בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה 
חיים של אחרים 
 
 מוצאים אותם מחדש. ``אבודים``    צילום: יח``צ    
טלוויזיה |
 
תרבות ובידור nana10

כבר התחלנו לאבד את זה, אבל אז סיפרו לנו שהעונה החמישית של "אבודים" עולה היום בארה"ב. לרגל המאורע, כותבי תרבות nana10 בחרו את הדמויות האהובות עליהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג'ק שפרד

בנחישות וברגישות. ג'ק מוביל בראש
 בנחישות וברגישות. ג'ק מוביל בראש 
 צילום: מתוך הסדרה 
 
כמו מטכ"ל בזמן מלחמה, קבוצת כדורסל במשחק מכריע או חברת היי-טק לפני שינוי ארגוני, כך גם ניצולי טיסת אושיאניק 815 לא היו יכולים לשרוד ללא ד"ר ג'ק שפרד. ג'ק, בשבילכם. כי האיש שבאורח הזוי ומקרי לחלוטין הוא מנתח עמוד שדרה, הפך לעמוד השדרה והמרכז הרגשי והאנושי של האבודים.

הוא אדם לא פשוט, ג'ק. מצד אחד הוא יודע מה הוא רוצה, עומד בעקשנות על שלו ונאמן לאמת, שיכולה להביא אותו אפילו להפללה של אביו; מנגד, מדובר באיש אמוציונלי בצורה קיצונית, ההתמסרות הטוטלית שלו למטופליו כבר הובילה אותו פעם אחת לנישואים, ובעונה הקרובה – אם ירצו השם ומפיקי ABC – גם למימוש האהבה שלו לקייט. זו שהמשיכה אליה והחשש ממנה שקולים.

זה לא פשוט לנחות על אי בודד, בטח לא ללא מזון או ציוד, ועם חבורה מגוונת ומבולבלת כל כך של אנשים מכל העולם. אבל כדי שטרגדיה כזו לא תסתיים באסון, בחרו האבודים לשים את מבטחם באיש עם המבט הכריזמטי, המבוייש אך הנחוש. כי מה שעובד כבר 7 עונות עם הרגישות והנחישות של ג'ק באואר, חייב ללכת גם על אי בודד. (שגיא ניר)
 

קייט אוסטן

יש לה את כל הנתונים. קייט
 יש לה את כל הנתונים. קייט 
 צילום: יח"צ 
 
הידעתם? קייט הייתה אמורה להיות מנהיגת השורדים על האי האבוד והמטורף. ג'ק מצידו היה אמור למות כבר בפרקים הראשונים, בעודו נאכל על ידי המפלצת המסתורית. אבל הכותבים, שחששו שקהל הצופים יעזוב אותם בזעם, הקריבו בסוף את הטייס המסכן, במקום את הרופא המסוקס. כך לפחות כתוב ב"לוסטפדיה", האינציקלופדיה של "אבודים", שהוכנה על ידי מעריצים משועממים במיוחד עד נטולי חיים לחלוטין, עבור צופים מאותגרי נפתולי עלילה סבוכים כמיטב מסורת ג'יי.ג'יי אברמס. ומי אני שאפקפק באנשים שיש להם מספיק זמן כדי להגות תכניות נקמה יצירתיות במיוחד.

אם תשאלו אותי, די חבל שקייט לא הפכה להיות מנהיגת הסדרה. בינינו, יש לה את כל הנתונים להיות כזו: מצד אחד היא נקבת אלפא למהדרין, שבין מסע הרפתקאות אחד למשנהו, משתרללת להנאתה עם שני הגברים השווים ביותר בסדרה; מצד שני היא עמוקה ומיוסרת מספיק כדי לתת קונטרה להיותה כוסית על. כן, קייט אוסטן, את השורדת שלי, עכשיו תזוזי קצת ותשאירי אותי לבד רגע עם סוייר. (נילי אורן)
 

ג'יימס "סוייר" פורד

סוייר תעשה לי נמש
 סוייר תעשה לי נמש 
 צילום: מתוך הסדרה 
 
כמו תמיד, גם במקרה הזה העולם מתחלק לשני חלקים: מחנה ג'ק (מת'יו פוקס) ומחנה סוייר (ג'וש הולווי). וזה לא שיש לי משהו נגד הראשון (אם כי הוא באמת היסטרי מידי), אבל אני לגמרי משתייכת למחנה השני. קראו לי קלישאה, עוד אחת שנמשכת לילד הרע, אבל מה לעשות, מדובר בעובדה - כשהייתי ילדה זה היה דילן מקיי, היום זה סוייר. הוא האנטיתזה לג'ק שפרד - המנהיג, הרופא, האחראי ומייצג את כל מה שהעולם המודרני דוחה. אבל סוייר, על בטלנותו, נכלוליותו וחוצפתו, וכנראה שדווקא בגללם, מצליח להיות הגבר המושלם – גם תולעת ספרים וגם התשובה האנושית לאידיאל היופי הקלאסי שעד כה גולם באמצעות פסל יווני.

