בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרינג' בימי כולירה 
 
 אנשי התיאטרון הנודד   
 
רענן אביר

רענן אביר חזה ביום רביעי בג'ה פן בשניים מהאקטים המקומיים השווים של התקופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום רביעי בלילה, מועדון הג'ה פן דרוך לקראת הצגת פרסי הפלוצקר. הנוכחים נרגשים, לפחות כמו קהל הגדה השמאלית לפני הצגת סרט אודות פעילת שמאל זרה, שהחליטה לחסום את דרכו של דחפור בגופה, אך כשלה.

בהתאם, גם הקהל נראה לחלוטין לא מהוגן. גבר מגודל, לבוש מכנסי טייטס מינימליים וחולצה פרחונית כתומה, לראשו קסקט ובידו בקבוק בירה, מתנהל לו באיטיות בין המצפים לתחילת הערב. בקבוק בירה זה רעיון מצוין, אני חושב לעצמי. במיוחד מכיוון שהג'ה פן מוכר בקבוק טובורג בשביל 12 ש"ח הערב.

איש הטייטס והחולצה הכתומה עולה לבמה, ואוחז ברישול במיקרופון. אני מבין שמשהו מתרחש, כשהוא מבקש את רשות הקהל לבצע שיר. הסרעפת שלו יורדת, לוקחת תנופה, רגע לפני שקולו העמוק בוקע מפיו כמו עטלף מהגיהנום. הוא דופק ביצוע נהדר ל"בוהמיין רפסודי" של קווין. בסוף קטע השירה הוא מציג עצמו כדרור "אהבה" רומם וחברים (מחווה כלפי הגיטריסט עוזי פינרמן), ומבקש לומר כמה מילים בזכות המלחמה בעיראק, ונגד ההשוואות בין היטלר וסדאם; "האחד בעל פאסון ברלינאי", הוא מסביר ובמשך כמה שניות מחפש אחר תיאור הולם להמשך: "והשני... סתם איזה ערבי שמן עם שני בנים שיש להם שמות של איים בתאילנד". הוא ממשיך בביצועים לבריטני ספירס, נעמי שמר (קריאת "יימח שמה!" נזרקת מהקהל וזוכה למבט חמור מדרור "אהבה") ועוד, כשבין הקטעים הוא מדבר על ענייני היום. אקט מבריק.

אחריו עולה שלישיית "בום פאם". בעצם, עוזי פינרמן נשאר עם הגיטרה על הבמה, ועולים אורי כינרות עם גיטרה נוספת, וטובי, וירטואוז הטובה. השלושה ניגשים ישר לעניין עם חומר מקורי על גבול האתני-צועני פינת ג'אז, וביצועים לשירי רוק באותו גוון. הטובה הזאת נותנת עבודה, אני חושב לעצמי ובאוזני לוחשים "מישהו צריך להחתים אותם".

את הערב סוגר תאטרון הבובות "התאטרון הנודד". כרגיל, פינרמן על הגיטרה, ומאחורי הבובות מוטי ברכר שנתן את המופע שלו עוד מתחילת הערב בקריאות מחוץ לבמה, בתפקיד הקהל ביתי.

רז מתעקש שמצא את אישתו לעתיד בקהל, אני דווקא חולק. לא בדיוק המקום למצוא כוסיות, אבל להעביר ערב מעולה, לעזאזל כן. הערב היה הוכחה ניצחת כנגד כל המלעיזים שטוענים שנתניהו טועה והורג את התרבות. באמת לא צריך תקציבים לתרבות - הנה לכם מופע שהפקתו עלתה שקלים בודדים (אם להניח שדרור "אהבה" ירש, ולא נאלץ לרכוש מכספי ההפקה, את קסקט העור המשובח שלו) ויצא בן זונה.

את דרור "אהבה" וחברים ניתן לראות אחת לחודש ב"גוזניק" במופע אימפרוביזציה של שירה וסטנד-אפ, וזה חינם. התאטרון הנודד - טוב זה מתבקש - נודד מזה שנה וחצי בין מבחר לוקיישנים, כיום בעיקר בתל-אביב. ורצוי לפתוח את העיניים ולחפש הופעות של "בום פאם". מישהו צריך להחתים אותם.

________________________________
טקס פרסי הפלוצקר, ג'ה פן, יום רביעי, 2.4
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by