בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אני ראשונה!!!!!1 
 
 
אורן בר-אל

אלבום הקאמבק של גלוריה גיינור הקפיץ את אורן בר-אל כל הדרך אל הקומפקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גלוריה גיינור התחילה את הקריירה בשנת 1973, וכבר שנתיים מאוחר יותר כונתה "מלכת הדיסקו", אבל חוץ מכמה אתרי מעריצים המשוגעים לדבר, אף אחד לא ממש זוכר לה את זה. עבור רוב האנשים שמה מעלה אסוציאציה אחת.

"I Will Survive", שיצא ב-1979, זיכה את גיינור בגראמי על "שיר הדיסקו הטוב ביותר", בשנה היחידה בה הייתה הקטגוריה קיימת, והפך לאחד מלהיטי הענק של כל הזמנים.

מדהים לגלות שעד היום הוקלטו לשיר למעלה ממאתיים ביצועים שונים ובחוגים מסויימים הוא הפך המנון לשחרור אישי, וגם בתקופה הנוכחית נישא בגאווה בפי אנשים רבים, ומבצבץ מדי פעם בפסקולי סרטים ובאוספים למיניהם.

להיטי ענק שכאלה עלולים להוות גם אבן נגף רצינית עבור המשך הקריירה, בעיקר משום שכמעט בלתי אפשרי לחזור או להתעלות על שיאים גבוהים כל כך - אך גיינור לא אמרה נואש. בשנות השמונים והתשעים שחררה לצד אוספי להיטים גם הקלטות חדשות, אולם אלה זכו במקרה הטוב להצלחה בינונית בלבד.

אחרי מספר שנים של שקט יחסי, החליט מישהו בחברת התקליטים שלה, שההצלחה ההיסטרית של הרטרו לסבנטיז (מי אמר קיילי?), היא סיבה מספיק טובה לנער את האבק מהדיווה שחומת העור, ולהחזיר אותה למרכז הבמה.

רבים מהשירים ב"I Wish You Love" מתרפקים בלי בושה על ימי הדיסקו הקופצניים ההם, ואלה גם הטובים באלבום. ההפקה מצליחה לשחזר את האנרגיה השמחה של פעם, רק עם ניחוח מעודכן יותר. כאילו באה להשיב מנה אחת אפיים לכל החקיינים, ויצאה בדיוק כמוהם.

קולה של גיינור מעולם לא נשמע טוב יותר. העוצמה, העומק ורמת הצרידות המדויקת, מעניקים לה את היכולת להתעלות מעל המקצבים, ולגעת בדיוק איפה שצריך. למרות זאת, כל ניסיון למצוא שירים בני אלמוות כגון הלהיט ההוא שקיבע אותה בתודעה, יעלה בתוהו. כמה לחנים סוחפים באמת, היו מוציאים את גיינור גדולה מהחיים.

חוץ מזה, קצת חבל שאנשי חברת התקליטים לא ידעו ללכת עד הסוף, וליתר ביטחון החליטו לטבול בחלקה הרדוד של ביצת המוסיקה השחורה של היום. לצורך זה גויס מפיק האר.אנ.בי האמריקני רוב פוסרי, שעבד בעבר עם דסטיניז צ'יילד, וויטני יוסטון, וויל סמית ואחרים, שהפיק כמה שירים בהם מנסה גיינור את כוחה במקומות שלא גדלה בהם. התוצאה לא ממש רעה, אבל כמו תמיד במקרים שכאלה, המקור עולה על החיקוי והופך אותו לחסר טעם.

אם הצלחתו של תקליט מהסוג הזה נקבעת על פי היכולת שלו לייצר מצבי רוח, הרי שאצלי הוא זכה להצלחה. כשסיים להתנגן, קיפצתי לכיוון הקומפקט בצעדים קלילים, והמשכתי להתנועע, הפעם עם בוני אם.
_________________________________________
Gloria Gaynor: I Wish You Love, (הד-ארצי/Logic)

להאזנה לקטעים מתוך האלבום
האתר הרשמי של גיינור
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by