בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אין הכרעה על ההקלות לערוץ 10 
 
 
מערכת מיקסר

ועדת יצחקי שדנה ביומיים האחרונים בנושא מתן הקלות לערוץ, העבירה את ההחלטה בנושא לוועדת השרים לענייני חקיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה אביגדור יצחקי, לא הצליחה להגיע גם היום להכרעה בסוגיית ההקלות לערוץ 10. כעת יועבר הנושא לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה ברשות שר המשפטים טומי לפיד, שתתכנס ביום רביעי.

בוועדה חברים מנכ"ל משרד התקשורת, עו"ד אורי אולניק, ונציגי משרדי האוצר, המשפטים ומועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

מוקדם יותר הודיעו היום אנשי פורום היוצרים, ארגון גג המורכב משבעת איגודי היוצרים הרשמיים בישראל, כי הם מתנגדים למתן הקלות לערוץ 10 בהפקה מקורית. בשימוע שהתקיים במשרד התקשורת בנושא עתידו של הערוץ, ונמשך גם היום משעות הבוקר, הביעו אנשי הפורום את התנגדותם הנחרצת למתן הקלות לערוץ.

בפורום טוענים כי ערוץ 10 מנסה להפעיל לחץ על היוצרים, תוך הימנעות מתשלום חובות ליוצרים ערב הפסח, ודורשים את תשלום החובות באופן מיידי.

נציגי הפורום, עו"ד שחר ולנר, אייל מלובן ויורם מלובן, טענו בשימוע כי הסיבה למשבר הכלכלי של הערוץ אינה ולא היתה מעולם חובת הערוץ להפקה מקורית, שכן ערוץ 10 נמנע בפועל עד לרגע זה מלהפיק את מכסת ההפקות בה הוא מחוייב. "בפועל ביצע ערוץ 10 אחוז מזערי מהמכסה בה הוא מחוייב, ובעזות מצחו אף לא טרח לשלם בגין ההפקות הבודדות שכבר כן ביצע".

"פורום היוצרים מכיר בחשיבות קיומו של ערוץ מסחרי נוסף, במטרה כי יצמח שוק בריא, חופשי ותחרותי", נאמר בהודעה, "אולם, ללא החובה הציבורית המינימאלית להפקות מקור, כפי שמחוייב ערוץ מסחרי כלפי הציבור, בתמורה לזיכיון השידור שקיבל מהציבור, אין מדובר אלא בערוץ נישה נוסף, שהאינטרס הציבורי מחייב את סגירתו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by