בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כיכר השוק מלאה 
 
 
אפי ניר, הזמן הוורוד

הוא הפך להיות כיכר השוק המרכזית, המקום המרכזי בו כולם נפגשים (גם אם הם לא באמת שם, העיקר שהמחשב פתוח). אתר האינטרנט צ'ק מי אאוט מגדיר מחדש את עולם החיזור ההומואי, מסדר מחדש את רשימת הזיונים שלך ולא נותן מנוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש כמה סיבות אפשריות לכך שחיי הדייטים שלכם די עלובים בזמן האחרון: ייתכן שקצת הזנחתם את חדר הכושר, אולי הפכתם לסטרייטים, או שפשוט עברתם למצפור בגליל. אבל רוב הסיכויים הם שאם נקלעתם לשפל חסר תקדים בתחום הרומנטי והמיני, כנראה זה משום שעוד אין לכם פרופיל באינטרנט. כן, אתרי הפרופילים הפכו ללהיט החם ביותר בתחום הדייטים ההומואיים, ואם נשתמש לרגע בקלישאה (וכאלו לא חסרות בכלל בעולם הפרופילים) - אם אתה לא שם, אתה ממש לא קיים.

דרך ארוכה עבר עולם הדייטים ההומואי הווירטואלי מאז פרץ לחיינו, אי שם באמצע שנות התשעים. בהתחלה ניתן היה לתקשר רק באמצעות IRC, פרוטוקול לצ'טים ברשת. ארח-כך עברנו אל mIRC, הכלי הגראפי המוביל לצ'טים. ערוץ ההומואים הישראלי המוביל נקרא gay.il (להלן "הערוץ"). הוא ריכז אליו בראשית דרכו קומץ של משתמשים מתוחכמים, אינטליגנטים ומגניבים (בעיני עצמם, בעיקר), שניהלו שיחות המוניות אלו עם אלו (ב"כללי") ואף שיחות אישיות (ב"פרטי"). ככל שנקפו השנים התרבו שוכני הערוץ, והוא החל להסתמן כזירה המרכזית למחפשים משהו על הציר של דייט-סקס-סתם לדבר. הערוץ אף הוליד ערוצי נישות שונים ומגוונים לכל מטרה.

במקביל, כדי לענות על הצורך של משתמשים פשוטים יותר לנהל צ'טים מבלי להתקין תוכנה מיוחדת, החלו לפעול צ'טים מבוססי web באתרים של וואלה! או IOL למשל, כאלה שניתן לגלוש אליהם מן הדפדפן הרגיל. הצ'טים הללו נוחים משמעותית פחות מ-mIRC, אולם הם נוחים לארוניסטים, כי הם חלק מפורטל שאינו הומואי ומאפשרים למשתמשים לבחור לעצמם שמות מזהים בלתי מוגבלים באורך או בשפה. כך, למשל, ניתן למצוא שם כינויים כגון "חלק שלושים מרמת-גן מחפש אקטיבי", "חייל שחום וחם לחור רעב", או ניק אטרקטיבי במיוחד שבו נתקלתי לאחרונה: "בוא עכשיו, החברה ישנה".
 

מה מחפש?

השיחות בצ'טים הללו הפכו בשנים האחרונות להיות פחות ופחות חופשיות ויותר סכמטיות, צפויות מראש ומכוונות למטרה. ראשית תגיע שאלת המפתח: "מה מחפש?". על פי התשובה, תגיע סדרה של שאלות ידועות מראש, שלהן מתקבלות תשובות שהוכנו מראש עוד יותר וכך הלאה. כאן התעוררה השאלה: אם השאלות ידועות מראש, והתשובות מגיעות מן המוכן - מדוע לטרוח ולנהל כל הזמן שיחות? לא עדיף פשוט לשים את כל הפרטים הרלבנטיים בתוספת תמונה איפשהו ברשת, במקום שבו יהיו זמינים לכל דורש? וכך נולדו הפרופילים.

ראשית התעלקו להם ההומואים על הלהיט הבלתי מעורער של הסטרייטים - קופידון. עשרות אלפי אנשים כבר רשומים בו, ובהם כמה מאות הומואים. האתר אימץ שיטה גאונית להקל על חייהם של המשתמשים, ופטר אותם מהצורך המעיק בניסוח משפטים. כל שעליך לעשות הוא לבחור את התכונות שלך ושל בן-זוגך העתידי מתוך רשימה, והאתר כבר יבנה עבורך משפטים שלמים - פתרון מושלם למי שמחפש דייט עם תוכנה לא מתוחכמת.

