בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פוקחי עוורים וזוקפי כפופים 
 
 
אורלי גונן

אולי זו הבירה החופשית, אבל ההופעה של ג'ורג' וסאלם בבארבי הותירה את אורלי גונן עם תחושה של שיא רוחני מתמשך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם בימי מלחמה, עיצומים, גזרות כלכליות וסתם אווירת סוף העולם יש רגעי חסד. כשיצאתי מהבארבי, מההופעה של ג'ורג' וסאלם, הבנתי שהייתי שותפה לאחד מהם.

הלכנו על קיבוץ גלויות, א' ואני, והתחלנו לדבר על הפתעות טובות ועל כמה שהן נדירות. גילינו שממש קשה לצפות למשהו טוב בחיים האלה.
כבוגרים בהצטיינות של הקולג' לאופרות סבון ושל החיים במדינת ישראל אנחנו בטוחים שמיכל נהרגה בפיגוע רק כי היא לא עונה לסלולארי תוך שלושה צלצולים ושניר שוכב חסר הכרה על רצפת המטבח, כי אנחנו דופקים כבר פעמיים על הדלת והוא לא פותח.

הבנו, שכשקורים דברים טובים האפקט הוא הרבה יותר גדול ממהמשקל הסגולי של החוויה בפועל, ששמעבר לחוויה עצמה גם השלנו מטען עודף של מתח ופרנויות, ושהגוף שלנו צמא לסימן מהחיים שיגיד לנו שמותר גם ליהנות מהיופי והקסם שיש בעולם הזה. בדיוק את התחושות האלה הביאו אתם ג'ורג' וסאלם לבארבי.

ג'ורג' סמעאן וסאלם דרוויש הם שני מוסיקאים ערבים מהגליל, שלפני כחודש הוציאו, בהפקת עובד אפרת ואהוד בנאי, אלבום שירי אהבה בערבית נטול אמירות פוליטיות ותלוש מהמציאות הטעונה. ביום רביעי, בחסות אן.אם.סי וניצן זעירא, הם השיקו את "הלה", האלבום החדש.

ההפקה המושקעת ניכרה בעיקר בעיצוב של הבארבי, כזה שלא הייתם נתקלים בו בהופעה של מוניקה סקס. זה התחיל עם תמרים ונרות על כל שולחן, המשיך עם בירה חופשית שעשתה מצב רוח טוב לכולם והסתיים בעיצוב שגרם לנו להרגיש שאנחנו מתארחים בחצר ביתו של ג'ורג' בגוש חלב.

את ההופעה הם פתחו לבד; ג'ורג' מנגן בעוּד וסאלם בג'מבה (כלי הקשה), שניהם שרים עם כל הלב, פעם זה שר והשני מלווה ופעם ההפך עד שכמעט שקשה להבחין מי הוא מי. בהמשך מצטרפים אליהם עובד אפרת בבאס, אהוד בנאי בגיטרה אקוסטית, נעם הלוי בכלי הקשה ושהדי מנסור באקורדיון. יושבים בשורה אחת בקדמת הבמה והדינמיקה בינהם מושלמת, לא ברור אם עשו שעות של חזרות או שהם פשוט מרגישים כל כך טוב ביחד, המוסיקה כאילו פיתחה לה ישות עצמאית משלה והם רק משתפים פעולה.

בין השאר הם שרים על האוהבים עבדו ורנדורה, על הירח ועל "גברת לא" (לדבריהם הגרסא הערבית ל"כשאת אומרת לא למה את מתכוונת") וברגע שהם מראים סימני סיום הקהל כבר קורא להם לחזור. כשהם חוזרים הם מבצעים את "אסתר" של אהוד בנאי בעיבוד יפהפה ובשילוב ערבית בפזמון.

לאחר הדרן נוסף, כשהקהל מבקש עוד והאנרגיות על הבמה בשיאן, סאלם מספר שיש שירים ישראלים ספורים שהוא מאוד אוהב ומבקש לשיר לנו אחד מהם. כך זכינו בסיום הערב לביצוע הכי כנה ומרגש ששמענו בחיים ל"ערב של שושנים". יש רגעי חסד בעולם, פשוט צריך לתת להם להיות.
___________________________________________
ג'ורג' וסאלם מארחים את אהוד בנאי, מועדון הבארבי, 8.4
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by