלוש על שעת השידור המצויינת).

בכל מקרה, לא הייתי ממליץ לכם להיקשר יותר מדי ל"אנדי ריכטר": בפוקס, רשת הבית שלה, לא ממש האמינו בה ושיבצו את ששת הפרקים הראשונים שלה כ"סדרת תחליף" במקום סדרה שעפה מהמסכים. בעונה החדשה, שודרו עד כה שמונה פרקים בלבד (מתוך 13 שהופקו) וכרגע לא ברור בכלל אם תהיה עונה שלישית. ("לא ברור" הוא מושג קצת מטעה בהתחשב בעובדה שאנדי ריכטר כבר השתתף בפיילוט של תוכנית אחרת שאמורה לעלות בעונה הבאה).

אני, בכל מקרה, מתכוון לתת עוד צ'אנס ל"אנדי ריכטר". הפוטנציאל שלה, גם בפורמט הנוכחי, לא מומש בפרקים שראיתי. מצד שני, יכול להיות שהוא כן, וזה רק אני שעדיין מחכה לראות שוב את אנדי הישן והרע.

________________________________
''אנדי ריכטר'', שישי ב-21:25, ערוץ 3

האתר הרשמי של הסדרה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by