בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מדי סרטים, לעזאזל 
 
 נטלי אימברוגליה ב``ג`וני אינגליש``   
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "ג'וני אינגליש", "לוכד החלומות", "אהבות פתוחות", "צוות שנחאי", "אשף המסכות", "ספר הג'ונגל 2" ו"מלך האריות". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לוכד החלומות

 
Dreamcatcher

ארבעה חברי ילדות נוהגים להיפגש מדי חורף בבקתה משותפת במיין המושלגת. לכל אחד מהארבעה כוחות מיוחדים, לאחר שבנערותם הצילו נער מפגר בעל כוחות טלפתיים מהתעללות. צייד חולה שמוצא מקלט בדירתם, מתגלה כנגוע בזן קטלני של חייזרים שמבקש להשתלט גם עליהם. כעת על הארבעה להילחם על חייהם, אולי אפילו במחיר החברות ביניהם. את פלישת החייזרים מגיע למגר שריף קשוח (מורגן פרימן) שרוצה לחסל כל אזרח שנושא בגופו חיזר. דרמת מתח ואימה, על פי ספר של סטפן קינג. עם ג'ייסון לי.

במאי: לורנס קאסדן (מאמפורד, החברים של אלכס), 136 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנה והזמנת כרטיסים)
 
Film Journal International: קאסדן, שהיה מועמד ארבע פעמים לאוסקר, יצר סרט שמגלם את כל הז'אנרים, כל הזמן (אימה, מד"ב, מערבון, קומדיה, סרט חבר'ה, מתח ודרמה) ויוצא מטופש לחלוטין. העלילה פשוט הולכת ונשחקת מרוב רצון ללכת לכל הכיוונים.

Spliced Online: העומס העלילתי יוצר מצב שהצופים צוחקים דווקא בסצינות מפתח דרמטיות. בטוח שלא לכך התכוון המשורר, במיוחד לא בסצינות הכמו סכיזופרניות של אחת הדמויות שנשלטת חלקית על ידי חיזרים. זוהי דוגמה לספר של סטפן קינג שטוב היה לו לא היה מעובד לקולנוע ומאבד את קסמו. נראה כמו בי- מובי, עתיר תקציב.

EFilmCritic: רק ארבעים הדקות הראשונות מרתקות ושוות צפייה - שאר הסרט הוא בזבוז זמן. נדמה שקינג כל הזמן רק מעתיק את עצמו וזה פשוט משעמם. הסרט מתאר מה קורה כש"אני והחבר'ה" פוגש את "הנוסע השמיני" .
 

אהבות פתוחות

 
Open Hearts

ססיליה ויואקים הם זוג צעיר ומאוהב, על סף חתונה, וכל עתידם הוורוד עדיין לפניהם. מארי ונילס הם זוג בשנות ה-30 המאוחרות, יש להם שלושה ילדים וחיי נישואים מאושרים ויציבים. יום אחד דורסת מארי את יואקים, ונילס, בעלה, מוצא את עצמו כרופא המטפל בו. באופן פרדוקסלי, ססיליה מוצאת את עצמה נזקקת לתמיכה מורלית ממארי ונילס, וכאשר נילס וססיליה מוצאים את עצמם לפתע פתאום מאוהבים נואשות, מערכות היחסים של שני הזוגות עומדות במבחן אכזרי.

הסרט גרף שלל פרסים בטקסי האקדמיה הדנית לקולנוע, ועל ידי המבקרים. הוא נעשה על פי כללי קבוצת דוגמה 95' וככזה, לא נעשה בו שום שימוש בתאורה, תפאורה, או פסקול מלבד אלו שהתרחשו בסרט, וצולם כולו במצלמה הנישאת ביד.

והנקודה היהודית לשבת: הבמאית למדה בעבר בבצלאל, ויש לה משפחה בישראל. כל סרטיה הוצגו בפסטיבל י-ם בשנים עברו, והיא הגיעה לארץ לרגל הקרנתם. בתחילת דרכה הקולנועית היא אפילו התנדבה לעבודה בפסטיבל י-ם, כמטפלת באורחים. "פעם בחיים" (קומדיה על עקרת בית שחולמת לייצג את ארצה באירוויזיון), סרטה השישי, היה הראשון שהוקרן מסחרית בארץ.

