בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מגזין מוזיקה 
גראמי מואשם באחזקת קסמים קלים 
 
 משמאל לימין: ווין, פרי, מרטין    צילום: GettyImages    
מגזין מוזיקה |
 
אבי לבקוביץ`

אבי לבקוביץ' מביא לכם את הסיפורים הכי גדולים, חמים וקסומים שחשוב לשים לב אליהם בטקס פרסי המוזיקה, גראמי 2009, שייערך בלילה שבין ראשון לשני: קולדפליי, רדיוהד, קייטי פרי, ליל' וויין וג'ניפר האדסון כבר בפנים. שומעים שזה טרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חזרה לימי המנדט >>> הבריטים כובשים

הצילה את הכבוד הבריטי. ווינהאוס
 הצילה את הכבוד הבריטי. ווינהאוס 
 צילום: GettyImages 
 
צמד המילים הזה מעורר זכרונות קסומים בממלכה המאוחדת. זכרונות די רחוקים, אם חושבים על פרק הזמן הדי ארוך של שנות התשעים ותחילת האלפיים. במשך עשור וחצי, הלכה והתדלדלה הנוכחות הבריטית במצעד האמריקאי ובאיזשהו שלב ב-2002 אפילו שיר אחד לרפואה לא צעד במאה הגדולים. ואם האמנים הותיקים והמבוססים עוד הצליחו איכשהו לומר את המילה שלהם (וגם זה בקושי), במגרש של הניוקאמרס היה אפשר למנות על אצבע אחת את ההצלחות הבריטיות.

ואז באה איימי ווינהאוס. חמש הזכיות שלה בשנה שעברה טרפו את כל הקלפים וסימנו תחיה מחודשת. בשנת 2008 התעצם המנדט הבריטי במצעדים; ארבעה מחמשת האלבומים הבינלאומיים הנמכרים ביותר בסוף השנה הגיעו מבריטניה. רשימת המועמדויות בטקס הקרוב מהווה מהבחינה הזאת קינוח, חותמת ברזל על הקביעה שכולם רצו שתאמר: אמריקה שוב מאוהבת. הבריטים משתלטים על הקטגוריות החשובות ביותר של הטקס ובאחת מהן – הקלטת השנה – יש להם אפילו פול-האוס: חמש מחמש מועמדויות, כלומר זכייה בטוחה.
 

קולד מאונטיין >>> קולדפליי שולטת

סיפור גדול. כריס מרטין
 סיפור גדול. כריס מרטין 
 צילום: GettyImages 
 
האמת שיכולנו לקרוא לזה "הפלישה הנשית הבריטית" וזה היה יותר מדויק, ולמעשה יש לומר "פלישת זמרות הנשמה הבריטיות" – לאונה לואיס, אדל, דאפי, אסטל, כולן מועמדות בקטגוריות הנ"ל. אבל מה לעשות שקולדפליי היא לא זמרת, ועדיין בריטית. להקתו של כריס מרטין היא הסיפור הגדול של הגראמי, בין אם תזכה או לא. יש לקולדפליי שבע מועמדויות, לא יהיה לה קל להחמיץ. אז נכון שליל' וויין השיג יותר מועמדויות ממנה, אבל בעוד שהוא עושה את זה בקטגוריות משניות בלבד של ז'אנר הראפ (ובכלל, בשתיים מהן הוא מתמודד נגד עצמו, מה שנותן לו מקסימום שישה פרסים), עם נציגות בודדת בקטגוריות הראשיות (אלבום השנה) – קולדפליי עושים את זה בכל שלוש הקטגוריות המרכזיות – אלבום השנה, שיר השנה והקלטת השנה. תסמכו עליהם שאם היו יכולים להתמודד גם בקטגוריה הרביעית של האמן החדש, הם היו משיגים גם את המועמדות הזו.

אגב, נדמה שעצם ההתייצבות המשותפת עם גווינת' פאלטרו תהפוך את מרטין למנצח הגדול של הערב, כשתהדוף את השמועות על משבר ביחסיהם. ואם פאלטרו תזכה בקטגוריית שירי הילדים שבה היא מועמדת, אז בכלל.
 
 

ראשים מדברים >>> רדיוהד חובטת

ת'ום יורק מרדיוהד - המנצחים האמיתיים
 ת'ום יורק מרדיוהד - המנצחים האמיתיים 
 צילום: GettyImages 
 
מתברר שגם לרדיוהד (בריטית, כמובן) יש שבע מועמדויות. שש, אם סופרים את המועמדות של נייג'ל גודריץ', המפיק, בתור פרסונלית. למען האמת, לא משנה בדיוק למה בדיוק רדיוהד מועמדת, עצם העובדה שהיא מועמדת וגם תופיע בטקס, זה ניצחון בפני עצמו. ניצחון על חברות התקליטים הממוסדות, הוכחה שאפשר לקבל מועמדויות לקטגוריות הכי נחשבות גם בלי תיווכן, כל רעיון שיווק האלבום האחרון שלהם הוא סטירת לחי מצלצלת אחת גדולה. בהקשר הזה אפשר לציין גם את פול מקרטני – גם הוא יופיע, גם הוא מועמד בשתי קטגוריות (האם יזכה לראשונה מאז 1980?), גם הוא כמובן בריטי. אין עליהם.
 

