בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הערוץ השני יכולים לחפש את החברים שלהם" 
 
 
ניר נון נוה

במועצת יש"ע הכריזו חרם על חברת החדשות של הערוץ השני. "הם חזקים, אבל גם אנחנו חזקים. עשו עלינו אמבוש ולא נשתוק על זה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי מועצת יש"ע לא מתראיינים עבור תוכניות חברת החדשות של הערוץ השני. גם לא מעבירים מידע, ובכלל, ניתקו כל קשר. מדובר בחרם באופן רשמי. מועצת יש"ע מחרימה את חברת החדשות של הערוץ השני. הם לא מוכנים להבליג על מה שהם מכנים "אמבוש".

"במהלך השנה האחרונה חדשות ערוץ 2 תקעו לנו גולים", מסביר דובר מועצת יש"ע, יהושע מור יוסף. "אמרנו בסדר, נבליג על זה. אבל אחרי מה שקרה בשבוע שעבר, אנחנו לא מוכנים לעבור לסדר היום".

- ומה קרה?

"עשינו ישיבת חירום על הגזירות הכלכליות החדשות שמקפחות את המתנחלים, ואז קיבלנו פניה מאילן לייזרוביץ' שהם רוצים לשדר מהישיבה. זה היה מפתיע, שהם רוצים, אבל בסדר. הגיעה ניידת, היה מאורגן, והם רצו לראיין את בנצי ליברמן (יו"ר מועצת יש"ע; נ.נ.). אבל זה היה ראיון עם אמבוש. הם הביאו מולו את מנכ"ל שלום עכשיו, לא נתנו לו לדבר כמעט, אח"כ גם שיחזרו כתבה עם אי-דיוקים ובנוסף לכל עם הציניות של גבי גזית".

"ליברמן לא הצליח להסביר את עמדתנו, ובמקום זאת הוא היה צריך להדוף טענות לא נכונות ולהתמודד עם אינטונציה לא אובייקטיבית של הכתב. זה אירוע שלא נעבור עליו לסדר היום. זה היה שיא חוסר האמינות בדיווח של ערוץ 2. אפילו גורמים בתוך הערוץ אמרו לנו אח"כ שהיה עלינו לינץ' תקשורתי ועשו עלינו אמבוש".

"ואז החלטנו שעד שלא יהיה בירור אנחנו לא משתפים פעולה עם ערוץ 2, והם ממשיכים במגמתיות הזו. במוצ"ש האחרון הייתה חדירת שני מחבלים לקרית ארבע. צה"ל ביצע סריקות במשך שעות עד שהוא הרג את אחד המחבלים. בחדשות ערוץ 2 לא דיווחו על האירוע במילה. תוקפים את קרית ארבע ואין דיווח, למרות שהעברתי לכתב שלהם את כל המידע. בשעה 21:15 דיברתי עם הכתב שלהם שאמר לי שהוא קיבל את כל הדיווחים והעביר אותם למערכת. פניתי למערכת והבטיחו לי שידווחו. עד 21:30, זמן סיום המהדורה, לא היה דיווח. כך שהם מוסיפים סיבות ועוולות כל הזמן".

"שיגרנו מכתב לחברת החדשות ואנחנו מצפים לתגובה. ביקשתי לדבר עם שלום קיטל, אבל בינתיים הוא מתעלם, וזה המצב בו אנחנו נמצאים כרגע, ונראה מה יקרה".

- ועד מתי יימשך החרם?

"אין דד ליין. בימים הקרובים נחליט מה אנחנו עושים עם ערוץ 2. זה ערוץ מאוד פופולארי, אבל הוא לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו. נדבר גם עם נציב קבילות הרשות השניה ונמשיך הלאה. התקווה שלנו היא להגיע לדיון עם חברת החדשות ולהגיע לסוג של הבנה".

- אתה באמת חושב שחרם שלכם ישפיע על חברת החדשות?

"הם חזקים, נכון, אבל גם אני חזק. הם צריכים אותי. אני יכול לא להעביר להם סיפורים ולהעביר אותם רק לערוץ 1, שמבין את חשיבות הדברים. פשוט אין לי ברירה, מה אני מרוויח מהקשר איתם? הם רק דופקים אותי. וכן, יש לי כוח עליהם, הם צריכים מידע. ובפעם הבאה שהם יבקשו דיווח על אירוע או מידע אני אגיד להם 'תחפשו את החברים שלכם".

מחברת החדשות נמסר בתגובה כי הדיון בתוכניתו של גזית נערך על פי כל הכללים המקצועיים, כולל האיזון המתבקש בין שתי הדיעות. חברת החדשות תמשיך לעבוד עם כל הגורמים, וגם אם מועצת יש"ע תבחר שלא לשתף פעולה, אנחנו בחברת החדשות נמשיך לעשות את עבודתנו בהגינות ובמקצועיות המתבקשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by