עם: סוניה ריכטר, פפריקה סטין, מדס מיקלסן, ניקולה לי-קאס.
במאית: סוזן ביאר (פעם בחיים), 113 דקות, דנמרק 2002
(למידע על זמני ההקרנה והזמנת כרטיסים)
 
 
Film Journal International: סרט מצוין. בניגוד לסרטים אחרים, כאן עקרונות 'דוגמה 95' לא רק שלא מפריעים, אלא מעצימים את החוויה האינטימית ומוציאים מכל אחד מהשחקנים משחק משובח ביותר. דרמה חזקה ומאלפת. שווה צפייה.

Spliced Online: לסרט כמה חסרונות קטנים, אבל ביאר מצליחה לעורר בצופים אמפתיה עבור כל אחת מארבעת הדמויות הראשיות והפגיעות. מארג משובח ועשוי ביד אמן של יחסים וחולשות אנושיות.

EFilmCritic: סרט נקי ונטול גימיקים שמציג דרמה משובחת ומשחק יוצא דופן - טוב יותר מכל הסרטים ההוליוודיים האחרונים. הסרט מכיל את כל המאפיינים של מלודרמה, כך שאם היה נעשה באמצעים קולנועיים רגילים בוודאי היה גולש לרגשנות-יתר ולא מציע פשוט סיפור מרתק ושווה צפייה.
 

ג'וני אינגליש

 
Johnny English

כשתכשיטיה של מלכת אנגליה נגנבים ע"י נוכל צרפתי (ג'ון מלקוביץ), הסוכן החשאי ג'וני אינגליש (רואן אטקינסון- מר בין), נקרא אל הדגל, והוא מצוייד במיטב הטכנולוגיה הסודית. במהלך עבודתו החשאית מתוודע אינגליש לסוכנת הכפולה לורנה קמפבל (נטלי אימברוגליה) ומתאהב בה נואשות.

במאי: פיטר יואיט, 93 דקות, בריטניה 2003
(למידע על זמני ההקרנות והזמנת כרטיסים)
 
BBC Online: הליהוק של רואן אטקינסון ככפיל ג'יימס בונד הוא פשוט גאוני! מכיל כמה סצינות מצחיקות למדי, גם אם לא היסטריות. למרות שסוכריית טופי מפגינה משחק יותר משובח מנטלי אימברוגליה, מאוד מאוד נעים להסתכל עליה.

Shadows on the Wall: זה נראה כמו פרודיה על סרטי ג'יימס בונד אבל למעשה זהו עוד סרט בסדרת עלילותיו של מיסטר בין - פשוט הפעם הוא התחפש למרגל, התאהב בבחורה מדהימה ונתקל ברשע מהסרטים. זאת לא פרודיה - זאת קומדיית סלפסטיק רגילה של רואן אטקינסון. צפוי ומאוד מאוד מטופש - לאוהבי הז'אנר בלבד.

Natural Born Viewers: קומדיה בריטית טיפוסית צפויה ושטותית. הופעות מוגזמות במיוחד של מלקוביץ' במבטא צרפתי מצועצע. בימוי קומי מוצלח למדי והחן של אטקינסון מצילים את הסרט. שווה צפייה רק בשביל הסצינה האחרונה.
 

צוות שנחאי

 
Shanghai Knights

לאחר שכבשו את המערב הפרוע ב"שנחאי נון", חוזרים צ'ון וואנג (ג'קי צ'אנג) ורוי אובאנון (אואן ווילסון) לפעולה בסרט ההמשך - "צוות שנחאי". כאשר מורד סיני רוצח את אביו של וואנג ונמלט ללונדון, עושים השניים, וואנג ורוי, את דרכם ללונדון בכדי לנקום. לאחותו של וואנג, לין (פאן וונג), יש אותה כוונה, אך במקביל היא חושפת מזימה לרצוח את שושלת המלוכה הבריטית, רק שאף אחד לא מאמין לה. בעזרתם של מפקח המשטרה המקומי ופרחח בן 10, מצליח וואנג האקרובט להוציא משלוותה את הממלכה הבריטית כולה.

