בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווה לה שבדיה 
 
 
דביר בר, הזמן הוורוד

למה עושה משרד התיירות שימוש בדמותה של דנה אינטרנשיונל בחו"ל ללא אישורה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד התיירות משתמש בדמותה של הזמרת דנה אינטרנשיונל במודעות לקידום התיירות בישראל בעיתונות הקהילה הומו-לסבית בשבדיה. עד כאן טוב ויפה. רק שאף אחד לא טרח להודיע לדנה על כך.

המודעות, המספרות לשבדים על חופי הים היפים ותחושת החופש המדהימה, הופיעו על גבי עמוד שלם בעיתון QX השבדי, ובו נראית תמונתה של הדיווה (מתוך הקליפ "צ'יקוואמילה") וכן ציטוט מדברים חיוביים שאמרה אינטרנשיונל בעבר על מדינת ישראל. בתחתית המודעה מופיעה כתובת האינטרנט של משרד התיירות הישראלי.

מבדיקת "הזמן הוורוד" עולה כי משרד התיירות לא פנה לזמרת או למנהלה האישי, שי כרם, בבקשה לאישור השימוש בדמותה של הזמרת וכי עשה זאת על דעת עצמו, כשהוא מפר את זכויות היוצרים שיש לדנה על דמותה. בעבר תבעה הזמרת את חברת בזק, שעשתה שימוש בדמותה באחד הקמפיינים שלה, וזכתה באותה תביעה.

כרם: "אין ספק שבשימוש שעושה משרד התיירות יש טעם לפגם. ברור שאם היה מדובר בזמר או זמרת אחרים, המשרד לא היה מעז לעשות זאת בלי אישור. דמותה של דנה הפכה למעין סמל בקהילות הגייז בעולם ובכלל עקב זכייתה באירוויזיון, וזו לא הפעם הראשונה שגופים שונים עושים שימוש בדמותה על מנת לקדם את ענייניהם, לרבות קידום תיירות לישראל. בזכות זכייתה של דנה היתה תקופה של פריחה בתיירות לישראל, ואז הגיעו אלינו בקשות ממשרד החוץ, שכאשר דנה מתראיינת לגופי תקשורת זרים, היא תדבר בשבחה של המדינה ותשים איזה דגל או שלט של ישראל מאחוריה. אילו היה מדובר הפעם בגוף פרטי שעושה שימוש בדמותה, היינו תובעים אותו, אבל מכיוון שמדובר בגוף ממשלתי, אנחנו לא מתכוונים לעשות דבר, למעט להצטער שהדברים לא נעשו בתיאום מלא איתנו".

ניר רז, מנהל לשכת המדינות הנורדיות במשרד התיירות: "במהלך שנת 2002 ביצעה לשכת התיירות במדינות הנורדיות מספר פעולות מול הקהילה ההומו-לסבית המקומית, ובהן פרסומים בירחון הקהילה השבדי. פעולות אלו יצרו עניין רב בפעילות הקהילה בישראל ורצון להדק את קשרי הגומלין בין חברי הקהילה במדינות הנורדיות למדינת ישראל. בעקבות פעילות זו התארגנה משלחת עיתונאים מעיתוני הקהילה בכלל המדינות הנורדיות, אשר עמדה להגיע לישראל, אך ביקורה נדחה בינתיים בגלל המלחמה. מפניית "הזמן הוורוד" אני למד כי הזמרת דנה אינטרנשיונל ואמרגנה העלו טענות נגד הפרסום בירחון השבדי, ואשמח להבהיר את העניין ישירות מולם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by