המבטא הדרומי, הגומות, הביטחון העצמי, המבט הערמומי מבעד לעיניים כחולות, השיער הארוך, הקוביות בבטן, התשובות המתחכמות, החספוס הגברי, המצ'ואיזם, משקפי הראיה השבורים, ואני יכולה להמשיך, כל אלה, גורמים לי לרצות לצאת אל השמש, לגדל נמשים, לזכות לכינוי הממיס "פרקלס" (freckles) וללחוש לו באוזן: ג'יימס "סוייר" פורד, תעשה לי ילד. (ענת זהר)
 
 

צ'ארלי פייס

מסומם בחייו, גיבור במותו. צ'ארלי
 מסומם בחייו, גיבור במותו. צ'ארלי 
 צילום: יח"צ 
 
"היום בו פגשתי אותך", כתב צ'ארלי על פתק כשניסה לצרוב על הנייר חמישה רגעים משמעותיים בחייו, בזמן שידע על פי חזיונותיו של דזמונד שמותו קרב וקיווה שהפתק הזה יגיע לקלייר שבה התאהב עוד בתחילת הסדרה.

כבר מהפרק הראשון, במשך ארבע עונות, יוצרי "אבודים" הטמיעו רפרנסים בולטים לתרבות הפופ העכשווית, כשצ'ארלי היווה את הסממן המרכזי שלה בסדרה. עם רמיזות שהפכו אותו לבר השוואה לנואל גלאגר מאואזיס, החל בסגנון המוזיקלי, עיר הילדות (מנצ'סטר), ההתמכרות לסמים וכלה בליאם, האח שמנהיג את הלהקות שהם חברים בהן. עם נתוני פתיחה כאלה, לא נשאר לו הרבה סיכוי אלא להיות אבוד עוד הרבה לפני שהגיע לאי, ולו רק בגלל שתמיד מצא עצמו בתפקיד הסיידקיק של אחיו ונאלץ לאכול את פירורי התהילה, ולהוכיח את עצמו בכמה רמות מעבר למה שהיה נדרש מכל אחד אחר.

רוקסטאר בחייו, מסומם לפרקים וגיבור במותו, עזב צ'ארלי את הסדרה פרק אחד לפני סיום העונה השלישית בסצינה הירואית, מורטת עצבים, ושוברת לב, כשהוא משאיר אחריו זכרון מתוק, ואזהרה לחבריו שלא לבטוח בטיפוסים המפוקפקים שמגיעים על ספינת המטען במטרה להציל אותם.

מנקודת מבט מסויימת, מיותר להתייחס לצ'ארלי רגע לפני העונה החמישית, אבל עצם העובדה שמוות על האי ובסביבתו התברר כחסר כל חשיבות אפילו אם מצאו את הגופה שלך וגם ההופעה בהזיות של הארלי, מעידה על כך שאולי עוד נזכה לצפות בו מוביל את האבודים לחוף מבטחים, בין אם על האי או מחוצה לו, ואולי מבצע את "You All Everybody" של דרייב שאפט. (אלכס פולונסקי)
 

בנג'מין ליינוס

האבוד האמיתי. ליינוס
 האבוד האמיתי. ליינוס 
 צילום: יח"צ 
 
קשה לתאר איך "אבודים" היתה נראית אם בנג'מין ליינוס לא היה נכנס לתמונה בעונה השנייה. סביר להניח שהיינו נאלצים לצפות בהנהגה הקורקטית של ג'ק, בתיאבון הבריא של הוגו, בקוריאניות הזוגית של ג'ין וסאן, בבדיחות הקרש של סוייר, בכמיהה לתשובות של לוק ובשיער מלא הברק של קייט. ליינוס הוא הגרג של יוזמת דארמה, כי אלא אם קוראים לה שרה סילברמן, כמה בחורה טלוויזיונית יכולה להיות משעשעת אם לא תלוי לה הומו או קרמר על המרפק.

מאז שבן הופיע, "האחרים" קיבלו את הלגיטימציה להיות אנשים עם פנים. השקר שלו על הנרי גייל שנחת על האי בעזרת כדור פורח הוא המאורע המחולל האמיתי של הסדרה. אם עד אז ניצולי אושיאניק נלחמו בנהמות, אנשים ללא זהות שנושאים לפידים והוריקן שחור ומיניאטורי, ליינוס שדרג פלאים את המסתורין, השאלות, התככים והקרב על המנהיגות בין לוק לג'ק, כלומר המחלוקת הפילוסופית שעדיין לא נפתרה בין האמונה לרציונל.

בנג'מין, בעל העיניים הבהירות והאישונים הרחוקים ביותר מהרשתית שתראו אי פעם, הוא אחת מהדמויות הטלוויזיוניות הכי מורכבות שעלו אי פעם על המסך. הוא נע בין טוב לרע, בין מיזנטרופיה מטרידה לאג'נדה חברתית עמוקה, בין עוצמה אדירה לחולשה מתרפסת ובלתי נסבלת, בין הדמות האהובה ביותר לדמות השנואה ביותר, בין סימן שאלה גדול לשלושה סימני קריאה עם הספרה 1 בסוף. בין כל הדמויות ב"אבודים", דווקא בנג'מין ליינוס הוא האבוד האמיתי היחיד. כל השאר סתם אחרים. (פיני אסקל)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by