במאי: דיוויד דובקין (במאי קליפים ופרסומות), 114 דקות, ארה"ב 2003
(למידע על זמני ההקרנות והזמנת כרטיסים)
 
Real.com: למרות שאין בו קטעי סלפסטיק מעולים כמו ב"שנחאי נון" זהו הסרט הכי מצחיק של ג'קי צ'אן. מהנה ומצחיק כמו המקור אם לא יותר. הכימיה בין ווילסון וצ'אן פשוט עובדת והסרט מכיל כמה הומאז'ים משעשעים לגדולי התקופה ולאומה הבריטית.

ShowBiz Data: שווה צפייה בשביל הזיווג המושלם בין השניים, הפעלולים המדהימים, היכולות האתלטיות של צ'אן והיכולות המילוליות של ווילסון. העלילה לא משהו, אבל מי הולך לסרט הזה בשביל העלילה?

Real Views: הסרט דובר אנגלית הכי טוב שעשה ג'קי צ'אן (עוקף בסיבוב את "שעת שיא" ו"טוקסידו"). שילוב מושלם של קומדיה ואומנויות לחימה. צ'אן הוא צ'ארלי צ'פלין מודרני והסרט מציג כמה סצינות בלתי נשכחות (לצד כמה גרועות למדי).
 

אשף התחפושות

 
The Master of Disguise

פיסטצ'יו דיסגייסי (דנה קרבי) ממלצר במסעדה האיטלקית של אביו פראבריציו (ג'יימס ברולין), ובעל כשרון על טבעי בחיקויים. מה שהוא אינו יודע זה שהכשרון שלו גנטי, והוא שייך לשושלת ארוכה של "אשפי תחפושות", כל אלו שניחנו בכשרון המכונה "אנרגיקו". בעזרת הכשרון הזה, יכולים בני המשפחה להפוך לכל מיני דמויות מוכרות ולהשתמש בזהויות אלו על מנת להיכנס למקומות אסורים. כשבאומן הרשע (ברנט ספינר) חוטף את אביו של פיסטצ'יו, הוא יוצא להצילו, בשיתוף עוזרתו היפהפיה ג'ניפר (ג'ניפר אספוזיטו). קומדיה מטורפת לכל המשפחה בכיכובו של דנה קרבי המגלם 36 דמויות דוברי 14 שפות.

במאי: פרי אנדלין בלייק (מעצב תפאורות עם סרטו הראשון), 80 דקות, ארה"ב 2002
(למידע על זמני ההקרנות והזמנת כרטיסים)
 
Real.com: בלתי נסבל. לא מצחיק, לא עקבי, לא ברור. אף אחד מהדמויות שהקומיקאי המוכשר הזה מחקה, לא ממש מצחיקה וכולן מטופשות להפליא. העובדה שמדובר כאן בסרט שנועד לילדים לא אומרת שמותר לו להיות מפגר ברמות כאלה.

ShowBiz Data: המבקרים קובעים פה אחד - זה סרט מביך. אין בו שום בדיחה טובה, שום סצינה ראויה לציון ושום דמות מיוחדת. הסרט ארוך מדי ונדמה שהוא אינסופי. עינוי.

Real Views: אחד מהסרטים הכי גרועים של השנה אם לא הגרוע בהם! עצוב לבחון לאן הגיע דנה קארבי בהשוואה לשותפו ל"עולמו של ווין", מייק מאיירס. עצוב עוד יותר לראות את זה כשחושבים על כך שבעצם קארבי הוא קומיקאי מוכשר ביותר. כל הבדיחות היותר סבירות כבר נמצאות בטריילר.
 