עולמו של וויין >>> ליל' וויין מתפקס

שלא יפספס. ליל' ווין
 שלא יפספס. ליל' ווין 
 צילום: מתוך האתר הרשמי 
 
הדבר האחרון שאפשר לומר על ליל' וויין זה שהוא הגיע משום מקום. רק להסתכל על הכמות המבהילה של המיקסטייפים שהוציא במשך הקריירה כדי להבין שהוא באמת היה בשנים האחרונות בכל מקום – וזה עוד בלי לספור את הלהיטים בהם התארח. אבל אם מסתכלים על רקורד הגראמי שלו, שם הוא באמת כמעט ולא היה קיים. בתור אחד הראפרים הפוריים בהיסטוריה ועם חמישה אלבומים רשמיים באמתחתו ערב צאת אלבומו האחרון, שתי מועמדויות בלבד ללא זכייה (וגם זה כמשתף פעולה בלבד) – הן מעט מדי. אם הייפ כמו זה שסבב את אלבומו האחרון הפך אותו לאמן עם המספר הרב של המועמדויות בטקס, שמונה, עכשיו הוא רק צריך להוכיח את עצמו. מצד שני עם קארמה כמו זו של קניה ווסט (שחולק איתו ארבע מועמדויות) איך אפשר לפספס?
 

פרי בשל >>> קייטי פרי מסוגלת

כבר לקחה ב-MTV, אז שתשאיר משהו לבריטים. פרי
 כבר לקחה ב-MTV, אז שתשאיר משהו לבריטים. פרי 
 צילום: GetyImages 
 
אם הג'ונאס בראדרס יכולים להתנחם בכך שקיבלו מועמדות לקטגוריה הנחשבת של האמן החדש, איך קייטי פרי תוכל להצטדק עם מועמדות בודדת לפרס משני בחשיבותו של זמרת הפופ הטובה? לפחות שני הבלונים הנפוחים האלה נמצאים באותה הסירה. בכדי להצדיק את הציפיות הרבות שנתלו בהם ולהציל את כבודם, הם צריכים להתגבר על שתי משוכות גבוהות מאוד – אדל ודאפי, שגם ככה יש להן פאקטור שנותן להן עדיפות. הן בריטיות, והרי כבר אמרנו שהבריטים הם המנצחים הגדולים של הערב.
 

מפלגת הגימלאים >>> אליסון קראוס מתוחזקת

מדושנים. פלאנט וקראוס
 מדושנים. פלאנט וקראוס 
 צילום: GettyImages 
 
אחרי הרבי הנקוק של השנה שעברה וריי צ'ארלס של לפני ארבע שנים, אי אפשר לדעת אם האמריקאים לא באמת מעדיפים אותם זקנים. אליסון קראוס ורוברט פאלנט כבר זכו בשנה שעברה בפרס אחד על שיר מאלבומם המשותף, אבל מישהו התעקש למתוח את ההצלחה שלו על פני שנה אקסטרה כשנתן להם ארבע מועמדויות נוספות (כולל אלבום השנה והקלטת השנה). אחרי הכל, גראמי נוסף יקפיץ את המכירות בעוד כמה אלפים, ומי אם לא שני מדושני העונג האלה צריכים מעט שקלים לקופה? נכון, מבחינת התקנון של האקדמיה האלבום הזה באמת יצא שבועיים אחרי התאריך האחרון שאפשר לו להיות מועמד בשנה שעברה, אבל כל העניין הזה נראה כמו ניסיון להוסיף לארון של אליסון קראוס עוד כמה פרסים בדרך לשבירת שיאו של סטיבי וונדר כזמר בעל המספר הרב ביותר של זכיות (חסרים לה ארבעה).
 

זה התחיל בדם >>> ג'ניפר האדסון מתקמבקת

 
הקאמבק הגדול של הערב, אם לקרוא לזה כך, הוא של ג'ניפר האדסון. שלא בטובתה, היא בטח גם לא היתה רוצה לרכב על גב האהדה המוגברת אליה בעקבות המאורעות הטרגיים שנקשרו אליה. אבל אין מה לעשות, מדובר בסיפור-סיפור. בשביל זה מוכנים אפילו למחול לה על הליפסינקינג בהופעתה בסופרבול, הראשונה שלה מאז ירדה למחתרת. ושוב, מותר לה, הרי לא בכל יום רוצחים לך משפחה. ליתר דיוק, לא בכל יום רוצחים לך משפחה רגע לפני שאת מועמדת לארבעה פרסי גראמי.
 

מיה בומבילה >>> M.I.A מתרחבת

ולסיום: תשכחו מזה ש-M.I.A היא פייבוריטית מובילה לזכייה בפרס שיר השנה (ומזה שהיא סומפלה לשיר אחר שבעצמו מועמד לשני פרסים נוספים). הזרקורים יופנו אל המהגרת הכי מגניבה בגלל משהו אחר לגמרי, הבטן התפוחה שלה. חודש תשיעי, רבאק. ורק שלא תפיל מרוב ריגושים על זה שהכל הולך לה השנה.

טקס הגראמי ישודר בשידור חי ב-9.2 (הלילה בין ראשון לשני) ב-3:00 בערוץ E

סנונית ליס מהמרת על הזוכים בגראמי 2009
עמית קלינג זועם על ריבוי המועמדויות לקולדפליי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by