בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מוחמד בכרי נגד רשות השידור 
 
 ``להמתין להכרעה בנוגע לסרטו של בכרי``   
 
ניר נון נוה

עורך דינו של מוחמד בכרי, אביגדור פלדמן, עתר נגד שידור התשובה הציונית ל"ג'נין ג'נין" בערוץ 1: עד שלא תהיה החלטה בנוגע לסרט של בכרי אנחנו חושבים שלא יהיה ראוי לשדר צד אחד של המטבע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורכי דינו של מוחמד בכרי, אביגדור פלדמן ומירי הרט, עתרו היום (ראשון) לבג"צ כנגד שידורו המתוכנן של הסרט "הדרך לג'נין", שאמור להיות משודר מחר בערוץ הראשון במסגרת "מבט שני".

לטענתם, כל עוד לא הכריע בג"צ בכל הנוגע לשידור סרטו של בכרי, "ג'נין ג'נין", אין מקום לשדר את "הדרך לג'נין".

עו"ד פלדמן אומר כי מדובר בבקשה להקפאה זמנית והגיונית. "יש כאן סרט שמהווה לכאורה תשובה ציונית לסרט של בכרי, שאסור לשידור", הוא אומר, "והסרט הזה עומד להיות משודר בערוץ 1. עד שלא תהיה החלטה בנוגע לסרט של מוחמד אנחנו חושבים שלא יהיה ראוי לשדר צד אחד של המטבע".

- ומה עם הצגת דעות שונות?

"אנחנו בהחלט בעד כל נקודת מבט והשקפת עולם. אבל כל עוד אוסרים על שידור סרטו של בכרי, לא נכון ולא ראוי לשדר את הסרט הזה. ומדובר ברשות השידור, שעל פי סעיף 4 לחוק רשות השידור מחוייבת להציג דעות ועמדות שונות. אם בית המשפט העליון יאשר את החלטת הצנזורה לפסול את הסרט של בכרי - אזי לא תהיה לנו בעיה עם שידור הסרט".

- אז מה הרעיון?

"מדובר בבקשה זמנית. אנחנו מאמינים שכל עוד נושא שידור הסרט של בכרי מצוי בהליך משפטי, אין מקום לשדר את הסרט הזה. אם בית המשפט יקבע ש"ג'נין ג'נין" אסור לשידור, לא נדרוש גם אז לפסול את שידור הסרט. אבל צריך לזכור שמדובר בסרט שמתכתב ומנסה לתת תשובה לסרט של מוחמד. ולא יעלה על הדעת שדווקא ערוץ 1, שמחוייב להצגת עמדות שונות, יתן לסרט הזה ביטוי".

- ואם ערוץ 1 יתחייב שבמקרה שבג''צ יאשר - הוא ישדר גם את סרטו של בכרי?

"אם ערוץ 1 יתחייב לשדר את הסרט של בכרי במידה והוא יאושר - בבקשה, לא תהיה לנו בעיה. אבל במצב הנוכחי אנחנו מבקשים שיחכו עד שנדע מה קורה עם "ג'נין ג'נין".

- ואם ערוצים אחרים ירצו לשדר את "בדרך לג'נין?"

"כל ערוצי הטלוויזיה פועלים על פי חוק, אבל יש כאלו שיש עליהם יותר פיקוח וכאלו שפחות. אנחנו יכולים לפעול במסגרות שהחוק מאפשר לנו. רשות השידור היא דוגמא לגוף שכפןף לבג"צ, ועל כן החלטנו לעתור".

את תגובת רשות השידור לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הידיעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by