בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוי ויי בלילה 
 
 
דרור נובלמן

דרור נובלמן נפעם מההתרחשויות הביזאריות באולפן הלילה החצוף והנועז של "הצנועות והחסודות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלוש החסודות מסבות באולפן שמזכיר מאוד את הסט של פיני הגדול (רק בצבעי פסטל), ומחליפות חיוכים שתכף יפסקו. החסודות הפעם הן הדר פריש (אם לילדים שעושה רושם דומיננטי בתחילה, אך נזרקת הצידה כעבור זמן קצר), יפעת ארליך (מתנחלת נשואה, שלובשת כובע בסגנון בן-עמי קרטר, מנהיג הכושים העבריים) ושהרה בלאו (רווקה עטוית שחורים בסגנון מורטישיה אדאמס).

הבנות מביטות בנועזות במצלמה, ומבטיחות לעסוק ב"דברים שטרם דיברו עליהם במגזר הדתי", כמו גידול ילדים, רווקות, ו... (בלחישה) זוגות מעורבים.

התוכנית נפתחת בכך שכל אחת חושפת בעיה מחייה האישיים; פריש מתלבטת איך מספרים לילדים על מסכות האב"כ, בן עמי קרטר מתלוננת על ריבוי תאונות הדרכים בשטחים ("עכשיו כולם מתים בזמן האחרון") ובלאו חושפת את ה"מגזר שאין לו אלוהים - הרווקים", ומזמינה לאולפן את האורחת הראשונה.

אותה אורחת, שככל הנראה לבשה את הפאה שלה הפוך, מקבילה את פני הנוכחות בצעקת "שלום חסודות" אימתנית, ומדקלמת בחרוזים, על חיי הרווקות (היא כבר בת 23). החמשיר בסגנון דידי מנוסי נמשך ונמשך, ובינתיים מתגלים רסיסים של עוינות עזה בין בלאו הרווקה לחובשת הכובע הנשואה. מערכת היחסים הטעונה בין שתי אלו מרתקת. בכל שניה הן עשויות למחוק את החיוכים וללפות זו את רעותה בחניקת מוות.

כשבלאו מתרעמת על גילה הצעיר של האורחת שאמורה לייצג את הרווקות, מתנפלת עליה הכובענית וטוענת "נמאס כבר לשמוע עליכן, תעשו מאמץ ותתחתנו!", אחר כך היא מרגיעה את בלאו ומספרת על אישה שילדה בגיל חמישים ושמונה. היא לא שוכחת לזקור למצלמה, כבדרך אגב, קמיצה עטורה בטבעת.

בלאו לא שותקת לעריצת הנישואים, וקוראת בזכות ערכים כמו אהבה וחברות. נאום שלא מרשים את קרטר, אשר שולפת את נשק יום הדין, ובקור רוח מצמרר פולטת: "את בקבוצת סיכון גבוהה להיות חלק מזוג מעורב". זהו זה. הפצצה נפלה. בלאו מחווירה עוד יותר, והמרשעת הנשואה משחקת שוב בטבעת ומסכמת ברחמים: "מי שנקלעה למצב כזה ועדייו חשוב לה להתחתן, אז מותר לה להתחתן עם חילוני".

החלק הבא בתוכנית נקרא "עליזה בארץ הכלות", טלנובלה שאמורה ללוות בחורה מהפגישה הראשונה ועד שבירת הכוס (מוטיב חוזר). הבעל המיועד משתייך כנראה לנוער הגבעות, כך שגם סטטוס ה"נשואה", עלול להתחלף במשהו פחות נעים במהרה, ברם אין לשכוח, שהנורא מכל הוא להיות רווקה, וזו גם הסיבה שעליזה מחייכת בעיניים נוצצות: "חסד גדול עשה עימדי הקדוש ברוך הוא".

באולפן מארחות הבנות זוג מעורב (הוא דתי היא חילונית), לדיון משמים על גידול ילדים, יחס לחגים וכו'. את הדיון מנווטת ארליך הכובענית בתקיפות. בעיקר מעניין אותה נושא הוויתורים (שכמתנחלת בוודאי קרוב לליבה), אבל הזוג לא מספק את הסחורה. המחלוקת היחידה שהתגלעה ביניהם אי פעם הייתה סביב חג השבועות (בשבילה זה חג חקלאי, בשבילו דתי). השעמום נשבר עם זאת, בפיסות מידע שימושי, שצצות בסגנון פופ-אפ וידאו ב-MTV: "זוגות מעורבים בוחרים לעיתים בצמחונות כפתרון לבעיית הכשרות", "פשרה טריטוריאלית - רבים מהזוגות בוחרים לגור באזורים מעורבים", או הפייבוריט שלי, "דוגמא לזוג מעורב - אביגדור (איווט) ליברמן ואשתו".

הדר פריש הצרודה, שנדחקה ממעמדה ואפילו מהמושב שלה לטובת האורחים, מנסה לעורר פרובוקציה: "מה בעניין דיני אישות וטהרה?", אבל הזוג מתחמק.

לכובענית ברור שעליה להציל את המצב, היא ניגשת למצלמה ומקריאה מונולוג ארוך על בעלה. היא חוזרת עשרות פעמים על המילה "בעלי" בהטיות שונות, כולל, למרבה הזוועה, "בעלי הוא זה שבעל אותי". בלאו רועדת בכיסאה בחמת זעם.

"היפות והחסודות" היא תוכנית עם פוטנציאל ענק; כל מה שצריך לעשות זה להחליף את הסט הנעים והאורחים בזירת גלאדיאטורים, לתת לבנות כמה גרזנים, ולשנות את השם ל"הצמוקות והמחוסלות". עד שזה יקרה מדובר בעוד מוצר פרווה מבית מדרשו של אורי אורבך, שתיכף יצוץ על המרקע כהוכחה חיה לכך שיש מקרים בהם עדיף להישאר רווקה.

_________________________________
הצנועות והחסודות, א'-ה' ב-21:30, ערוץ תכלת
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by