בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רגליים סגורות לרווחה 
 
 דוחפות אצבעות. איה ושירלי   
 
דרור נובלמן

דרור נובלמן ממליץ להכניס את "יצרים" של איה ושירלי לתהליך השיקום של עברייני מין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי ההצלחה שנחלו איה ושירלי (להלן הברונטית והבלונדה) ככתבות שטח בתוכנית "ערב טוב", היה ברור שספין אוף לגיא פינס הוא רק עניין של זמן, אבל להבדיל מתוכניות אחרות, בהן מלהקים טאלנט בסוף תהליך ההפקה, (נגיד "אבק כוכבים" ואמיר פיי גוטמן), הרי שבמקרה שלפנינו נדרשו היוצרים ליצוק תוכנית סביב שתי מנחות ידועות מראש, תוכנית שאמורה להפיק את המיטב מהיכולות הטלוויזיוניות שלהן.

הנושא שנבחר היה סקס, אבל באותה מידה יכלו השתיים לקבל גם פינה בששטוס, או להנחות תוכנית בנשיונל גאוגרפיק (כמה נחמד יכול היה לראות את שתי הדוגמניות התמירות מלחכות בנחת עלים מאמירי עצים, ומסבירות על חיי הג'ירפות בסוואנה), כך שהתוצר שהתקבל איננו תוכנית על סקס בהנחיית איה ושירלי, אלא תוכנית על איה ושירלי, שבין היתר מתדיינות על סקס. ההבדל הוא משמעותי, ובמקרה הזה גם הרה אסון.

התפאורה המרשימה בעיצובה של מאיה חנוך, ופתיח האנימציה היפה של אופק וטרמן, לא מצליחים לחפות על בעיות בסיסיות כמו מרחק גדול מדי בין המנחות לאורחים, תפקיד לא מוגדר של בני הנוער שאמורים לתפקד כחבר מושבעים(?), או שיחות הטלפון ל"קו הכחול" שמוצגות כאותנטיות, למרות שהן כל כך מופרכות ומשוחקות עד שהצליחו להביך אפילו את גיא ברעם: "מי כתב את המונולוג הזה? חייבים לשדרג את רמת שיחות הטלפון בתוכנית דחוף!", שלא להזכיר בעיות קצב וחוסר איזון בין צילומי האולפן לצילומי החוץ.

פרט לפגמים ברי תיקון אלה, מרחפת תחושה שאין ב"יצרים" שום אמירה מקורית; הרי מומחים לאביזרי מין ראינו אצל קיציס, סלבס כמו חיים צינוביץ' ומיכל אמדורסקי שמלהגים את משנתם לעייפה ראינו אצל דנה מודן, וסקרי רחוב בנושא סקס, נעשו בצורה רצינית יותר ב"סקר הסקס הגדול" (שלפחות הצמיחה כוכבים כמו דנה הרמן ודובי פרנסיס).

אפילו תחושת הדה-ז'ה-וו הזו עוד הייתה נסבלת איכשהו (סה"כ יש הרבה תוכניות טלביזיה שמעתיקות אחת מהשנייה), אלמלא בעייה אחת מהותית מאוד: איה ושירלי. ובעיקר איה.

במשך תקופה ארוכה הוצגו שתי הבנות כמקשה אחת, והנה סוף סוף ניכרים בקיעים ראשונים בחזית האחידה הזאת. חלוקת התפקידים בין השתיים בתוכנית ברורה; שירלי היא זו שמנווטת את הדיון, היא הסימפטית יותר, הנבונה יותר והרהוטה יותר, ואילו איה היא זו שנשואה לבעלים של סוכנות דוגמנות.

בימי תפארתן אצל גיא פינס, התפעלה התקשורת מהבנות, וטענה שהשתיים עושות פארודיה או סאטירה על חשבון עולם הזוהר. כעת מתברר, שלפחות במקרה של איה (הברונטית), לא דובר בפארודיה ולא בסאטירה - מה שראינו זה מה שיש. הווה אומר: מי שחשבנו שמשחקת פוסטמה בכישרון כה רב, איננה שחקנית כלל.

בעוד ששירלי ניחנה בחן ובכריזמה טלוויזיונית שעשויה לאפשר לה תפקידי הנחייה שונים, למשל תוכניות בוקר, תוכניות הורות, או תוכנית ארוח של יום שישי אחה"צ, עדיף לאיה היפה להתמיד בקריירת הדוגמנות. באולפן של "יצרים" היא לחוצה, מאנפפת בטונים צורמים, נבוכה בקלות (בכל פעם שהשיחה מתחממת, היא ממהרת להזכיר את בעלה), בוהה נואשות בטלפורמטר ומקריאה טקסטים באופן מסורבל. היא חסרה כל יכולת אילתור, וחמור יותר, חסרה כל יכולת להתמודד עם אורחים דעתניים דוגמת צינוביץ' או רונית מקובר, מה שמוביל לעיתים קרובות לקקפוניה דמויית פופוליטיקה באולפן. זה פשוט לא עובד. הגימיק של שתי הגראציות מיצה את עצמו לגמרי, ואם הגברת גליק לא תשכיל להיפרד מתאומתה הסיאמית, היא תשוב יחד איתה לפינס עם הזנב בין הרגליים.

חרף כמה רגעי חסד, כדוגמת הרגעים בהם איה ושירלי דוחפות אצבעות לבובת מין, או כשצינוביץ' מרסס באולפן ספריי השהייה, "יצרים" היא תוכנית אינפנטילית, משעממת וחסרת סקס אפיל, ואין דבר גרוע מזה לתוכנית שמתיימרת להיות "לייט-נייט נוטף סקס".

הבנות הצליחו להפוך את הסקס לנושא כ"כ משמים (ולא יעזור כמה פעמים יחזרו באופן מאולץ על המילה "זיון"), עד שאני קורא בזאת לעשות שימוש ב"יצרים" בתהליך שיקום של עברייני מין. בני סלע ואיתי ליבוביץ', למשל, יוכלו להפיק ממנה רבות. מחיאות הכפיים במקרה הזה מגיעות למועצת הרשות השנייה שפעלה פה, שלא בידיעתה, כבקרת איכות, והצליחה לפטור את הצרה ממנויי הכבלים.
_____________________________________
יצרים עם איה ושירלי. ימי שישי ב-23:00, יס פלוס
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by