בהעדר אתר ייעודי להומואים בארץ, נאלצו בוני הפרופילים לנדוד לשדות זרים ומצאו את הגיידאר, אתר אנגלי משגשג, שבו ניתן לאכסן פרופיל בסיסי בחינם ולקבל עדיפות וצ'ופרים נוספים תמורת כסף. כמו אריסטו בשעתו, גם בגיידאר מאמינים בהפרדה בין רוח וחומר, גוף ונשמה. בצדו השמאלי של הפרופיל מופיעים נתוניו הפיזיים של הבחור (גובה, משקל, גודל הזין), בעוד שבצד ימין מופיעים קווים לדמותו הרוחנית והתרבותית (סופר אהוב, יעד מועדף לחופשה). האתר צבר פופולריות לא מבוטלת בקרב ההומואים הישראלים, אם כי ניכר שחלק מהם מתקשים מעט באנגלית. וכאן נכנס המנצח העברי, שבו אין מצוקת שפה ואין מגבלת הודעות: אתר הפרופילים ההומואיים מספר אחת בישראל: CheckMeOut.co.il. האתר תפס בחודשים האחרונים תאוצה מרשימה, וכיום אפשר למצוא בו בשעות השיא מאות הומואים מחוברים שמחכים רק לך.

לצ'ק מי אאוט יש השפעות על עולם הדייטים של ההומו הממוצע. ברגע שיש לך פרופיל, יש לך גם כינוי ידוע. אחרי תקופה מסוימת, אתה מוכר על ידי יותר ויותר אנשים בכינוי שבחרת לעצמך ופחות בשמך האמיתי. וכך שיחה שכוללת משפטים כמו "פגשתי אתמול את 'חייכן'. הוא אמר לי ש'בונבון' והוא כבר לא ביחד" הופכת ברורה ומובנת על ידי מי שמשתמש, מחליף הודעות ומסדר את אורחות חייו תוך כדי הסנפת מנה יומית מקטלוג הפרופילים המפואר הזה. במובן מסוים, הופכים אנשים רבים לבעלי אישיות נוספת, כזו שמתעלה על או אפילו סותרת את זו שהם מתפקדים איתה ביומיום האפור שלהם, ויש לה כינוי, תכונות וחיים שקיימים בעיקר ברשת. ההבדל הוא שהפעם הם מוצבים בצורה מסודרת, בעברית, ממתינים לניקוד הגורלי.

האתר מציב את התמונה בראש סדר היום שלו. הגולשים מוזמנים, באקט של טעם טוב, להעניק ציון לתמונה של הבחור, והציון הממוצע יתנוסס מעליה. פרופיל ללא תמונה יסומן מיד בצבע נפרד כדי להזהיר את הגולשים התמימים מפניו. במעבר חטוף על הפרופילים באתרים השונים נראים כולם אותו הדבר: כולם אוהבים את החיים, אוהבים לבלות, אוהבים לפנק, אוהבים לאהוב ואוהבים להשתמש בעוד מיני קלישאות חבוטות שכאלו.
 

כשניפגש תבין

בבחינה מעמיקה יותר של הפרופילים, ניתן לחלק את בעליהם לכמה קטגוריות עיקריות:

קבוצת 'קפד ראשו'. לכאורה, מאוד לא נעים להיות קטוע ראש, אבל מסתבר שאנשים כאלה יכולים להתגבר על הקשיים המלווים במחסור באיבר החיוני הזה ולנהל חיים נורמליים לכל דבר. הם אפילו יכולים להחזיק פרופילים באינטרנט ולהציב בו את תמונתם. תת קטגוריה כאן שייכת לאנשי כוחות הביטחון המיוחדים, המקפידים לפרסם ברבים את תמונתם המטושטשת או נטולת הגולגולת.

המסתוריים. שיטה ידועה בעולם הפרסום הוא פיזור ערפל סמיך של מסתורין סביב המוצר. עולם הפרופילים לא שונה בהרבה, וכך ניתן למצוא פעמים רבות את המשפט: "אני לא מתכוון להגיד על עצמי כאן שום דבר. כשניפגש תבין". ניסיתי. לא הבנתי כלום. אם מישהו הבין, הוא מוזמן להסביר לי.

יהדות התפוצות. אין דבר משמח יותר מאשר להיכנס חרמן וחם אל האתר ולהיתקל בטקסט הבא: "בחור ישראלי שגר בניו-יורק. מגיע לביקור בארץ ביולי". אני כבר פותח יומן. לא ברור מה מניע אנשים שכאלה: האם מדובר בגעגועים עזים למולדת או שמא בחשיבה שקולה לטווח ארוך, ובעצם הם מכשירים לעצמם את הקרקע בכל מקום שאליו הם נוסעים, כדי לא להיוותר חלילה לרגע לבד?