ספר הג'ונגל 2

The Jungle Book 2

המשך לסרט הקלאסי של וולט דיסני משנת 1967. הילד מוגלי מואס בחיים בכפר בין בני האדם, וכשהדוב בלו מגיע לבקר, הוא מנצל את ההזדמנות בכדי לברוח חזרה אל הג'ונגל. הבעיה מתחילה כאשר הטייגר הרשע מגלה על שובו של מוגלי, עמו היה מסוכסך עוד בסיבוב הקודם, ומתחיל לתכנן את נקמתו. הסרט יוקרן בדיבוב עברי בלבד.

במאי: סטיב טנבירת, 72 דקות, ארה"ב/אוסטרליה 2003
(למידע על זמני ההקרנות והזמנת כרטיסים)
 
Real.com: מבדר בפני עצמו אך מחוויר בהשוואה ליצירה המקורית, שהייתה היצירה האחרונה עליה פיקח וולט דיסני בכבודו ובעצמו. הבעיה המרכזית של הסרט היא שהדמויות האנושיות בו לגמרי משעממות. האנימציה יפהפיה.

ShowBiz Data: מורגש שהסרט נעשה באולפני דיסני שבאוסטרליה ולא באלו שבלוס-אנג'לס כי האנימציה הרבה פחות מוקפדת ומדויקת. מיחזור של כמה מרגעי השיא של הסרט הראשון, עטופים בבינוניות. המבקרים מציינים שהסרט ראוי לשמש כבייביסיטר נאה לילדים.

Real Views: העובדה שדיסני שחררה את הסרט לאקרנים במקום ישר לוידאו מעליבה ומרגיזה - זהו סרט דל וחלטוריסטי שהוצאתו למסכים נובעת אך ורק מתאוות הבצע של דיסני. מייצג ירידה נוספת ברמה של בית היוצר של דיסני וישעמם כל מי שגילו וכמות האיי-קיו שלו אינם חד-ספרתיים, עד דמעות.
 

מלך האריות

The Lion King

הסרט המצוייר "מלך האריות" מאולפני וולט דיסני מגיע אלינו השבוע כשהוא שואג מחדש, כפי שלא ראינו אותו מעולם, מעל גבי מסך הסינמקס הענק בעותק חדש מיוחד ומהמם, של 70 מ"מ.

סיפור הסרט עוקב אחר הרפתקאותיו של סימבה, גור האריות הצעיר שלא יכול לחכות להיות מלך. מותו הפתאומי של אביו, מופאסה, ומעשיו הבוגדניים של סקאר, הדוד שלו, מובילים את סימבה לגלות ולמסע גבורה של גילוי עצמי והתבגרות. הסרט יוקרן בדיבוב לעברית ובאנגלית.

(למידע על זמני ההקרנות והזמנת כרטיסים)
 
Real.com: בדיוק הסרט האידיאלי למסך ענק, בשל הנופים המרהיבים, הצילום הפנורמי והדרמות הגדולות המתרחשות בו. ההגדלה העצומה הופכת את כל חווית הצפייה לעוצרת נשימה. שווה לראות ולהיזכר.

Shadows on the Wall: חוויית האימקס הופכת את הסרט לטוב יותר משהיה. קלאסיקה מלאת הומור, שנינויות ודמויות בלתי נשכחות. אחרי החוויה הזאת לעולם לא תרצו לראות אותו בוידאו שוב.

Real Views: כשהמלט פגש את ספר הג'ונגל. לא קליל כמו שאר סרטי דיסני. אנימציה מדהימה ומלאה בפרטים קטנים ובדקויות וגוונים של צבע. מהנה ביותר לילדים ומבוגרים כאחד.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

דרדוויל, השתול, הכוכבים של שלומי

עיר האלוהים

הרחק מגן עדן, סיבוב אחרון, באהבה לייזה, נשיקות צרפתיות, אביב


מה יהיה עם תאוות הבצע של דיסני? האם סטפן קינג הפסיק תקוע? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע


כל הביקורות, כל הסרטים - ארכיון שווה צפייה
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by