המנומסים. להומואים אין שום בעיה לייבש אותך, לסנן אותך ולשקר לך בלי בושה. רק במקום אחד הם נהיים פתאום מתחשבים ומנומסים: "יש לי אינטרנט מהיר, אז אני לא רואה את כל ההודעות מיד. אני מתנצל מראש", הוא משפט שחוזר על עצמו בכל פרופיל שלישי בערך. הגיע הזמן לוותר על זה ולאלתר! וזה אולי גם המקום לציין שהחזקת חיבור מהיר אינה בהכרח אינדיקציה לאיכותו של בן הזוג, ועל כן אפשר להימנע ממשפטים כמו: "אני חמוד, גבוה וכמובן, ADSL".

הסתומים. פרופילים רבים נראים במבט ראשון כמו כתב חידה סבוך, מסר מחתרתי לאויב או שיר של שלמה ארצי. הסתומים, ממש כמו ידידיהם הקרובים - המסתוריים, עובדים חזק על תדמית הבחור "המיוחד". הריבוי האינפלציוני שלהם לאחרונה הופך אותם, למרבה הצער, סטנדרטיים למדי. כדי לנסות להתעלות ולהיות מיוחדים אף יותר, מנסים רבים מהם להמציא חוקי דקדוק חדשים, סימני פיסוק שלא נודעו עוד בעברית ומלים שרק הם מכירים.

המשוררים. אתרי הפרופילים מהווים כר פורה לכשרונות חדשים ובמיוחד לכוכבים זורחים בעולם הפואמות. כדי להמחיש כמה רגישים ומורכבים הם, בוחרים רבים לשתף את הגולשים בשיר אחד או שניים פרי עטם. לא ברור כיצד לא עלה עוד איש על הפוטנציאל המסחרי העצום וליקט את השירים לכדי אסופה מרשימה (אחרי תיקון שגיאות הכתיב, כמובן). אגב, לא תאמינו כמה חרוזים שונים אפשר למצוא למלה "ורסטילי".

התפוסים. תופעה משובבת נפש במיוחד הם פרופילים של אנשים עם חבר. את אלה ניתן לפרק לכמה תת קבוצות: חובבי ההרכבים המרובים, הפוליגמים, הבוגדנים, והמקוממים מכולם - המעודדים: "היי, רק רציתי לספר לכם שמצאתי לעצמי חבר, אז אל תתייאשו! בסוף זה יגיע!". ואכן, מבט חטוף בתמונות של רוב המעודדים מצליח לחזק את המסר הזה. אם זה קרה להם, זה בהחלט יכול לקרות גם לי.

הסכיזופרנים. הפסיכיאטר המחוזי צריך להידרש לתופעה הזו בדחיפות. אנשים המחזיקים לעצמם פרופיל לכל מצב: פרופיל מהוגן למחפשי בני זוג, פרופיל לאקטיבים, פרופיל לשלישיות וכיוצא באלה. אין לפסול את האפשרות שהפרופילים השונים הללו גם מתקשרים אלה עם אלה.

נודניקים מתוסכלים חסרי פרופיל שרק יודעים למתוח ביקורת על אחרים. נו טוב, אני.
 
 

כמה המלצות אם אתם כבר שם / גל רז

1. התמונה היא כרטיס הביקור שלך לעולם הזיונים האינסופיים, על כן עליך להשקיע בצילום עד אחרון הפרטים (תאורה, לבוש וסטיילינג). טעות: תמונה מתעודת הזהות, מהטיול המשפחתי לפראג או מהמנוי לסטודיו B.

2. אל תשתמש בתמונות מימי הילדות. זה גימיק חמדמד, שעובד על בני שישים פלוס, בחורות ופדופילים. טרן-אוף: עוד כילד היית מכוער.

3. הצ'ק מי אאוט רחוק מלהיות ערב משוררים על גגה של האגודה, אז את היצר הפואטי שלך תשחרר במקומות אחרים ולא בפרופיל הצ'ק מי אאוטי. טרן-אוף: שירים של דורית ראובני, שירים בלועזית עם טעויות כתיב.

4. כשאתה נרשם, שים לב לא ליפול למלכודת הבנאליות: "גבר בגבר", "סבבה", למלכודת האהבה העצמית: "באמת חתיך הורס", "שווה בפצצות", או למלכודת הפתטיות: "למה לא?", "מיואש מחפש". טרן-אוף היסטרי: "שלי יחימוביץ'".

5. מצאת זוגיות? מהמם לך פלוס, אבל אין צורך להודיע על זה בחוצות האתר. השתפכות אהבהבים דביקה בין שני משתמשים בצ'ק מי אאוט מביכה את כולנו. שיא הפטיות: שני המשתמשים הם אותו בן אדם בודד ופתטי, שחי את הזוגיות הבדויה שלו דרך האתר.

6. אל תשתמש בפרופיל שלך כבמה לסגירת חשבונות עם האקסים. זה אובססיבי, זה מלחיץ, וזה לא אמור לעניין אף אחד. טרן-אוף: סגירת חשבונות בשרשרת, שיוצרת לך תמונה מדויקת של הזיונים ברחבי הארץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by